آموزش کار با صرافی غیر متمرکز Wigo Swap

آموزش کار با صرافی غیر متمرکز Wigo Swap
نویسنده این مطلب
پاتریک شاه‌نظری

۷ لایک

۱,۲۹۱ بازدید
7m
زمان مطالعه
انتشار : ۱۴۰۲/۰۱/۱۷ ۱۱:۴۶
بروزرسانی : ۱۴۰۲/۰۲/۱۴ ۱۳:۲۲

تمام اکوسیستم‌های بلاکچینی برای معامله ارزهای سوار بر بلاکچین خود به یک پلتفرم معاملاتی نیاز دارند. بر بستر بلاکچین فانتوم نیز تعدادی صرافی غیر متمرکز (DEX) راه‌اندازی شده است که یکی از بهترین آن‌ها Wigo Swap است. با استفاده از صرافی غیر متمرکز Wigo swap می‌توانید تعداد زیادی از توکن‌های اکوسیستم فانتوم را معامله کنید، در این اکوسیستم تامین نقدینگی انجام دهید و بتوانید از تمام فرصت‌های این اکوسیستم بهره ببرید. در ادامه این مقاله ابتدا به آموزش صرافی wigo swap خواهیم پرداخت و سپس با ارز Wigo که توکن حاکمیتی این پلتفرم است آشنا خواهیم شد.

 

نحوه کار با صرافی ویگو سواپ

صرافی ویگو سواپ یک پلتفرم معاملاتی در بلاکچین فانتوم است، پس برای انجام تراکنش در این صرافی به ارز فانتوم (FTM) و یک کیف پول پشتیبانی کننده از این بلاکچین نیاز دارید. کیف پول‌های متامسک و تراست ولت سازگاری بسیار خوبی با این شبکه دارند (در این آموزش ما با کیف پول تراست ولت کار خواهیم کرد). پس برای انجام معامله در این صرافی ابتدا مقداری FTM به کیف پول تراست ولت واریز کنید و سپس از طریق این "لینک وارد" صرافی غیر متمرکز Wigo swap شوید. در ادامه به آموزش صرافی غیر متمرکز Wigo swap خواهیم پرداخت!!

 

نحوه انجام معامله در صرافی Wigo Swap

پس از ورود به پلتفرم با کلیک بر روی گزینه "Connect" کیف پول خود را به پلتفرم متصل کنید، سپس به بخش "Trade" رفته و جفت ارز معاملاتی خود را انتخاب کنید؛ به این منظور که در کادر بالا ارزی قرار دهید که قصد فروش آن را دارید و در کارد پایین ارزی قرار دهید که قصد خرید آن را دارید. سپس با کلیک بر روی گزینه "Enable" ابتدا دسترسی لازم برای معامله ارز مورد نظر را به پلتفرم بدهید و سپس با کلیک بر روی گزینه "Swap" و پرداخت کمی کارمزد (پرداخت کارمزد با FTM) معامله خود را انجام دهید. دقت داشته باشید اگر ارزی که قصد فروشش را دارید FTM است برای انجام معامله نیازی به "Enable" ندارد.

نحوه خرید ارز Wigo

همانطور که در کادر بالای این قسمت نوشته شده، با انجام یک تراکنش در این پلتفرم، می‌توانید به سرعت بالا، هزینه تراکنش‌های پایین و عملکرد کاربر پسند شبکه فانتوم پی ببرید!!

 

نحوه تامین نقدینگی در پلتفرم Wigo Swap

نقدینگی اهمیت بسیار بالایی در پلتفرم‌های معاملاتی دارد، این نوع پلتفرم‌ها برای پیشبرد معاملات خود به نقدینگی نیاز دارند و برای تامین این نقدینگی مشوق‌هایی را ایجاد می‌کنند تا کاربران با هدف کسب سود، نقدینگی خود را در پلتفرم قرار دهند. صرافی Wigo swap یک پلتفرم تقریباً جدید است و هنوز استخرهای زیادی ایجاد نکرده است، اما تعدادی استخر با میزان بازدهی جذاب (برای مثال استخر FTM-USDC) در این صرافی وجود دارد که می‌تواند فرصت مناسبی را برای کاربران اکوسیستم فانتوم ایجاد کند. (استخر مورد نظر ما استخر FTM-USDC است که سالیانه 45 درصد بازدهی دارد)

شما برای ایجاد نقدینگی به یک جفت ارز یا در واقع به دو نوع رمزارز (برای مثال USDC و FTM) نیاز دارید. دقت داشته باشید این میزان باید به صورت 50-50، یعنی نصف سرمایه ارز اول (برای مثال USDC) و نصف دیگر ارز دوم (برای مثال FTM) باشد. البته هر دو این ارزها باید بر بستر فانتوم باشند؛ برای مثال اگر یکی از دو رمزارز USDC است باید این میزان در بلاکچین فانتوم باشد، برای دسترسی به ارزهای بستر فانتوم (برای مثال USDC بر بستر فانتوم) می‌توانید ارز FTM را به کیف پول انتقال داده و سپس با توجه به آموزش‌های ذکر شده در بالا، این میزان FTM را از بخش "Trade" صرافی ویگو سواپ، به ارز مورد نیاز تبدیل کنید. (برای انتقال USDC از دیگر شبکه‌ها به شبکه فانتوم می‌توانید از پل ارتباطی Stargate نیز استفاده کنید)

پس از تهیه دو رمزارز مورد نظر، به منظور تامین نقدینگی به بخش "Earn" و سپس "Liquidity" بروید، بر روی گزینه "Add Liquidity" کلیک کنید و سپس دو رمزارز مورد نظر (از هر دو به ارزش برابر) را انتخاب کنید، حجم مورد نظر را تعیین کرده، سپس با کلیک بر روی گزینه "Enable" دسترسی پلتفرم برای ارزهای خود را فراهم کنید و در آخر با کلیک بر روی گزینه "Supply" دارایی را به استخر نقدینگی انتقال دهید.

تامین نقدینگی در ویگو سواپ

پس از انتقال دارایی به استخر‌های نقدینگی، مقداری توکن LP دریافت خواهید کرد؛ برای کسب سود باید این توکن‌ها را در استخرهای مربوطه استیک کنید. برای انجام این کار ابتدا وارد بخش "Earn" سپس "Wigo Farm" شوید، استخر مورد نظر را انتخاب جستجو کنید و با کلیک بر روی گزینه "Enable contract" دسترسی لازم را دریافت کنید. سپس روی گزینه "Stake LP" کلیک کنید، کل موجودی LP را انتخاب کنید و سپس با کلیک بر روی گزینه "Confirm" توکن‌های LP خود را استیک کنید تا شامل پاداش‌های این استخر باشید. پاداش‌های این پلتفرم با توکن Wigo و به صورت روزانه پرداخت می‌شود و کاربران می‌توانند هر زمان دلخواه دارایی خود را برداشت کنند.

کسب سود از ویگو سواپ

از دیگر استخرهای محبوب در این پلتفرم می‌توان به FTM-DAI، FTM-USDT، WIGO-FTM و FTM-ETH اشاره کرد.

 

آیا صرافی ویگو سواپ می‌تواند انتخاب مناسبی برای دانشجویان DEX-Trading باشد؟

ما در سبک معاملاتی DEX-Trading بر توکن‌های موجود در اکثر بلاکچین‌ها از جمله بلاکچین فانتوم می‌توانیم دیدگاه داشته باشیم و توکن‌های سوار بر آن‌ها را معامله کنیم. شبکه فانتوم مانند دیگر شبکه‌ها از جمله اتریوم و BSC بستری برای راه‌اندازی توکن‌ها است و در صورتی که شبکه فانتوم بیشتر مورد توجه معامله گران قرار بگیرد و دارای هایپ باشد، می‌توانیم بر روی توکن‌های این شبکه نیز سودهای بزرگی کسب کنیم.

اما در رابطه با پلتفرم ویگو سواپ، این پلتفرم هنوز استخرهای گسترده‌ای ندارد و بیشتر برای معامله تعداد محدودی از ارزهای مطرح این اکوسیستم مناسب است. البته در صورت افزایش توجه کاربران به این اکوسیستم به احتمال زیاد صرافی Wigo نیز استخرهای بیشتر و گسترده‌تری راه‌اندازی خواهد کرد و در آینده می‌تواند تبدیل به بستری مناسب برای معامله توکن‌های اکوسیستم فانتوم شود. از آن‌جایی که فانتوم اکوسیستمی رو به رشد دارد، دانشجویان DEX-Trading در زمان هایپ این اکوسیستم می‌توانند با استفاده از این سبک سودهای جذابی از این اکوسیستم کسب کنند.

 

برای آشنایی با سبک نوین معاملاتی "DEX-Trading" بر روی این لینک کلیک کنید

 

ارز Wigo چیست؟

ارز Wigo ارز بومی و حاکمیتی این پلتفرم است، این توکن نقش مشوق برای استخرهای پلتفرم ویگو سواپ را دارد و علاوه بر آن هولدرهای این توکن می‌توانند در حاکمیت و تصمیم‌گیری‌های این پلتفرم سهیم باشند. ارزهای حاکمیتی معمولاً همگرایی بالایی با میزان کاربرد پلتفرم خود دارند؛ به این منظور که بالا رفتن میزان کارایی و کاربرد پلتفرم تاثیر بسیار مثبتی روی قیمت توکن حاکمیتی خود می‌گذارد و این توکن شاهد رشد می‌شود.

این توکن بر بستر بلاکچین فانتوم راه‌اندازی شده است و در تمام کیف پول‌هایی که این شبکه را تحت پوشش قرار داده‌اند قابل ذخیره سازی است. قیمت آن در زمان نگارش این مقاله 0.004 دلار است و با حجم بازار تنها 5 میلیون دلار یک ارز بسیار پر ریسک به حساب می‌آید. توکن Wigo در صرافی Wigo swap قابل معامله است.

 

نحوه توزیع (Tokenomic) ارز Wigo به چه صورت است؟

ارز Wigo توکنومیک مناسبی دارد و بخش عمده عرضه خود را برای کامیونتی در نظر گرفته است. تعداد کل عرضه موجود برای ارز Wigo برابر با 2 میلیارد واحد است که در زمان نگارش این مطلب 60 درصد آن در گردش است. نحوه توزیع این توکن به شرح زیر است :

 

80 درصد از کل عرضه به عنوان مشوق برای پاداش تامین کنندگان نقدینگی در نظر گرفته شده است

10 درصد از کل عرضه به تیم توسعه پرداخت شده است

3 درصد از کل عرضه را ایردراپ داده است

3 درصد از کل عرضه را به سرمایه گذاران پرداخت شده است

2 درصد در عرضه اولیه (IDO) در مقابل 50 هزار واحد FTM توزیع شده است

2 درصد از عرضه در صندوق DAO ذخیره شده است

 

آیا ارز Wigo می‌تواند آینده روشنی داشته باشد؟

اکوسیستم فانتوم یک اکوسیستم رو به رشد است و در صورتی که بتواند حجم زیادی از توجه کاربران را به خود جذب کند، کاربرد صرافی‌های غیر متمرکز در این شبکه به شدت افزایش پیدا خواهد کرد و کاربرد صرافی ویگو سواپ نیز رشد بالایی را می‌تواند تجربه کند. از آنجایی که قیمت ارز ویگو همگرایی بالایی با میزان کارایی پلتفرم ویگو سواپ دارد، در نتیجه رشد قیمت ارز ویگو زمانی رخ خواهد داد که کاربرد شبکه فانتوم و کارایی پلتفرم Wigo Swap افزایش پیدا کند. ارز Wigo حجم بازار بسیار پایین و البته میزان ریسک بسیار بالایی دارد، به این منظور که در حالی که یک سرمایه گذاری بسیار پر ریسک به حساب می‌آید اما می‌تواند در مقابل میزان بازدهی بسیار بالایی داشته باشد.

به اشتراک بگذارید

کپی شد!

دیدگاهتان را بنویسید

شماره موبایل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آواتار

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد

بیتفا در شبکه های اجتماعی

بیتفا با حضور در شبکه های اجتماعی سعی دارد تا جدیدترین اخبار را در سریع ترین حالت ممکن به شما ارائه دهد. ما را در اینستاگرام ، تلگرام ، یوتیوب و آپارات دنبال کنید .

 
پشتیبانی