آموزش ایردراپ زد کی سینک zkSync

آموزش ایردراپ زد کی سینک zkSync
نویسنده این مطلب
پاتریک شاه‌نظری

۱۹ لایک

۵,۶۵۸ بازدید
8m
زمان مطالعه
انتشار : ۱۴۰۲/۰۳/۰۸ ۱۸:۱۲
بروزرسانی : ۱۴۰۲/۰۳/۱۴ ۱۵:۵۷

اگر ایردراپ چند هزار دلاری آربیتروم را از دست دادید نگران نباشید، چون zkSync هنوز ایردراپ خود را توزیع نکرده است. شبکه لایه دوم zkSync یکی از محبوب‌ترین شبکه‌های لایه دوم است که جذب سرمایه بسیار بالایی داشته و هنوز توکن خود را عرضه نکرده است. زد کی سینک یکی از قدرتمندترین پروژه‌های بلاکچینی است و با توجه به شرایطی که دارد احتمال می‌رود ایردراپ بزرگی را از این پروژه شاهد باشیم. اما چگونه می‌توان شانس خود را برای دریافت ایردراپ zkSync بالاتر برد؟ برای دریافت ایردراپ زد کی سینک چه مراحلی را باید طی کرد؟

در ادامه این مقاله با بیتفا همراه باشید تا به صورت صفر تا صد به نحوه فعالیت بر بستر zkSync بپردازیم و آموزش ایردراپ زد کی سینک را بررسی کنیم.

 

برای دریافت ایردراپ zkSync چه کارهایی را باید انجام داد؟

پاسخ کوتاه به این سوال، داشتن فعالیت بر روی شبکه لایه دو زد کی سینک است. فعالیت به منظور انتقال دارایی از شبکه‌های دیگر به این شبکه (بریج زدن)، انجام تراکنش میان آدرس‌های مختلف، انجام معامله در صرافی‌های غیر متمرکز این شبکه و شرکت در حاکمیت آن است. برای داشتن فعالیت بر این شبکه و پوشش کارمزدها به مقداری اتریوم بر پایه شبکه zkSync نیاز است. اتریوم را می‌توانیم از هر شبکه دیگری از طریق پل‌های میان بلاکچینی به شبکه زد کی سینک انتقال دهیم؛ این کار باعث می‌شود نقدینگی کافی بر این بستر را داشته باشیم و در کنارش با انجام تراکنش شانس خود را برای دریافت ایردراپ بالاتر ببریم. در ادامه مسیر ایردراپ خود را با انجام یک انتقال میان بلاکچینی شروع خواهیم کرد. (آموزش ویدئویی این ایردراپ در بیتفا ایر قرار می‌گیرد)

 

آموزش اضافه کردن شبکه zkSync به کیف پول

در این آموزش از کیف متامسک استفاده خواهیم کرد؛ این کیف پول سازگاری بالایی با شبکه zkSync دارد و پیشنهاد ما استفاده از همین کیف پول است. برای اضافه کردن شبکه زد کی سینک به متامسک ابتدا از طریق "این لینک" وارد پلتفرم Chainlist شده و سپس کیف پول را به آن متصل کنید. در ادامه شبکه zkSync ERA را جستجو کنید و با کلیک بر روی گزینه "Add to metamask" شبکه را به کیف پول خود اضافه کنید.

 اضافه کردن شبکه zkSync به کیف پول

 

نحوه انتقال دارایی به شبکه zkSync

برای انتقال دارایی به لایه زد کی سینک باید از Bridge ها استفاده کنید که یکی از پرکاربردترین آن‌ها بریج Orbiter است؛ در این مقاله نیز از همین پلتفرم استفاده خواهیم کرد. البته پروژه زد کی سینک بریج اختصاصی خود را نیز توسعه داده است که در قسمت "آموزش کار با بریج اختصاصی zkSync" به آموزش کار با آن نیز خواهیم پرداخت؛ استفاده از بریج اختصاصی می‌تواند شانس دریافت ایردراپ را افزایش داد.

برای استفاده از پل میان بلاکچینی Orbiter باید ابتدا وارد "این لینک" شده و کیف پول خود را متصل کنید. سپس باید شبکه‌های مبدا و مقصد را انتخاب کنیم؛ شبکه مقصد باید zkSync ERA باشد اما کارمزدی که در این مرحله پرداخت می‌کنید وابسته به شبکه مبدا است. در نتیجه اگر شبکه مبدا را اتریوم انتخاب کنید کارمزد بالاتر خواهد بود. برای پرداخت کارمزد پایین‌تر، ما شبکه مبدا را بر روی Optimism قرار می‌دهیم و پس انتخاب حجم اتریوم مورد نظر، با کلیک بر روی گزینه‌های "Send" و "Confirm and send" مقداری اتریوم از شبکه Optimism به شبکه زد کی سینک انتقال می‎‌دهیم. در نظر داشته باشید می‌توانید هر شبکه دیگری را به عنوان شبکه مقصد انتخاب کنید. (آموزش خرید اتریوم بر بستر آپتیمیزم در مقاله "صرافی غیر متمرکز Velodrome چیست؟ آموزش کار با صرافی ولودروم" قرار گرفته است)

آموزش کار با پلتفرم orbiter

کارمزد انجام این مرحله حدود 3 دلار است.

 

انجام تراکنش بر بستر شبکه شبکه zkSync

بعد از آن که دارایی‌های مورد نظر را به شبکه zkSync انتقال دادیم زمان انجام تراکنش است. هزینه انجام یک تراکنش (در زمان نگارش این مطلب) برابر با حدود 0.3 دلار است. پیشنهاد می‌کنم هر یک الی دو ماه یکبار حدود 5 تراکنش بر بستر زد کی سینک انجام دهید تا بتوانید شانس خود را برای این ایردراپ افزایش دهید. برای انجام این کار ابتدا دو کیف پول ایجاد کنید و با انتقال ETH میان این دو کیف پول، تراکنش بر بستر زد کی سینک ثبت کنید. برای انتقال دارایی ابتدا آدرس کیف پول دوم را کپی کنید، سپس بر روی گزینه "Send" کلیک کنید و آدرس مقصد را قرار دهید. سپس حجم مورد نظر را انتخاب کنید و با کلیک بر روی گزینه‌های "Next" و "Send" انتقال خود را انجام دهید.

انتقال توکن در شبکه zksync

پیشنهاد می‌کنم این کار را در روزهایی انجام دهید که کارمزد شبکه اتریوم و در نتیجه شبکه‌های لایه دوم پایین باشد تا با هزینه کمتری این تراکنش‌‌ها را ثبت کنید. (پیشنهاد می‌کنم در مجموع حداقل 10 تراکنش ثبت شده داشته باشید).

 

هزینه ثبت نام در محصول تخصصی ایردراپ مجموعه بیتفا (BitfaAIR) برابر با 1،200،000 تومان است که با کد تخفیف DIS400 می‌توانید این اشتراک را با 400،000 تومان تخفیف تنها با قیمت 800،000 تومان تهیه کنید!!

برای ثبت نام در این محصول بر روی لینک "BitfaAIR" کلیک کنید!!

 

انجام معامله در صرافی‌های غیر متمرکز شبکه zkSync

یکی از فعالیت‌هایی که می‌تواند شانس دریافت ایردراپ را افزایش دهد تعامل داشتن در اکوسیستم zkSync است. برای انجام این کار باید در اپلیکیشن‌های غیر متمرکز (dApps) از جمله صرافی‌های غیر متمرکز این شبکه فعالیت داشته باشید. زد کی سینک سه صرافی غیر متمرکز کاربردی دارد که عبارت اند از صرافی غیر متمرکز Velocore، صرافی غیر متمرکز SyncSwap و صرافی غیر متمرکز Mute که هر سه شرایط مناسبی دارند. اما از آن جایی که آموزش کار با صرافی ولوکور و صرافی Mute را قبلاً در سایت بیتفا قرار داده‌ایم در این مقاله به آموزش کار با صرافی SyncSwap خواهیم پرداخت.

 

آموزش کار با صرافی غیر متمرکز Syncswap

صرافی غیر متمرکز سینک سواپ بستری برای معامله توکن‌های شبکه زد کی سینک است. برای کار با این صرافی ابتدا از طریق "این لینک" وارد پلتفرم شده و سپس کیف پول خود را به آن متصل کنید. سپس به قسمت "Trade" رفته و کیف ارزها (برای مثال ETH و USDC) و حجم معاملاتی مورد نظر را انتخاب کنید. سپس با کلیک بر روی گزینه "Swap" و پرداخت مقداری کارمزد تراکنش خود را انجام دهید. پیشنهاد می‌کنم هر یک الی دو ما یکبار 2 تا 5 معامله در این صرافی داشته باشید تا بتوانید شانس خود را برای دریافت این ایردراپ زد کی سینک افزایش دهید. نکته جالبی که در رابطه با این صرافی وجود دارد این است که سینک سواپ هنوز توکن خود را عرضه نکرده است و خود این صرافی می‌تواند در آینده ایردراپی برای کاربران خود داشته باشد.

آموزش کار با سینک سواپ

هزینه انجام دو تراکنش در این مرحله در مجموع حدود 3 دلار هزینه دارد.

 

آموزش کار با بریج اختصاصی zkSync

زد کی سینک پل میان بلاکچینی اختصاصی خود را نیز توسعه داده است و می‌توانید از آن در جهت انتقال دارایی به شبکه زد کی سینک استفاده کنید. البته این بریج تنها از شبکه‌های اتریوم و زد کی سینک پشتیبانی می‌کند و تنها می‌توانید دارایی را از شبکه اتریوم به این شبکه انتقال دهید که مقداری کارمزد بالاتری دارد. اما در هر صورت کار با این پل می‌تواند اهمیت بالایی را در ایردراپ zkSync داشته باشد.

برای استفاده از این پلتفرم ابتدا وارد "این لینک" شده و کیف پول خود را به آن متصل کنید. سپس به قسمت "Deposit" مراجعه کنید و حجم دارایی مورد نظر را انتخاب کنید و پس از آن بر روی گزینه "Deposit" کلیک کنید. پس از پرداخت کمی کارمزد دارایی شما از شبکه اتریوم به شبکه zkSync ERA منتقل خواهد شد. (در زمان نگارش این مطلب برای انجام این مرحله باید حدود 10 دلار کارمزد پرداخت کنید)

برای بازگرداندن دارایی از شبکه زد کی سینک به بلاکچین اتریوم می‌توانید از بخش "Withdraw" استفاده کنید. (آموزش ویدئویی این ایردراپ در بیتفا ایر قرار می‌گیرد)

 

محصول بیتفا ایر (BitfaAIR) چیست؟

مجموعه بیتفا پس از معرفی ایردراپ 1500 دلاری آپتوس، فعالیت پیشرویی در حوزه شناسایی و معرفی ایردراپ‌های ارزشمند داشته است و در همین راستا یک دوره آموزشی در جهت شناسایی فرصت‌های ایردراپی برتر بازار آماده کردیم. در این دوره آموزشی معیارهای مهم و نحوه شناسایی پروژه‌هایی با احتمال بالای ارائه ایردراپ را آموزش داده‌ایم. در محصول بیتفا ایر، ما در کنار آموزش اشتراک کانال تخصصی BitfaAIR را نیز به کاربران می‌دهیم که در این کانال فرصت‌های برتر ایردراپی و آموزش ویدویی شرکت در آن‌ها قرار می‌گیرد. این مخصول یکی از تخصصی‌ترین محصولات موجود در حوزه ایردراپ است!!

 

هزینه ثبت نام در محصول تخصصی ایردراپ مجموعه بیتفا (BitfaAIR) برابر با 1،200،000 تومان است که با کد تخفیف DIS400 می‌توانید این اشتراک را با 400،000 تومان تخفیف تنها با قیمت 800،000 تومان تهیه کنید!!

برای ثبت نام در این محصول بر روی لینک "BitfaAIR" کلیک کنید!!

 

پاسخ به سوالات متداول

در این بخش به تعدادی از سوالات پر تکرار پاسخ خواهیم داد؛ اگر سوال شما در بین این سوالات نیست می‌توانید سوال خود را در بخش کامنت‌ها و یا پشتیبانی سایت مطرح کنید.

 

آیا ایردراپ زد کی سینک محدودیت زمانی دارد؟

پروژه زد کی سینک هنوز اطلاعات دقیقی در رابطه با توکن احتمالی خود نداده است و در نتیجه محدودیت زمانی برای ایردراپ پروژه زد کی سینک وجود ندارد. در نظر داشته باشید پروژه‌های بزرگ از جمله آپتوس و آربیتروم قبل از توزیع ایردراپ اطلاعات دقیقی در رابطه با آن اعلام نمی‌کنند.

 

آیا ایردراپ زد کی سینک صد درصدی و قطعی است؟

ایردراپ‌های با ارزش هیچگاه اطلاعات دقیقی در رابطه با ایردراپ خود نمی‌دهند زیرا ارزش ایردراپ‌ها در نامشخص بودن آن‌هاست. زد کی سینک نیز تا به حال صحبتی در رابطه با ایردراپ خود نداشته است اما با توجه به شرایط این پروژه احتمال بالایی دارد که شاهد یه ایردراپ با ارزش و جذابی از آن باشیم.

 

برای شرکت در ایردراپ zkSync به پرداخت چه مقدار کارمزد نیاز است؟

آربیتروم در ایردراپ خود ثابت کرد به کاربرانی که فعالیت مستمر و تراکنش‌های بیشتری داشتند توجه ویژه تری داشته است. به نظر شبکه زد کی سینک نیز شرایطی مشابه داشته باشد و در نتیجه پیشنهاد می‌کنیم فعالیت خود را طی چند ماه و به صورت مستمر ادامه دهید. در حالت کلی مراحلی که در این مقاله ذکر شد در مجموع حدود 8 دلار هزینه خواهد داشت و پیشنهاد می‌کنم در روزهایی که کارمزد اتریوم پایین‌تر است و طی ماه‌های مختلف 2 الی 3 مرتبه موارد ذکر شده را انجام دهید.

به اشتراک بگذارید

کپی شد!

دیدگاهتان را بنویسید

شماره موبایل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آواتار

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد

۱۴۰۲/۰۳/۲۴ ۰۶:۱۰
Mehdi
فقط اتریوم باید تبدیل کرد ارز دیگ نمیشه تبدیل کرد بهش ؟؟
پاسخ

 
تیم پشتیبانی
سلام چرا هر ارزی میشه تبدیل کرد
۱۴۰۲/۰۳/۲۳ ۲۰:۲۶
نوروززاده
سلام . وقت بخیر.کد تخفیف برای ثبت نام معتبر نیست
پاسخ
۱۴۰۲/۰۳/۲۳ ۲۰:۲۶
مهدی
سلام و عرض ادب ضمن تشکر اگه فقط جابجایی بین دو کیف پول انجام بدیم،کافیه؟ یا باید تمام موارد بالا انجام بشه؟
پاسخ
۱۴۰۲/۰۳/۱۵ ۲۳:۲۳
حامد
برداشت از شبکه zkSync به ETH Main Net با تاخیر ۲۴ ساعته همراه؟
پاسخ
۱۴۰۲/۰۳/۱۲ ۱۲:۱۸
امیر حقیقی
لیتک صرافی zyncswap کار نمیکنه یعنی غیرفعاله
پاسخ
۱۴۰۲/۰۳/۱۰ ۱۹:۵۴
مسعود
مطلب جامع و مفیدی بود. خیلی ممنون و متشکر از شما جمع آوری و پست کردن این مطالب زحمت زیادی دارد. خدا قوت ،خسته نباشید?
پاسخ
۱۴۰۲/۰۳/۰۹ ۱۸:۱۷
علی زارع
عالی
پاسخ
۱۴۰۲/۰۳/۰۹ ۱۶:۵۳
امیرمحمد عباسی
چه مقدار اتریوم نیازه
پاسخ

بیتفا در شبکه های اجتماعی

بیتفا با حضور در شبکه های اجتماعی سعی دارد تا جدیدترین اخبار را در سریع ترین حالت ممکن به شما ارائه دهد. ما را در اینستاگرام ، تلگرام ، یوتیوب و آپارات دنبال کنید .

 
پشتیبانی