آموزش کیف پول تراست ولت Trust Wallet

انتشار : ۱۴۰۱/۰۷/۲۱ ۱۱:۵۹
آخرین بروزرسانی : ۱۴۰۱/۰۸/۱۴ ۱۰:۳۷
آموزش معرفی و بررسی کیف پول ها آموزش کیف پول رمزارزها اپلیکیشن های کاربردی آموزش پلتفرم
9 متوسط زمان مطالعه : 9 دقیقه
نویسنده این مطلب
مائده پیمان

از اولین قدم‌های شروع در دنیای رمزارزها، پیدا کردن یک کیف پول ارزدیجیتال امن و کاربردی در میان انبوه گزینه‌ها است. کیف پول یا ولت (Wallet)، محل نگه داری ارزهای دیجیتال شماست و شما باید در انتخاب آن هوشمندانه عمل کنید. ما در این مقاله به آموزش کیف پول تراست والت Trust Wallet پرداختیم و در انتهای مقاله لینک معتبر دانلود آن را قرار دادیم. برای آشنایی با دیگر کیف پول های مناسب برای بیتکوین و اتریوم می‌توانید دو مقاله‌ی را مطالعه کنید.
بهترین کیف پول‌های بیتکوین
بهترین کیف پول‌های اتریوم

 

معرفی کیف پول تراست ولت (Trust Wallet)

کیف پول غیرمتمرکز تِراست والت که به آن تراست وَلِت هم می‌گویند؛ یک کیف پول غیرمتمرکز برای نگه‌داری ارزهای دیجیتال می‌باشد که امنیت و محیط کاربری آسان‌ش، آن را از دیگر کیف‌پول‌ها متمایز کرده است. این کیف پول با پشتیبانی از ۳۳ بلاکچین و ۲۵۰ هزار رمزارز، جامعه‌ی بزرگی را جذب خود کرده و با پشتیبانی فعال، آن‌ها را به کاربران دائمی خود تبدیل کرده است. همچنین این والتِ ارزهای دیجیتال، از مرورگرهای DApp پشتیبانی می‌کند و به این صورت به کاربران خود امکان فعالیت برای کسب سود از روش‌های مختلف را می‌دهد. در ادامه‌ی مقاله به آموزش ساخت این کیف پول و کار با قسمت‌های مختلف آن خواهیم پرداخت.

 

آموزش ساخت کیف پول تراست ولت (Trust Wallet)

هنگامی که اپلیکیشن Trust Wallet را برای دستگاه تلفن همراه خود دانلود کردید (جهت دریافت لینک دانلود به انتهای مقاله رجوع کنید)، در صفحه خوش آمدگویی را با دو گزینه رو‌به‌رو می‌شوید. یکی ایجاد کیف پول جدید Create а new) Wallet) و دیگری گزینه‌ی من از قبل‌تر یک کیف پول دارم (I already have a wallet) می‌بینید. برای شروع گزینه‌ی Create a new Wallet را انتخاب کنید.

کیف پول تراست والت

 بعد از انتخاب گزینه‌ی ایجاد یک کیف پول جدید، صفحه‌ای جدید باز می‌شود که هشدارهایی قبل از نمایش عبارت ۱۲ کلمه‌‌ی ریکاوری را می‌دهد. در این صفحه به شما هشدار داده می‌شود که اگر این کلمات را گم کنید، کل دارایی کیف‌پول شما برای همیشه غیرقابل دسترس ‌میشود. همچنین اگر این کلمات را با دیگران به اشتراک بگذارید، احتمال دارد دارایی‌های شما دزدیده شود و در آخر گوشزد می‌کند که تراست والت هرگز از شما این ۱۲ کلمه را نمی‌خواهد و مراقب کلاهبردارهایی که به اسم تراست والت سعی در گرفتن این کلمات ریکاوری دارند، باشید.کیف پول تراست والت

این ۱۲ کلمه به عنوان کلمات ریکاوری شناخته می‌شوند که به آن‌ها سِکرِت فرِیز (Secret Phrase)، ریکاوری فرِیز (Recovery Phrase) و سید فریز (Seed Phrase) هم گفته می‌شود. این کلمات برای بازیابی کیف‌پول مورد استفاده قرار می‌گیرد و توسط خود کیف پول ساخته می‌شود که برای شما حکم کلید گاوصندوق را دارند. در واقع هر فردی که به این کلمات دسترسی پیدا کند، به دارایی شما نیز دسترسی خواهد داشت؛ بنابراین باید در محافظت از این کلمات حتماً دقت کنید و جای امن آن‌ها را بنویسید. پیشنهاد می‌شود آن‌ها را در تلفن هوشمند و کامپیوترها ذخیره نکنید چرا که احتمال هک شدن دارند.کیف پول تراست والت

پس از تکمیل این مرحله و ذخیره عبارات بازیابی، برای ادامه روی "Continue" کلیک کنید. در صفحه بعدی از شما خواسته می شود که عبارت بازیابی خود را به همان ترتیبی که آن را ذخیره کرده‌اید وارد کنید و روی "Done" یا "Continue" بزنید. در مرحله‌ی بعدی با پیام ساخت اکانت شما با موفقیت انجام شد، رو به رو می‌شوید که نشان می‌دهد وارد پنل کاربری خود شده‌اید و کیف‌پول شما در تراست والت ساخته شده است.تراست ولت

اضافه کردن توکن به تراست والت

در ابتدا که وارد پنل خود می‌شوید، چند ارز به صورت پیش‌فرض برای شما نمایش داده می‌شود اما اگر بخواهید ارزهای دیگر را اضافه کنید، به دو روش امکان پذیر است. اولین روش، شما می‌توانید روی گزینه "Add Tokens" کلیک کنید و رمزارز مورد نظر خود را از آن قسمت انتخاب کنید. 

تراست والت

روش دوم به این صورت است که مشابه عکس زیر روی گزینه بالا، سمت راست کلیک کنید و از آنجا، رمزارز مورد نظر خود را اضافه کنید.

اضافه کردن توکن به تراست ولت

در صورتی که در قسمت سرچ موفق به پیدا کردن رمزارز مورد نظر خود نشدید، مانند عکس زیر میتوانید روی + بالای صفحه سمت راست کلیک کنید و به صورت دستی مشخصات توکن خود را در قسمت "add custom token" وارد نمایید.

اضافه کردن توکن به والت

 

نحوه ارسال و دریافت ارزدیجیتال در تراست والت

شما در کیف پول تراست والت میتوانید دارایی‌های خود را به راحتی دریافت و ارسال کنید. برای دریافت رمزارز و ورودی، شما باید ابتدا رمزارز مورد نظر خود را به لیست اضافه کنید و سپس آن را انتخاب کنید. برای مثل ما صفحه بیت‌کوین را انتخاب کردیم. برای دریافت بیتکوین شما تنها کافی است روی گزینه‌ی "Receive" بزنید. بعد از آن آدرس والت خود را که زیر QR کد نوشته شده است را با کلیک روی "Copy" ذخیره کنید و برای فردی که میخواهد برای شما رمزارز ارسال کند، بفرستید یا عکس QR کد را بفرستید و به این طریقه، بیتکوین خود را در این این آدرس والت دریافت کنید.

دریافت توکن در تراست والت

 

برای ارسال بیتکوین ابتدا روی گزینه " Send" کلیک می‌کنید. در مرحله‌ی بعدی قسمت اول "Recipient Address" شما آدرس کیف‌پولی که قصد ارسال دارید را وارد می‌کنید و یا بعد از کپی ادرس، روی "Paste" کلیک کنید. در مرحله‌ی بعدی در قسمت دوم "Amount BTC" مقدار بیت‌کوینی که قصد ارسال دارید را وارد می‌کنید که در زیر باکس آن معادل دلاری را هم میتونید مشاهده کنید. اگر قصد داشتید کل موجودی کیف خود را ارسال کنید، روی گزینه "Max" بزنید.

 ارسال در تراست والت

در روش دیگر ارسال و دریافت ارزهای دیجیتال در کیف پول تراست والت، شما در صفحه اول والت، روی برای ارسال، گزینه‌ی " Send" و برای دریافت، گزینه‌ی "Receive" را مانند عکس زیر، انتخاب می‌کنید و در صفحه‌ی بعدی اسم رمزارز مورد نظر خود را سرچ و انتخاب کرده و مانند روش قبل ادامه می‌دهید.

انتقال در تراست ولت

امنیت در کیف پول تراست والت

کیف‌پول Trust Wallet یک کیف پول غیرمتمرکز است و که این ویژگی به امنیت بالای آن کمک می‌کند چرا که هیچ فردی دیگری جز شما بر دارایی شما، کنترل ندارد و کسی نمی پ‌تواند وجوه شما را بدزدد. این کیف دارای یک عبارت بازیابی ۱۲ کلمه ای است - در ابتدای مقاله درباره‌ی آن صحبت کردیم - که می توانید هر زمان که دستگاه تلفن یا کامپیوتر خود را گم کردید، برای بازیابی کیف پول استفاده کنید. البته از نکات امنیتی مهم، مراقبت از ۱۲ کلمه‌ی بازیابی است چرا که اگر افراد دیگری به آن دسترسی پیدا کنند، به راحتی می‌توانند دارایی شما را تصاحب کنند. از نکات امنیتی مهمی که در کار با اپلیکیشن تراست ولت باید رعایت کنید فعال کردن پسورد است. برای این کار ابتدا باید وارد صفحه تنظیمات "Settings" شوید و در قسمت "Security" گزینه‌ی "passcode" را مانند عکس زیر فعال کنید.

 امنیت در تراست والت

با فعال کردن این قسمت و انتخاب پسورد، برای ورود به کیف پول نیاز به وارد کردن پسورد دارید و به این صورت امنیت کیف‌پول شما افزایش پیدا می‌کند. همچنین فعالیت‌های دیگری مانند جا به جایی دارایی یا دسترسی اتصال به وبسایت‌های مختلف نیازمند پسورد می‌شود. همچنین از دیگر ویژگی‌های امنیتی که اپلیکیشن Trust Wallet در اختیار کاربران خود قرار داده است، احراز هویت دومرحله‌ای (two-factor authentication) است که پیشنهاد می‌شود آن را هم فعال کنید

 

نحوه‌ی کار با Swap در تراست والت

اگر قصد دارید رمزارزهای خود را تبدیل کنید و یا با استیبل‌کوین خود قصد خرید رمزارز جدیدی دارید و یا برعکس قصد فروش رمزارز خود و تبدیل آن به استیبل‌کوین دارید، این کار در داخل برنامه تراست والت امکان پذیر است. برای شروع باید داخل صفحه wallet بروید و "Swap" را انتخاب کنید.

 سواپ در تراست والت

در این مرحله، در قسمت اول، You Pay،آن دارایی که قصد تبدیل آن را دارید را انتخاب کرده و مقدار مورد نظر خود را وارد می‌کنید و در قسمت دوم ، You Get، آن دارایی که قصد دریافت آن را دارید وارد می‌کنید. و در انتهای روی Swap کلیک می‌کنید.

سواپ در تراست والت

آموزش استیک کردن در تراست والت

استیک کردن در واقع دریافت سود در ازای قفل کردن دارایی است که این فرصت را مکانیزم اجماع اثبات سهام برای کاربران فراهم کرده است. در واقع این بلاکچین‌ها با قفل کردن توکن‌ها، به شما مقداری ارز در ازای پاداش می‌دهند. برای اطلاع بیشتر درباره‌ی این الگوریتم و استیک کردن، اینجا کلیک کنید.

 برای استیک کردن در پلتفرم تراست والت ابتدا قسمت "Discover" بروید و برای مشاهده لیست رمزارزهای قابل استیک، روی فلش رو‌به‌رو Staking کلیک کنید. در صفحه جدید، رمزارزها را همراه با درصد سود سالیانه با نماد APR می‌توانید مشاهده کنید. در نهایت رمزارز مورد نظر خود را انتخاب کنید.

استیک در تراست والت

در حال حاضر، در تاریخ آبان ۱۴۰۱، تعد نه رمزارز که در تصویر زیر مشاهده می‌کنید برای استیک کردن موجود می‌باشد. برای خواندن بیشتر درمورد مفهوم APR اینجا کلیک کنید.

stake در تراست ولت

با توجه به شرایط و تحلیل خودتون می‌تونید یکی از ارزها را انتخاب کنید. سپس وارد صفحه‌ی آن ارز می‌شوید که ما BNB را انتخاب کردیم. بعد از روی گزینه‌ی "Stake" کلیک کنید. صفحه‌ی جدیدی برای شما نمایش داده می‌شود. که در قسمت اول "Available" موجودی‌های آن ارز در کیف پول را نشان‌میدهد. در قسمت "Staked" مقدار ارزهای استیک شده‌ی شما را می‌گوید. در قسمت سوم، حداقل مقدار ارزی که باید استیک کنید را نوشته است، در "APR" درصد سود سالیانه استیک نوشته شده و در قسمت آخر  "Lock Time" مدت زمانی که دارایی شما قفل می‌شود و شما حق برداشت و دسترسی نخواهید داشت را می‌بیند که هر چقدر این مدت بیشتر باشد، APR هم بیشتر می‌شود. در انتها رو گزینه‌ی Stake کلیک کنید.

استیک تراست ولت

در مرحله‌ی بعد لیست ولیدیتورها بهتون نمایش داده میشه که باید یکی که بهش اعتماد دارید را انتخاب کنید. برای مثال ما TW که در واقع خود تراست والت هست را انتخاب کردیم. بعد از آن شما کافی‌ است مقدار ارزی که مایل به استیک هستید را وارد کنید و از بالا سمت راست برای ادامه روی "Continue" بزنید

استیک bnb

و در مرحله‌ی آخر به شما جزئیات و هزینه تراکنش نمایش داده می‌شود (مانند عکس زیر) و شما با تایید آن استیک در تراست والت را شروع می‌کنید.

استیک در تراست والت

دانلود کیف پول تراست والت

در حال حاضر پلتفرم کیف پول تراست ولت برای دو سیستم عامل اندروید و IOS در دسترس است. حتما به این نکته دقت کنید که اپلیکیشنی که دانلود می‌کنید دقیقا خود Trust Wallet باشد و برنامه‌های کلاهبرداری مشابه را به اشتباه دانلود نکنید.  شما می‌توانید برای نگه‌داری امن رمزارزهای خود، این والت را از لینک زیر دانلود و نصب کنید.

 

دانلود تراست والت برای اندروید

دانلود تراست والت برای IOS

 

جمع‌بندی

کیف پول Trust Wallet، یک کیف‌پول غیرمتمرکز رمزارز است که امکان خرید ارزهای دیجیتال را برای افراد فراهم می‌کند. همچنین شما می‌توانید رمزارزهای خود را در این پلتفرم ارسال، دریافت، ترید و ذخیره کنید. در این مقاله به آموزش کامل ساخت اکانت در تراست والت پرداختیم. همچنین به شما آموزش دادیم چطور در این کیف‌پول ارزهای دیجیتال خود را ذخیره، ارسال و دریافت کنید و چطور داخل این اپلیکیشن ترید کنید و با استیک کردن، به درآمد برسید.

به اشتراک بگذارید

کپی شد!

کامنت ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


سیروان امینی

با سلام و درود بعد از خرید ارزها کلا موجودی را از صرافی با خود ارز خریداری شده به کیف پول ها انتقال بدیم ؟؟؟ امکانش هست؟؟ یا پولی که مانده ،

 
مائده پیمان

سلام بله! میتونید

مطالب مرتبط

 

بیتفا در شبکه های اجتماعی

بیتفا با حضور در شبکه های اجتماعی سعی دارد تا جدیدترین اخبار را در سریع ترین حالت ممکن به شما ارائه دهد. ما را در اینستاگرام ، تلگرام ، یوتیوب و آپارات دنبال کنید .