جستجو در بیتفا
 • تعداد آدرس‌های فعال (Active Addresses) در رمز ارزها
 • تعداد آدرس‌های فعال رمزارز ها و امنیت شبکه
 • آدرس‌های فعال در رمزارز ها به شبکه اعتبار می‌دهد
 • آدرس‌های فعال و آدرس‌های جدید رمزارز ها
 • آدرس‌های فعال رمزارز ها و تاثیر احتمالی آن بر قیمت
 • آدرس‌های فعال (Active Addresses) رمز ارزها را از کجا ببینیم
 • نمودار آدرس‌های فعال رمز ارزها در سایت Cryptoquant
 • آدرس‌های فعال ارسال کننده رمز ارز
 • آدرس‌های فعال دریافت کننده رمز ارز
 • تعداد آدرس‌های فعال رمز ارز
 • جمع‌بندی
آدرس‌های فعال در رمز ارزها چه هستند و چگونه آن ها را رصد کنیم؟

آدرس‌های فعال در رمز ارزها چه هستند و چگونه آن ها را رصد کنیم؟

متوسط
انتشار : ۱۴۰۱/۰۲/۲۴
بروزرسانی : ۱۴۰۱/۰۲/۲۴
۷ دقیقه
۱
۵۶۴
توسط :
بهرام یوسفی

با توجه به امکانات زیادی که سیستم‌های بلاکچینی در اختیار کاربران خود قرار می‌دهد، استفاده از بستر‌های بلاکچینی مورد استقبال افراد زیادی قرار گرفته است. تمامی فعالیت‌ها در بسترهای بلاکچینی ثبت شده و قابل رویت هستند، بنابراین استقبال کاربران جدید از سیستم‌های بلاکچینی را می‌توان در سایت‌های مختلفی که فعالیت‌های درون زنجیره‌ای (On Chain) کاربران را رصد می‌کنند مشاهده نمود. یکی از این شاخص‌ها که میزان فعالیت شبکه را نشان می‌دهد، میزان و تعداد آدرس‌های فعال (Active Addresses) است. هر چه شبکه بلاکچینی از فعالیت بیشتری برخوردار باشد احتمال اینکه ارزش شبکه بالاتر رفته و قیمت توکن آن بالا رود بیشتر می‌شود. سایت‌هایی که رفتار‌های کاربران مختلف در شبکه را رصد می‌کنند معمولا اطلاعات مفید متنوعی را از نقل و انتقالات درون زنجیره‌ای و میزان و نحوه فعالیت آدرس‌های موجود در شبکه را در اختیار کاربران قرار می‌دهند. این اطلاعات در کنار دیگر شاخص‌های موجود می‌تواند به ما در تحلیل بهتری از بازار کمک کند. یکی از معیار‌هایی که به شما در تحلیل بهتر بازار کمک می‌کند بررسی آدرس‌های فعال رمز ارز (Active Addresses) شبکه است که در ادامه به توضیح آن خواهیم پرداخت. با ما همراه باشید. 

 

تعداد آدرس‌های فعال (Active Addresses) در رمز ارزها

شما برای فعالیت در بستر‌های بلاکچینی و خرید و فروش رمز ارزها و یا کار با اپلیکیشن‌های غیر متمرکز فضای بلاکچین به کیف پول سازگار با شبکه مورد استفاده خود نیاز دارید. کیف پول رابط شما با بستر‌های بلاکچینی است. کیف پول‌های مورد استفاده در فضای بلاکچینی در واقع آدرس‌های مختلفی از رمز ارزهای مختلفی را که از آن پشتیبانی می‌کنند در اختیار کاربران قرار می‌دهند. این کاربران هنگامی که در شبکه‌های بلاکچینی فعالیت می‌کنند بنابر نوع فعالیت، با استفاده از آدرس کیف پول خود واریز و یا برداشت انجام می‌دهند. همانند حساب‌های بانکی هنگامی که این آدرس‌ها دریافت و یا برداشت در بازه‌های زمانی معینی داشته باشند به عنوان آدرس‌های فعال در شبکه شناخته می‌شوند. طبق گفته سایت گلس نود (glassnode)، یک آدرس فعال آدرسی است که یک تراکنش موفقیت ‌آمیز را در یک بازه زمانی مشخص ارسال یا دریافت کرده باشد. با توجه به اینکه بلاکچین به عنوان یک دفتر کل توزیع شده عمومی عمل می‌کند بنابراین تراکنش‌های مختلف روی آن قابل مشاهده هستند. در دفتر کل، ما می‌توانیم فعالیت سرمایه‌گذاران را از طریق مجموعه عظیمی از داده‌ها که ارقام‌های مختلف از آن استخراج می‌شوند، مشاهده و تحلیل کنیم. از آدرس‌های فعال به عنوان معیاری در تحلیل‌ آنچین استفاده می‌کنیم. 

 

تعداد آدرس‌های فعال رمزارز ها و امنیت شبکه

همانطور که در فضاهای غیر بلاکچینی نیز می‌توانیم ارتباطی مستقیم بین میزان اعتبار و امنیت شبکه و تعداد کاربران آن شبکه در نظر بگیریم در بستر‌های بلاکچینی نیز هر چه تعداد آدرس‌های فعال در شبکه بیشتر باشد نشان دهنده میزان فعال بودن و پویایی شبکه و استقبال کاربران بیشتر از شبکه است. بنابراین هر چه تعداد آدرس‌های فعال در شبکه افزایش یابد یا پویایی شبکه بیشتر شود نشان دهنده اعتبار و امنیت بیشتر شبکه است.

 

آدرس‌های فعال در رمزارز ها به شبکه اعتبار می‌دهد

برای تمام پروژه‌هایی که عرضه نامحدودی دارند، مانند اتریوم، افزایش تعداد آدرس‌های فعال بسیار مهم است. اگر این شبکه‌ها فعالیت زیادی داشته باشند، یکی از نشانه‌های مقیاس پذیری آن شبکه خواهد بود و توکن این شبکه‌ها با توجه به افزایش کاربردشان ارزش پیدا می‌کنند. از این رو، افزایش آدرس‌های فعال و جدید به شما اطمینان بیشتری می‌دهد تا در یک پروژه سرمایه‌گذاری کنید.

 

آدرس‌های فعال و آدرس‌های جدید رمزارز ها

آدرس‌های فعال در کنار آدرس‌های جدید معیاری است که با کمک اطلاعات آنچین می‌توان آن‌ها را اندازه‌گیری کرد. ما می‌توانیم از این معیار برای انجام یک تحلیل فنی از رفتار دارایی در بازار و پیش بینی تغییرات احتمالی قیمت استفاده کنیم.

آدرس‌های فعال و جدید به شما می‌گویند که یک شبکه چقدر سالم است. این معیار رشد و انقباض شبکه را در طول زمان به شما نشان می‌دهد. این راهی است برای دانستن اینکه چه تعداد کاربر از بلاکچین استفاده می‌کنند و آیا یک پروژه سرمایه گذاران جدید را جذب می‌کند یا خیر.

 

آدرس‌های فعال رمزارز ها و تاثیر احتمالی آن بر قیمت

اکنون، با دانستن اینکه افزایش تعداد آدرس‌های فعال و جدید خبر خوبی برای یک بلاکچین است، بیایید تأثیر آن‌ها را بر قیمت تجزیه و تحلیل کنیم.

با توجه به آنچه دانش اقتصاد به ما می‌آموزد، اگر تقاضا برای یک محصول افزایش یابد در حالی که عرضه ثابت بماند، قیمت بالا می‌رود. به همین ترتیب، اگر یک شبکه شاهد افزایش آدرس‌ها باشد، رمز ارز آن کمتر در دسترس خواهد بود. بنابراین، ارزش توکن آن می‌تواند افزایش یابد!

 

آدرس‌های فعال (Active Addresses) رمز ارزها را از کجا ببینیم

با توجه به اینکه یکی از شاخص‌های مهم آنچینی که در فاز‌های مختلف بازار می‌تواند دید بهتری از نحوه فعالیت شبکه به کاربران دهد شاخص آدرس‌های فعال می‌باشد، سوالی که در اینجا مطرح می‌شود این است که این شاخص را از کجا می‌توان رصد نمود؟ معیار آدرس‌های فعال در دسته شاخص‌های آنچین شبکه قرار دارد بنابراین شما با مراجعه به سایت‌های مختلفی که تحلیل‌های آنچین را به کاربران ارائه می‌دهند می‌توانید اطلاعات مربوط به آدرس‌های فعال را بدست آورید. از معتبرترین سایت‌ها می‌توان به سایت گلس نود (glassnode) و کریپتوکوانت (cryptoquant) اشاره نمود که در ادامه به نحوه مشاهده نمودار‌های مربوط به آدرس‌های فعال در سایت cryptoquant خواهیم پرداخت.

 

نمودار آدرس‌های فعال رمز ارزها در سایت Cryptoquant

همانطور که در تصویر زیر مشاهده می‌کنید در منوی سمت چپ سایت cryptoquant در قسمت Chart شما می‌توانید به راحتی گزینه شاخص آدرس‌های فعال ارز دیجیتال (Adress) را پیدا نمایید. در این حالت با انتخاب این گزینه سه نمودار برای شما به نمایش در خواهد آمد. در اینجا لازم به ذکر است که آدرس‌‌های فعال را می‌توان به دو دسته آدرس فعال دریافت کننده و آدرس‌های فعال ارسال کننده تقسیم نمود.

نمودار آدرس های فعال

 

آدرس‌های فعال ارسال کننده رمز ارز

آدرس‌های فعال ارسال کننده (Active Sending Addresses) در واقع تعداد آدرس‌های فعالی هستند که رمز ارز از آن‌ها ارسال می‌شود. بنابراین این آدرس‌های فعال در واقع توکن یا کوین را می‌فروشند و مالکان این آدرس‌ها، کوین خود را فروخته‌اند.

همانطور که پیش‌تر اشاره کردیم عرضه و تقاضا اصل تاثیرگذار بر آدرس‌های فعال می‌باشد، نمودار مربوط به آدرس‌های فعال بر دو پایه قیمت و آدرس‌های فعال ترسیم شده‌اند. و مشاهده می‌کنید که هرچه تعداد آدرس‌های فعال ارسال کننده بیشتر باشد به این معنی است که افراد بیشتری کوین و یا توکن‌های خود را فروخته‌اند که باعث کاهش قیمت رمز ارز مورد نظر می‌شود. عکس این موضوع نیز صادق است البته به این نکته توجه داشته باشید که در زمان تحلیل تنها به یک معیار اکتفا نکنید و عوامل دیگر را هم زیر نظر داشته باشید. 

آدرس های فعال ارسال کننده

 

آدرس‌های فعال دریافت کننده رمز ارز

آدرس‌های فعال دریافت کننده (Active Receiving Addresses) در واقع تعداد آدرس‌های فعالی هستند که کوین یا توکن‌ها به این آدرس‌ها وارد شده و یا به عبارتی دیگر کوین یا توکن خریداری کرده‌اند. نمودار مربوطه بیانگر تعداد آدرس‌های دریافت کننده فعال در بازه زمانی مشخص است.

آدرس های فعال دریافت کننده

 

تعداد آدرس‌های فعال رمز ارز

مجموع تعداد آدرس‌های فعال دریافت کننده و ارسال کننده کوین را هم می‌توانید در نموداری مستقل همانند تصویر زیر مشاهده نمایید. در تصویر زیر مجموع تعداد کل آدرس‌های فعال ارسالی و دریافتی و مقایسه آن با نمودار قیمت به شما نشان داده شده است. برای بدست آوردن دیدی کلی از نحوه فعالیت و پویایی شبکه، بررسی این نمودار می‌تواند بسیار مفید باشد.

آدرس های فعال

 

جمع‌بندی

تحلیل‌های مختلفی وجود دارند که در بازار پرنوسان رمز ارزها می‌توان از آن‌ها استفاده نمود. از میان این تحلیل‌های مختلف موجود، تحلیل‌های آنچین می‌تواند به شما در کنار تحلیل‌های دیگر کمک کرده و دقت تصمیم گیری‌های شما را افزایش دهند. معیار آدرس‌های فعال از دسته شاخص‌های آنچین است که تعداد آدرس‌هایی که به آن‌ها واریز یا از آن‌ها در بازه‌های مشخص زمانی برداشت می‌شود را نشان می‌دهد. لازم به ذکر است که در بازار‌های مالی مخصوصا بازار پرنوسان رمز ارزها هیچ وقت نباید تنها با توجه به یک شاخص تصمیم گیری نمود بنابراین از این معیار نیز در کنار دیگر شاخص‌های تحلیلی آنچین می‌توانید استفاده کنید.


دیدگاهتان را بنویسید

شماره موبایل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آواتار

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد