جستجو در بیتفا
  • صرافی هوبی رمزارز Pi را به لیست معاملاتی خود اضافه کرد
  • آیا امکان واریز و برداشت ارز Pi به صرافی هوبی امکان پذیر است؟
  • واکنش تند کاربران به اقدام صرافی هوبی
  • ارز Pi در کدام صرافی ها قابل معامله است؟
  • واکنش سایت‌های معتبر به ماجرای ارز Pi
  • آیا ارز Pi ارزش دارد؟
  • جمع بندی
لیست شدن ارز PI در صرافی هوبی (HUOBI) ؛ آیا می‌توان ارز Pi را معامله کرد؟

لیست شدن ارز PI در صرافی هوبی (HUOBI) ؛ آیا می‌توان ارز Pi را معامله کرد؟

متوسط
انتشار : ۱۴۰۱/۱۰/۱۷
بروزرسانی : ۱۴۰۱/۱۰/۱۷
۶ دقیقه
۱۲
۳,۴۳۱
توسط :
پاتریک شاه‌نظری

به واسطه بازاریابی‌هایی که پروژه Pi Network در میان کاربران ایرانی داشته است، اکثر ما کاربران ایرانی با این پروژه آشنایی داریم. این پروژه بلاکچینی مدت‌هاست که قول لیست شدن در صرافی‌های معتبر را می‌دهد و طرفداران آن منتظر هستند تا این رمزارز در یک صرافی معتبر لیست شود تا بتوانند ارزهای خود را (Pi) به فروش برسانند. اما بالاخره بعد از چند سال صرافی HUOBI خبر از لیست شدن رمزارز PI را داد و این رمزارز در صرافی هوبی تا 345 دلار نیز رشد کرد. اما ماجرای لیست شدن ارز Pi در صرافی هوبی چه بود؟ آیا ارز Pi قابل فروش است؟

در ادامه این مقاله با بیتفا همراه باشید تا به بررسی رمزارز Pi بپردازیم!

 

صرافی هوبی رمزارز Pi را به لیست معاملاتی خود اضافه کرد

صرافی هوبی (Huobi) در تاریخ 29 دسامبر و همزمان با تعطیلات سال نو خبر از لیست کردن رمزارزی به نام Pi داد و این خبر سر و صدای زیادی به پا کرد. ارز Pi در صرافی هوبی با 0.01 دلار لیست شد و تنها در چند دقیقه به 25 دلار و در کمتر از 1 ساعت سقف 50 دلاری برای خود ثبت کرد. در ادامه پس از چند ساعت مجدد پامپی را تجربه کرده و رشد خود را تا 345 دلار ادامه داد. اما پس از آن، ارز Pi روند خود را عوض کرده و روند نزولی خود را شروع کرد و در زمان نگارش این مطلب در حال معامله شدن در محدوده قیمتی 100 دلار می‌باشد. اما آیا کاربران قادر به واریز ارزهای خود به صرافی هوبی و فروش آن‌ها هستند؟

آیا ارز Pi قابل معامله است؟

 

آیا امکان واریز و برداشت ارز Pi به صرافی هوبی امکان پذیر است؟

در حالی که صرافی هوبی خبر از لیست شدن ارز Pi در صرافی هوبی داده و ادعایی مبنا بر همکاری با تیم پروژه Pi Network داشت اما هیچگونه تاییده‌ای از طرف تیم Pi منتشر نشده بود. ساعاتی بعد از لیست شدن، تیم پروژه Pi طی یک توییت اعلام کرد که ارز این پروژه در هیچ گونه صرافی لیست نشده است و هیچ کدام از ارزهایی که تحت این اسم در حال معامله هستند ارتباطی با این پروژه ندارند. در ادامه به جامعه خود توصیه کردند که سرمایه خود را درگیر معامله چنین ارزهایی نکنند زیرا این گونه ارزهای کلاهبردرای می‌توانند باعث ضرر و زیان کاربران شوند.

در نتیجه این توییت از تیم Pi Network، مشخص شد ارزی که در صرافی هوبی در حال معامله است هیچ گونه ارتباطی با پروژه Pi Network نداشته و صرفاً یک شیطنت از طرف این صرافی بوده است. صرافی هوبی هیچ گونه امکان واریز و برداشت برای رمزارز Pi فراهم نکرده و صرفاً امکان معامله این رمزارز را مهیا کرده بود که نتیجه آن پامپ و دامپ این ارز و ضرر و زیان کاربران صرافی شد.

 

واکنش تند کاربران به اقدام صرافی هوبی

پس از توییت پروژه Pi، واکنش‌های منفی نسبت به صرافی هوبی شروع شد. ارز Pi، خود هیچ سابقه خویب نداشته و به عنوان یک ارز اسکم در جامعه فعالین کریپتویی معروف است. حال صرافی هوبی از نام این رمزارز سو استفاده کرده و یک فرصت برای خود ایجاد کرده است تا یک دامپ و پامپ ایجاد کند. کاربران به این اقدام کلاهبردارانه صرافی هوبی واکنش بسیار منفی نشان داده و در نتیجه آن، ارز HT که ارز بومی صرافی هوبی می‌باشد تحت تاثیر قرار گرفته و تا 17 درصد ریزش را تجربه کرد.

در روزها و هفته‌های اخیر اخبار منفی در رابطه با صرافی هوبی بسیار شدت گرفته بود و شایعاتی در رابطه با ورشکستگی آن مطرح شده بود؛ اما در ادامه جاستین سان (موسس پروژه ترون و مشاور صرافی هوبی) این شایعات را تکذیب کرده و ادعا کرد صرافی هوبی با هیچگونه مشکلاتی مبتنی بر ورشکستگی مواجه نیست. اما پس از آن مجدد اخباری در رابطه با مشکلات این صرافی و تعدیل نیرو توسط آن منتشر شد که بار دیگر شک و تردید نسبت به این صرافی را افزایش داد. در نهایت نیز اقدام اخیر این صرافی و لیست کردن ارزی اسکم تحت عنوان Pi و ادعای همکاری با تیم پروژه Pi Network باعث افزایش انتقادات نسبت به این صرافی شد.

جاستین سان و صرافی هوبی

 

ارز Pi در کدام صرافی ها قابل معامله است؟

بعد از صرافی هوبی صرافی‌های دیگری که کمتر شناخه شده‌اند نیز اقدام به افزودن ارز Pi به لیست معاملاتی خود کردند؛ البته هیچکدام از آن‌ها ارتباطی به خود پروژه Pi Network نداشته و خود ارز Pi در هیچ کدام از صرافی‌ها قابل معامله نیست. در زمان نگارش این مطلب ارز اسکمی تحت عنوان Pi در صرافی‌های هوبی، بیتمارت، HotCoin، XT.com و ... قابل معامله است که اختلاف  قیمتی زیادی در میان بعضی از این صرافی‌ها نیز وجود دارد. اما در حالت کلی هیچ کدام از این صرافی‌ها امکان واریز و برداشت برای رمزارز Pi مهیا نکرده‌اند.

صرافی هوبی حجم معاملات بسیار بالایی بر روی ارز اسکم Pi داشته و در روزهای نخست لیست شدن، بیشترین حجم معاملاتی میان ارزهای مختلف در این صرافی متعلق به ارز Pi بوده است؛ ارز Pi در روزهای ابتدای لیست شدن بیش از 50 میلیون دلار حجم معاملات روزانه داشته است!

 

واکنش سایت‌های معتبر به ماجرای ارز Pi

پس از توییت تیم پروژه Pi Network، سایت‌های معتبر فعال در حوزه رمز ارزها نیز واکنش خود را نسبت به این ماجرا نشان داده و صرافی‌هایی که این رمزارز را لیست کرده بودند را مورد انتقاد قرار دادند. سایت‌های کوین مارکت کپ و CoinGecko هر دو به این اتفاق واکنش نشان داده و اعلام کردند شبکه اصلی پروژه Pi Network هنوز راه‌اندازی نشده است و قیمت ارز لیست شده ارتباطی به ارز خود پروژه ندارد.

لیست شدن ارز Pi در صرافی هوبی

 

آیا ارز Pi ارزش دارد؟

همیشه این سوال در بین کاربران پروژه Pi Network مطرح بوده است که آیا ارز Pi قابل فروش است؟ با توجه به توضیحات ذکر شده در رابطه با ارزی که در حال حاضر در تعدادی از صرافی‌ها لیست شده است، می‌توان فهمید که این ارز صرفاً کلاهبرداری توسط تعدادی از صرافی‌ها بوده است. اما در رابطه با خود ارز واقعی Pi نیز باید گفت که این ارز فاقد هرگونه ارزش است. چند سالی است که کاربران تنها با کلیک بر روی یک گزینه می‌توانند این ارز را استخراج کنند و هیچ کاربرد و ارزشی ندارد. در نتیجه هیچگونه ارزشی نمیتوان برای ارز Pi متصور بود و به نظر نمیتوان هیچگونه انتظار درآمدزایی از این پروژه را حتی در آینده نیز داشت!

 

جمع بندی

ارز Pi ارزی است که در سال‌های گذشته همواره حواشی زیادی داشته است و در حالی که توانسته است جامعه خوب و بزرگی برای خود ایجاد کند اما در حالت کلی هیچگونه ارزش آفرینی نداشته است و پروژه Pi Network به عنوان یک پروژه اسکم و بی نتیجه در سطح جامعه فعالیت کریپتو معروف می‌باشد. با توجه به هیجانی که گاهی در رابطه با این رمزارز ایجاد می‌شود، بستر کلاهبردرای خوبی برای برخی سو استفاده‌گرها ایجاد می‌شود و باید توجه داشته باشید که سرمایه خود را درگیر چنین پروژه‌های کلاهبرداری نکنید!


دیدگاهتان را بنویسید

شماره موبایل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آواتار

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد

۱۴۰۱/۱۰/۱۸ ۲۳:۴۵
پاینتورک
خودت پای نداری داری میسوزی و این ارز را اسکم معرفی میکنی به نظر شما آیا نیکولاس دانشمند و مدرس استنفورد که توانسته جمعیت عظیم ۴۰ میلیونی رو دور خودش جمع کرده میتونه کلاهبرداری و اسکم باشه اصلا راجبه پای مطالعه کردین؟ مطمئنم اگر کمی تحقیق کنی شروع به دعوت
پاسخ
۱۴۰۱/۱۰/۱۷ ۲۳:۳۸
سیاوش
سلام وخسته نباشید خدمت تیم bitfa من حدود ۱سال پیش این ارز رو استخراج میکردم بمدت تقریبا۲ماه اونم بخاطر اینکه بقول خودتون با چند کلیک ساده میشد استخراجش کرد ولی بعد از او مدت کلآ قیدشو زدم حس کردم سرکارم ولی الان خوشحالم وقتمو باهاش طلف نکردم در آخر هم دمت
پاسخ

 
تیم پشتیبانی
سلام بله اگه این آگاه سازی ایجاد بشه مردم نیز وقتشونو صرف کارهای مفیدتر میکنند
۱۴۰۱/۱۰/۱۷ ۱۸:۰۵
محمدجواد حاتمی
کاملا مطالب مفیدی بود بشخصه اگه درصدی سوال توی ذهنم بود با خوندن این مطالب کاملا آگاه شدم.مرسی از تیم قدرتمند بیتفا و تشکر فراوان از مدیر پروژه آقای صفری عزیز
پاسخ

 
تیم پشتیبانی
سلام ممنون از نظرتون لطف دارید
۱۴۰۱/۱۰/۱۷ ۱۷:۴۵
سعید نوروزیان
ارز pi میشه خرید زد اکه آره چجوری
پاسخ

 
تیم پشتیبانی
سلام سعید جان تو مقاله توضیح دادیم که کلاهبرداری هستش و ارزش خرید نداره