آموزش ایردراپ آپتیمیزم Optimism

آموزش ایردراپ آپتیمیزم Optimism
نویسنده این مطلب
پاتریک شاه‌نظری

۲۰۸ لایک

۲۹,۸۱۰ بازدید
10m
زمان مطالعه
انتشار : ۱۴۰۱/۱۰/۲۰ ۱۲:۰۵
بروزرسانی : ۱۴۰۱/۱۱/۰۱ ۱۱:۳۷

پروژه بلاکچینی آپتیمیزم در راستای افزایش مقیاس پذیری شبکه اتریوم فعالیت خود را آغاز کرده و در سال 2022 موفقیت‌های زیادی را تجربه کرده است. آپتیمیزم در اواسط سال 2022 ارز بومی خود را تحت عنوان OP عرضه کرده و 5 درصد از کل عرضه را در میان جامعه خود به صورت ایردراپ پخش کرد؛ ارزش این ایردراپ از 1000 دلار شروع و تا 50 هزار دلار برای برخی کاربران رسید! اما این در حالی است که طبق گزارشاتی که Optimism از توکنومیک خود منتشر کرده است، 19 درصد از کل عرضه به ایردراپ اختصاص داده شده است، در نتیجه 14 درصد از کل عرضه (تقریباً سه برابر میزان ایردراپ قبلی) قرار است مجدد به صورت ایردراپ به جامعه Optimism پرداخت شود و این موضوع به این معناست که همچنان شانس دریافت ایردراپ آپتیمیزم فراهم است. در ادامه این مقاله با بیتفا همراه باشید تا به آموزش دریافت ایردراپ Optimism بپردازیم! (مهلت برای شرکت در این ایردراپ به پایان رسیده است!)

 

آموزش Quest های Optimism

آپتیمیزم یک رویدادی را تحت همکاری با پروژه Galxe ایجاد کرده است که کاربران می‌توانند با انجام فعالیت‌هایی مشخص که به این فعالیت‌ها Quest گفته می‌شود، تعدادی NFT دریافت کنند که دارندگان این NFT ها به احتمال زیاد واجد شرایط برای دریافت ایردراپ Optimism خواهند بود. این رویداد بازخورد خیلی گسترده‌ای در پلتفرم Galxe و شبکه‌های مجازی داشته است و حتی همین الان و قبل از پایان رویداد این NFT ها در مارکت پلیس‌های مختلف در حال معامله می‌باشند! در این مقاله به آموزش Quest های Optimism و نحوه دریافت NFT های آن خواهیم پرداخت و حتماً پیشنهاد می‌کنم آن‌ها را دریافت کنید زیرا این NFT ها هم ارزش فروش دارند و هم می‌توانند بالاترین شانس برای دریافت ایردراپ آپتیمیزم را به مخاطبین ارائه دهند (ایردراپی که می‌تواند ارزش چند هزار دلاری داشته باشد). دریافت حداقل 4 واحد از این NFT ها برای شرکت در ایردراپ احتمالی آپتیمیزم اجباری است!

در نظر داشته باشید برای شرکت در این ایردراپ و در جهت پوشش کارمزد تراکنش‌ها نیاز به مقداری اتریوم بر بستر Optimism دارید، این میزان را می‌توانید از صرافی MEXC یا دیگر صرافی‌ها خریداری کرده و یا اتریوم مورد نیاز خود را از شبکه اصلی اتریوم به لایه دوم آپتیمیزم بریج بزنید (پیشنهاد ما خرید از صرافی MEXC می‌باشد) و سپس بر بستر آپتیمیزم به کیف پول خود انتقال دهید. مطمئناً این NFT ها ارزش خیلی بیشتری از این کارمزدها خواهند داشت و شرکت در این ایردراپ احتمالی می‌تواند بسیار ارزنده باشد!. (برای کار با صرافی MEXC پیشنهاد می‌کنم مقاله "آموزش کامل صرافی ام ایکس سی (MXC)" را از سایت بیتفا مطالعه کنید) 

در ادامه این مقاله به آموزش گام به گام نحوه دریافت این NFT ها خواهیم پرداخت!

 

آموزش انجام Quest اول از Quest های آپتیمیزم (Stargate)

آپتیمیزم 18 موردQuest و در نتیجه NFT دارد که ما با توجه به راحتی و الویت دریافت هرکدام به ترتیب چند مورد را آموزش خواهیم داد. برای دریافت اولین ایردراپ باید از طریق پلتفرم Stargate حداقل 100 دلار USDC از شبکه‌های مختلف به شبکه آپتیمیزم بریج بزنید. برای پرداخت حداقل میزان کارمزد پیشنهاد می‌کنم این انتقال را از شبکه پالیگان به آپتیمیزم انجام دهید. برای انجام این کار ابتدا حداقل 100 دلار USDC و مقداری رمزارز Matic به کیف پول متامسک خود واریز کنید (ما در این ایردراپ با کیف پول متامسک کار خواهیم کرد اما شما با کیف پول‌های دیگری از جمله تراست ولت هم می‌توانید فعالیت کنید). پس از واریز کردن USDC و Matic به کیف پول خود، وارد "این لینک" شوید. (دقت داشته باشید هم Matic و هم USDC باید بر بستر پلیگان باشند – از طریق صرافی MEXC می‌توانید هر دو رمزارز را بر بستر پالیگان انتقال دهید)

پس از ورود به این سایت بر روی گزینه Connect Wallet (بالا سمت راست) کلیک کنید و کیف پول خود را به پلتفرم متصل کنید. سپس در قسمت "From" شبکه Matic و در قسمت ارز USDC را انتخاب کرده و در قسمت "To" شبکه Optimism را انتخاب کنید. حجم مورد نیاز برای انتقال را انتخاب کرده (حجم انتخابی باید بیشتر از 100 دلار باشد) و سپس بر روی گزینه "Approve" کلیک کنید. در ادامه با پرداخت کمی کارمزد (این کارمزد با ارز Matic باید پرداخت شود) گزینه "Confirm transfer" برای شما فعال خواهد شد، بر روی این گزینه کلیک کرده و کمی کارمزد پرداخت کنید تا USDC های شما از شبکه پالیگان به آپتیمیزم انتقال پیدا کند. دقت داشته باشید برای انتقال دارایی میان این دو شبکه باید 21 دقیقه منتظر بمانید! (در مجموع هزینه‌ها و کارمزدهای دریافت این مرحله پایین تر از 0.2 دلار خواهد بود)

آموزش انجام Quest اول (Stargate)

پس از انجام این مراحل به "این لینک" مراجعه کرده و کیف پول خود را به پلتفرم Galxe متصل کنید؛ سپس بر روی گزینه "Claim" کلیک کنید تا اولین NFT به کیف پول شما واریز شود! برای دریافت این NFT باید یه مقدار کارمزد با اتریوم بر پایه آپتیمیزم پرداخت کنید. (در ادامه با این 100 دلار USDC بر پایه آپتیمیزم مجدد کار خواهیم داشت)

 

آموزش انجام Quest دوم (Uniswap)

دومین NFT که قرار است ما در این مقاله به دریافت آن بپردازیم مربوط به یونی سواپ است. برای دریافت این NFT باید در صرافی یونی سواپ و بر بستر آپتیمیزم حداقل 2 سواپ و با میزان حجم بالای 20 دلار داشته باشید. برای انجام این کار ابتدا وارد "این لینک" شده، کیف پول خود را به پلتفرم متصل کنید و شبکه را بر روی آپتیمیزم قرار دهید. (برای آموزش کار با صرافی غیر متمرکز یونی سواپ توصیه می‌کنم مقاله "آموزش کار با صرافی یونی سواپ (Uniswap)" را از سایت بیتفا مطالعه کنید)

از مرحله شماره 1 بیش از 100 دلار USDC بر بستر آپتیمیزم داریم، باید بخشی از این USDC ها را طی 2 تراکنش (به مبلغ 20 دلار) به ETH تبدیل کنید، برای انجام این کار ابتدا جفت ارز و حجم معامله مورد نظر را انتخاب کرده سپس بر روی گزینه "Allow the Uniswap protocol to use your USDC" کلیک کنید. در مرحله بعدی باید کمی کارمزد پرداخت کنید تا این تراکنش انجام شود؛ پس از آن گزینه "Swap" برای شما فعال شده و با کلیک بر روی گزینه "Swap" و پرداخت کمی کارمزد می‌توانید معامله خود را انجام دهید. (دقت داشته باشید این معاملات باید بر بستر شبکه آپتیمیزم صورت بگیرد)

آموزش انجام Quest دوم (Uniswap)

این فعالیت را باید دو بار انجام دهید تا واجد شرایط برای دریافت NFT باشید، سپس وارد "این لینک" شده و با کلیک بر روی گزینه "Verify" و سپس "Claim" اقدام به دریافت NFT خود کنید. (برای انجام فرایندهای ذکر شده و دریافت این NFT در مجموع به پرداخت کمتر از 0.8 دلار هزینه نیاز دارید)

 

آموزش انجام Quest سوم (Pooltogether)

برای دریافت این NFT شما نیاز دارید تا بیش از 20 دلار USDC به پلتفرم Pooltogether واریز کنید و حداقل سه روز دارایی خود را در این پلتفرم نگه دارید، بعد از آن می‌توانید داریی خود را برداشت کنید.

برای انجام این فراید ابتدا وارد "این لینک" شده، کیف پول خود را به آن متصل کنید و سپس بر روی گزینه "Deposit" کلیک کنید؛ در قدم بعدی بر روی گزینه "Deposit to WIN" کلیک کنید و سپس گزینه USDC بر بستر Optimism را انتخاب کرده و بر روی گزینه "Deposit" کلیک کنید. در قدم باید میزان دارایی که قصد دارید در این پلتفرم قرار دهید را انتخاب کنید (دقت داشته باشید این میزان باید بیشتر از 20 دلار باشد). پس از انتخاب حجم مورد نظر بر روی گزینه "Review Deposit" کلیک کنید تا دارایی شما به این پلتفرم واریز شود؛ با پرداخت کمی کارمزد این مرحله نیز انجام خواهد شد!

آموزش انجام Quest سوم (Pooltogether)

پس از انجام این مراحل دیگر نیازی به انجام دادن کار دیگری ندارید، تنها کافیست 3 روز منتظر باشید و سپس وارد "این لینک" شده و با کلیک بر روی گزینه‌های "Verify" و سپس "Claim" اقدام به دریافت NFT خود کنید. (برای دریافت این NFT در مجموع به پرداخت کمتر از 0.6 دلار کارمزد نیاز دارید)

 

برداشت نقدینگی از پلتفرم Pooltogether

برای برداشت دارایی از این پلتفرم باید ابتدا وارد "این لینک" شده و سپس به قسمت "Deposit" و سپس "Account" کلیک کنید. در ادامه استخر مورد نظر (USDC-Optimism) را انتخاب کرده و سپس بر روی گزینه "Withdraw" کلیک کنید. در ادامه مقداری کارمزد پرداخت کنید تا دارایی به کیف پول شما بازگردد.

 

آموزش انجام Quest چهارم (Rubicon)

برای دریافت NFT چهارم به سراغ پروژه Rubicon می‌رویم، برای دریافت این NFT باید بیش از 20 دلار سواپ زده و بیش از 20 دلار نقدینگی در استخرهای این پروژه قرار دهیم. برای انجام این کار ابتدا از طریق "این لینک" وارد پلتفرم شده و سپس اقدام به اتصال کیف پول به پلتفرم کنید.

در قدم بعدی باید اقدام به سواپ کردن بیش از 20 دلار دارایی کنیم؛ برای این کار به قسمت Swap رفته و بیش از 20 دلار از ارز USDC را به ارز OP تبدیل کنید. جفت ارز مورد نظر را انتخاب کرده سپس بر روی گزینه "Approve" کلیک کنید، بعد از پرداخت کمی کارمزد گزینه "Swap" فعال خواهد شد. بر روی این گزینه کلیک کنید تا با پرداخت کمی کارمزد USDC شما به OP تبدیل شود.

آموزش انجام Quest چهارم (Rubicon)

در مرحله بعدی باید بیش از 20 دلار نقدینگی تامین کنید، برای این کار ابتدا وارد قسمت "Pools" شده و استخر USDC را انتخاب کنید، بر روی آن کلیک کنید، حجم مورد نظر را انتخاب کنید (بیش از 20 دلار) و بر روی گزینه "Deposit" کلیک و با پرداخت کمی کارمزد نقدینگی مورد نیاز را تامین کنید. با انجام این دو فرایند امکان دریافت چهارمین NFT نیز برای شما فراهم خواهد شد.

آموزش انجام Quest های Optimism

اما شما برای دریافت این NFT برخلاف موارد گذشته به توییتر و دیسکورد نیز نیاز دارید. ابتدا وارد "این لینک" شده و گزینه "Rubicon OP Quest Trader" را Verify کنید. سپس با کلیک بر روی گزینه "Connect discord" اقدام به متصل کردن دیسکورد خود به وبسایت و سپس اقدام به عصویت در سرور دیسکوردی پروژه Rubicon کنید؛ پس از عضویت به قسمت کانال‌های این سرور رفته، وارد کانال "Rules" شده و بر روی گزینه "Complete" کلیک کنید. سپس گزینه "I have read and agree to the rules" را فعال کنید و سپس بر روی گزینه "Submit" کلیک کنید. با انجام این کار اکانت دیسکوردی شما در این سرور وریفای خواهد شد، سپس مجدد به "این لینک" مراجعه کرده و گزینه دیسکورد را وریفای کنید. در قدم آخر نیز باید اکانت توییتری خود را به پلتفرم متصل کرده، اکانت توییتری پروژه Rubicon را دنبال کنید و گزینه مورد نظر را وریفای کنید. (کار با توییتر و دیسکورد در پلتفرم Galxe را در مقاله "ایردراپ تراست ولت" آموزش داده‌ایم)

با انجام مراحل ذکر شده شما می‌توایند NFT چهارم خود را نیز دریافت کنید، بر روی گزینه "Claim" کلیک کرده و NFT خود را دریافت کنید. (در نظر داشته باشید پس از دریافت NFT مورد نظر می‌توانید 20 دلار نقدینگی تامین شده در این استخر را برداشت کنید).

 

برداشت نقدینگی از پلتفرم Rubicon

برای برداشت نقدینگی از استخرهای پلتفرم Rubicon ابتدا وارد "این لینک" شده، سپس به قسمت "Pools" رفته و استخر مورد نظر را انتخاب کرده (استخر USDC) و به قسمت "Withdraw" مراجعه کنید. در ادامه کل مقدار را انتخاب کرده (دارایی به صورت bathUSDC نمایش داده می‌شود) و با کلیک بر روی گزینه "withdraw" افدام به برداشت آن کنید.

 

در صورتی که هر 4 مورد از NFT ها را دریافت کردید شما اکنون در tier شماره 1 قرار دارد و واجد شرایط برای دریافت ایردراپ هستید.

 

آموزش‌های ویدئویی شرکت در ایردراپ OP و دریافت این NFT ها را در "BITFA-AIR" منتشر کرده‌ایم!!

 

آموزش انجام Quest پنجم از ایردراپ OP توکن (Synapse)

پنجمین NFT که قصد دریافت آن را داریم NFT پروژه Synapse می‌باشد. برای دریافت این NFT لازم است تا حداقل 20 دلار استیبل کوین در استخرهای مورد نظر آن قرار دهید؛ بلافاصله پس از دریافت NFT می‌توانید نقدینگی خود را در از استخر برداشت کرده و این 20 دلار خرج نخواهد شد!

برای شروع کار با این پلتفرم ابتدا وارد "این لینک" شده و کیف پول خود را به آن متصل کنید. سپس بر روی استخر "Optimsim stableswap pool" کلیک کرده (در تصویر به اشتباه استخر اتریوم را علامت زدیم) و استیبل کوین مورد نظر خود را انتخاب کنید (از آن‌جایی که ما تمام مراحل را با USDC پیش رفته‌ایم، این مرحله را نیز با USDC ادامه خواهیم داد). میزان حجم مورد نظر را انتخاب کرده (بیشتر از 20 دلار) و سپس بر روی گزینه "Add Liquidity" کلیک کنید و با پرداخت کمی کارمزد تراکنش، دارایی خود را در استخر قرار دهید. با انجام این کار شما واجد شرایط برای دریافت NFT پنجم خواهید بود.

 های Synapse آموزش انجام Quest

 

برداشت NFT پنجم از NFT هایOP توکن (Synapse)

پس از انجام مراحل ذکر شده، از طریق "این لینک" وارد پلتفرم Galxe شده، کیف پول خود را به آن متصل کنید و بر روی گزینه Verify کلیک کنید (دریافت این NFT شامل دو مرحله کار است اما با انجام موارد ذکر شده در این مقاله، شما واجد شرایط برای دریافت NFT خواهید بود). پس از وریفای کردن امکان برداشت NFT فراهم خواهد شد، بر روی گزینه Claim کلیک کنید تا پنجمین NFT نیز با پرداخت کمی کارمزد وارد کیف پول شما شود! (این NFT در مجموع کمتر از 0.6 دلار هزینه دارد)

 

نحوه برداشت نقدینگی از پلتفرم Synapse

برای برداشت نقدینگی نیازی به صبر کردن ندارید، پس از دریافت NFT، از طریق لینک قرار داده شده در بالا مجدد به استخر "Ethereum stableswap pool" مراجعه کرده و این بار به جای "Add Liquidity" به قسمت "Remove Liquidity" مراجعه کنید. سپس همانند عکس زیر، میزان موجودی را بر روی 100 درصد قرار داده، نحوه دریافت را به روش "USD Circle" انتخاب کرده و سپس بر روی گزینه "Withdraw" کلیک کنید. ابتدا باید دسترسی مورد نظر را به پلتفرم داده (Approve) و سپس تراکنش برداشت را تایید کنید. در نهایت دارایی شما به صورت کامل به کیف پول واریز خواهد شد!

نحوه برداشت نقدینگی از پلتفرم Synapse

 

آموزش انجام Quest ششم از ایردراپ Optimism (Pika)

برای دریافت NFT ششم به کار با پلتفرم Pika خواهیم پرداخت؛ برای دریافت این NFT لازم است ابتدا یک معامله با مارجین بالای 30 دلار در این پلتفرم باز کرده و سپس نقدینگی بیش از 30 دلار نیز در استخرهای این پلتفرم قرار دهید. در ادامه به آموزش این پلتفرم خواهیم پرداخت.

برای شروع کار وارد "این لینک" شده، بر روی گزینه "Start trading" کلیک کنید و کیف پول خود را به پلتفرم متصل کنید.

اتصال کیف پول به پلتفرم Pika

در قدم بعدی باید بر روی رمزارز ETH یک معامله باز کنید (این معامله هم می‌تواند به صورت Long باشد و به صورت Short)؛ نوع معاملاتی را نیز بهتر است بر روی گزینه "Market" قرار دهید. سپس میزان حجم معاملاتی خود را انتخاب کرده (باید بیشتر از 30 دلار باشد) و سپس اهرم معاملاتی را تنظیم کنید (پیشنهاد می‌کنم اهرم را بر روی 1x قرار دهید). دقت داشته باشید مارجین یا همان اصل سرمایه باید بالای 30 دلار باشد و میزان حجم Size اهمیتی ندارد (میزان Size تابعی از اهرم است). در ادامه بر روی گزینه "Approve" کلیک کنید تا پلتفرم دسترسی لازم در جهت استفاده از دارایی شما را دریافت کند؛ پس از آن بر روی گزینه‌های "Enable market order" و سپس "Accept terms of enable orders" کلیک کنید تا امکان ایجاد معامله برای شما فراهم شود و در نهایت نیز با کلیک بر روی گزینه‌های "Submit" و "Confirm" معامله شما اجرا خواهد شد.

آموزش Quest های آپتیمیزم

 

بستن معامله در پلتفرم Pika

پس از باز کردن معامله در پلتفرم Pika می‌توانید سریعاً ان را ببندید تا داراریی شما دچار نوسان نشود. برای انجام این کار به قسمت "Positions" رفته و بر روی گزینه‌های "Close" و سپس "Close Position" کلیک کنید و با پرداخت کمی کارمزد معامله خود را ببندید.

 

تامین نقدینگی در پلتفرم Pika

در قدم بعدی باید به تامین نقدینگی در پلتفرم Pika بپردازیم؛ برای انجام این کار وارد قسمت "Vault" شده و بر روی گزینه "Stake" کلیک کنید. در ادامه بر روی گزینه‌های "Approve" و سپس "Stake" کلیک کنید تا فرایند تامین نقدینگی در پلتفرم صورت بگیرد. (دقت داشته باشید دارایی به مدت 3 روز قفل خواهد شد و سپس می‌توانید آن را برداشت کنید، اما NFT همزمان با نقدینگی قابل برداشت خواهد بود).

تامین نقدینگی در پلتفرم Pika

 

برداشت نقدینگی از پلتفرم Pika

برای برداشت نقدینگی از پلتفرم Pika ابتدا وارد "این لینک" شده، بر روی گزینه "Start trading" کلیک کنید و با کلیک بر روی منوی کنار صفحه به قسمت "Vault" کنید. در ادامه بر روی گزینه "Unstake" کلیک کرده، حجم مورد نظر خود را انتخاب کنید و سپس با کلیک بر روی گزینه "Withdraw" نقدینگی خود را به کیف پول بازگردانید.

 

برداشت NFT ششم از NFT های آپتیمیزم (Pika)

پس از انجام اقدامات ذکر شده می‌توانیم به برداشت NFT بپردازیم؛ برای انجام این کار وارد "این لینک" شده، بر روی گزینه‌های "Verify" و سپس "Claim" کلیک کنید تا با پرداخت کمی کارمزد NFT به کیف پول شما واریز شود! (هزینه کارمزدهای مراحل ذکر شده در مجموع حدود 1.4 دلار خواهد بود)

 

آموزش انجام Quest هفتم از ایردراپ آپتیمیزم (Quix)

پلتفرم Quix یک بستر معاملاتی برای NFT های بستر آپتیمیزم می‌باشد؛ برای دریافت NFT هفتم، لازم است تا یک NFT به ارزش بیش از 0.0099 اتریوم (معادل حدود 14 دلار) از این پلتفرم خریداری کنید. (البته در نظر داشته باشید که می‌توانید NFT خریداری شده را به همان قیمت به فروش بگذارید و اگر کالکشن مورد نظر نقدینگی کافی داشته باشد سریعاً به فروش خواهد رفت)

برای خریداری NFT ابتدا وارد "این لینک" شده کیف پول خود را به آن متصل کنید. سپس در ادامه یکی از کالکشن‌های مورد نظر را انتخاب کرده و یک NFT خریداری کنید (با توجه به بررسی‌هایی که ما از قیمت NFT ها و حجم معاملاتی آن‌ها در کالکشن‌های مختلف داشته‌ایم، کالکشن "CyberNerds" گزینه مناسبی برای خرید می‌تواند باشد).

آموزش دریافت Quest آپتیمیسم

برای خرید یکی از NFT ها را انتخاب کرده (ترجیحاً ارزان‌ترین مورد و در صورتی که بالاتر از 0.0099 دلار است را انتخاب کنید) بر روی گزینه‌های "Buy Now" و سپس "Purchase NFT" کلیک کنید و در نهایت با پرداخت کمی کارمزد آن را خریداری کنید.

آموزش انجام quest مرتبط با Quix

نکته جالبی که وجود دارد این است که همین NFT هایی که در جهت شرکت در ایرداپ جمع می‌کنیم نیز قابل فروش در پلتفرم QUIX است. اما در صورت فروش NFT های خود، دیگر واجد شرایط برای دریافت ایردراپ احتمالی OP نخواهید بود.

 

برداشت NFT هفتم از NFT های Optimism (Quix)

برای برداشت NFT هفتم باید ابتدا وارد "این لینک" شده و مورد مرتبط به خرید NFT را وریفای کنید (دقت داشته باشید برای وریفای کردن این گزینه باید یک روز بعد از خرید NFT اقدام کنید)، سپس اکانت توییتری پروژه Quix را نیز دنبال کرده و گزینه مربوطه آن را نیز وریفای کنید. پس از انجام مراحل ذکر شده NFT هفتم نیز قابل برداشت خواهد بود؛ بر روی گزینه "Claim" کلیک کنید تا با پرداخت کمی کارمزد به کیف پول واریز شود. (هزینه کارمزدهای انجام مراحل برای دریافت این NFT حدود 0.3 دلار خواهد بود)

 

در صورتی که هر 7 مورد از NFT ها را دریافت کردید شما اکنون در tier شماره 2 قرار دارد و واجد شرایط برای دریافت ایردراپ هستید.

 

آموزش‌های ویدئویی شرکت در ایردراپ OP و دریافت این NFT ها را در "BITFA-AIR" منتشر کرده‌ایم!!

 

آموزش انجام Quest هشتم از ایردراپ آپتیمیزم (Perpetual)

در قسمت هشتم به برداشت NFT پروژه Perpetual خواهیم پرداخت؛ این پروژه در حوزه معاملات فیوچرز فعالیت دارد و باید بیش از 100 دلار معامله در این پلتفرم انجام دهیم. برای شروع کار ابتدا وارد "این لینک" شده، بر روس گزینه "LAUNCH APP – V2" کلیک کرده و سپس اقدام به اتصال کیف پول خود کنید!

آموزش انجام Quest آپتیمیزم

سپس باید مقداری دارایی به این پلتفرم واریز کنید؛ برای انجام این کار به قسمت "Overview" رفته ارز USDC را انتخاب کنید و بر روی گزینه "Deposit" کلیک کرده و بیش از 100 دلار واریز کنید. (ابتدا بر روی گزینه "Approve" و سپس "Deposit" کلیک کنید)

آموزش انجام Quest آپتیمیزم

در ادامه به قسمت "Markets" رفته، رمزارز "ETH" را انتخاب کرده و اقدام به باز کردن یک معامله کنید (دقت داشته باشید هیچ تفاوتی ندارد که معامله به صورت Long باشد یا Short – ما معامله لانگ باز خواهیم کرد). برای انجام این کار در قسمت "Amount" حجم مورد نظر را انتخاب کنید، نوع معاملاتی را بر روی گزینه "Market" قرار داده و بر روی گزینه "Confirm Long" کلیک کنید.

آموزش انجام Quest آپتیمیزم

 

بستن معامله در پلتفرم Perpetual

برای بستن معامله به قسمت "Position" رفته و با کلیک بر روی گزینه "Close" و سپس "Confirm Close" معامله خود را ببندید  (آموزش تصویری در عکس بالا). سپس مجدد به بخش "Overview" رفته، رمزارز "USDC" را انتخاب کنید و بر روی گزینه "Withdraw" کلیک کنید. در ادامه کل موجودی را انتخاب کرده و سپس بر روی گزینه "Withdrawal" کنید!

آموزش انجام Quest آپتیمیزم

 

برداشت NFT هشتم از NFT های Optimism (Perpetual)

برای برداشت این NFT ابتدا وارد "این لینک" شده، و پس از وریفای کردن، بر روی گزینه "Claim" کلیک کنید. البته در نظر داشته باشید پس از دریافت این NFT شما واجد شرایط برای دریافت یک Oat که برای خود پروژه Perpetual است نیز خواهید بود؛ برای دریافت این Oat وارد "این لینک" شده و اقدام به دریافتش کنید! (هزینه کارمزدهای این NFT در مجموع حدود 1 دلار خواهد بود!)

 

آموزش انجام Quest نهم از ایردراپ OP توکن (Kwenta)

پروژه Kwenta نهمین پروژه‌ای است که باید به دریافت NFT آن بپردازیم؛ این پروژه نیز همانند مورد قبلی در حوزه معاملات فیوچرز فعالیت دارد. برای شروع کار ابتدا وارد "این لینک" شده و کیف پول خود را به آن متصل کنید!

آپتیمیزم Quest

پس از ورود به پلتفرم بر روی گزینه "Trade Now" کلیک کنید تا به بخش معاملات وارد شوید؛ سپس بر روی گزینه "Create Account" کلیک کنید تا یک حساب در این پلتفرم ایجاد کنیم، در ادامه نیز باید بر روی گزینه‌های "Create Account" و "َApprove" کلیک کنید.

آپتیمیزم Kwenta

پس از ایجاد حساب باید به انجام معامله در پلتفرم بپردازیم؛ برای انجام آن نیاز به sUSD داریم، ابتدا به قسمت "Exchange" رفته و USDC خود را به sUSD تبدیل کنید.

آموزش کار با پلتفرم Kwenta

در قدم بعدی به بخش معاملات برگشته، بر روی گزینه "Deposit Margin" کلیک کنید و مقدار مورد نظر را به پلتفرم واریز کنید. سپس حجم معامله خود را انتخاب کرده (بالای 100 دلار) و بر روی گزینه "Open Position" کلیک کنید (تفاوتی میان معاملات Long و Short وجود ندارد). در قدم بعدی بر روی گزینه "Confirm Order" کلیک کرده و معامله خود را باز کنید!

آموزش کار با پلتفرم Kwenta

برای بستن معامله نیز بر روی گزینه "Close Position" کلیک کنید و معامله خود را ببندید. پس از بستن معامله باید دارایی خود را از پلتفرم خارج کنید؛ برای این کار بر روی گزینه علامت گذاری شده در عکس زیر کلیک کنید، و سپس اقدام به برداشت موجودی خود کنید!

آموزش کار با پلتفرم Kwenta

 

برداشت NFT نهم از NFT های Optimism (kwenta)

برای برداشت NFT باید ابتدا وارد "این لینک" شوید، دقت داشته باشید که این گزینه نیز به توییتر نیاز دارد و برای برداشت NFT باید حساب توییتری پروژه Kwenta را دنبال کرده و یک توییت از پیج توییتری این پروژه ریتوییت کنید، پس از انجام این مراحل شما واجد شرایط برای دریافت این NFT نیز خواهید شد (البته در نظر داشته باشید برای برداشت این NFT شاید لازم باشد 48 تا 72 ساعت منتظر ماند). هزینه کارمزدهای این NFT در مجموع حدود 1.5 دلار خواهد بود!

 

آموزش انجام Quest نهایی از ایردراپ OP توکن (Velodrome)

آخرین موردی که به دریافت NFT آن می‌پردازیم پروژه Velodrome می‌باشد؛ برای دریافت آن نیاز دارید تا بیشتر از 20 دلار نقدینگی در استخر مورد نظر قرار دهید. برای شروع کار ابتدا وارد "این لینک" شده و کیف پول خود را به آن متصل کنید!

در قدم بعدی به قسمت Pools رفته استخر "sAMM-USDC/DAI" را انتخاب کنید، سپس بر بیش از 10 دلار USDC و بیش از 10 دلار DAI انتخاب کرده و سپس بر روی گزینه "Deposit & Stake" کلیک کنید؛ در قدم آخر نیز باید تراکنش‌های مورد نظر را تایید کنید تا دارایی به استخر مورد نظر واریز شود!

آموزش پلتفرم velodrome

 

برداشت NFT دهم از NFT های Optimism (Velodrome)

برای برداشت این NFT به "این لینک" مراجعه کرده و گزینه مورد نظر را وریفای کنید، در قدم بعدی نیز به توییتر نیاز خواهید داشت، با دنبال کردن اکانت توییتری این پروژه و وریفای کردن گزینه مورد نظر اقدام به دریافت NFT خود کنید!

 

نحوه برداشت نقدینگی از پلتفرم Velodrome

برای برداشت نقدینگی با توجه به آموزش‌های ذکر شده مجدد به استخری که در آن تامین نقدینگی انجام دادیم مراجعه کرده بر روی گزینه "withdraw" کلیک کنید، حجم مورد نظر خود را بر روی گزینه "Max" قرار داده و با کلیک بر روی گزینه "Unstake LP >0.01" نقدینگی خود را از استخر خارج کنید!

 

در صورتی که هر 10 مورد از NFT ها را دریافت کردید شما اکنون در tier شماره 3 قرار دارد و واجد شرایط برای دریافت ایردراپ هستید.

 

آموزش‌های ویدئویی شرکت در ایردراپ OP و دریافت این NFT ها را در "BITFA-AIR" منتشر کرده‌ایم!!

 

سوالات متداول در رابطه با آموزش دریافت ایردراپ آپتیمیزم

برای شرکت در این رویداد تا تاریخ 17 ژانویه (27 دی ماه) فرصت دارید. (مهلت برای شرکت در این ایردراپ به پایان رسیده است)

تاریخ دقیقی در رابطه با عرضه ایردراپ آپتیمیزم منتشر نشده است و در صورتی که قصد NFT های ذکر شده را دریافت کرده‌اید باید منتظر خبر عرضه ایردراپ آن باشید! (ما در مجموعه بیتفا به اطلاع رسانی آن خوهیم پرداخت)

این رویداد، دارای 18 واحد NFT است که با توجه به بررسی‌های صورت گرفته توسط تیم بیتفا، داشتن حداقل 4 مورد از NFT های این رویداد برای واجد شرایط شدن در دریافت ایردراپ احتمالی و پیشرو آپتیمیزم کفایت می‌کند.

این رویداد دارای 3 دسته (Tier) از کاربران می‌باشد؛ کاربرانی که حداقل 4 مورد از NFT ها را دریافت کرده‌اند، کاربرانی که حداقل 7 مورد از NFT ها را دریافت کرده‌اند و کاربرانی که حداقل 10 مورد از NFT ها را دریافت کرده‌اند و هر کدام از این دسته‌ها دستاوردهایی متناسب با دسته خود دریافت خواهند کرد. (هرچه دسته بالاتر، میزان پاداش بیشتر!)

ما در مجموعه بیتفا تمامی 18 Quest را بررسی کرده و به ترتیب راحت‌ترین موارد را در این مقاله برای شما قرار می‌دهیم. دقت داشته باشید برای شرکت در این ایردراپ احتمالی، شما به حدود 110 دلار سرمایه نیاز دارید که البته این میزان دارایی خرج نخواهد شد. برای دریافت اکثر NFT ها کمتر از 1 دلار هزینه پرداخت خواهید کرد؛ میزان سرمایه ذکر شده صرفاً در مراحل مورد نیاز برای دریافت NFT ها مورد استفاده قرار می‌گیرند و خرج نمی‌شوند!

در رابطه با Quest دوم (Uniswap) خیلی از کاربران کشکل داشتند، اگر 2 ترانش را انجام دادید و وریفای نشد باید مجدد 2 تراکنش دیگر هم انجام دهید تا وریفای شود!

در رابطه با برداشت نقدینگی از استخرها، بعد از دریافت هر کدام از NFT ها کل میزان نقدینگی قرار داده شده در استخر پلتفرم مربوطه را برداشت کنید!

در رابطه با توییتر و دیسکورد، کاربرانی که قبلاً حساب توییتری و دیسکورد خود را برای دریافت Oat های تراست ولت به پلتفرم Galxe متصل کرده بودید مجدد باید با همان تراست ولت فعالیت خود را ادامه دهید، در غیر این صورت باید اکانت‌های جدیدی را باز کنید و یا از طریق پروفایل خود، اتصال اکانت‌ها را از کیف پول قبلی خود بردارید!

 

آموزش‌های ویدئویی شرکت در ایردراپ OP و دریافت این NFT ها را در "BITFA-AIR" منتشر کرده‌ایم!!

 

آموزش دریافت سری بعدی از NFT ها در روزهای آینده در همین مقاله بارگذاری خواهد شد؛ لینک این مقاله را سیو کرده و مجدد چک کنید تا در صورتی که آموزش دریافت بقیه فرصت‌ها نیز بارگذاری شد از آن‌ها استفاده کنید! سوالات، پیشنهادات و مشکلات خود را می‌توانید در قسمت نظرات کاربران با ما به اشتراک بگذارید!

به اشتراک بگذارید

کپی شد!

دیدگاهتان را بنویسید

شماره موبایل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آواتار

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد

۱۴۰۲/۰۳/۰۲ ۱۶:۰۹
محمد
خیلی عالی
پاسخ
۱۴۰۲/۰۱/۲۲ ۰۶:۲۵
علیرضا صادقی
سلام. این ایردراپها هنوز هم فرصت دارند؟
پاسخ
۱۴۰۲/۰۱/۰۸ ۰۶:۳۵
محمد رضا اکرمی
سلام ایردراپ دادن تموم شد؟!
پاسخ
۱۴۰۱/۱۲/۱۴ ۰۱:۳۱
hamidghaem
سلام خسته نباشید من یه تیوت با متن (Launch Details Velodrome launched on Thursday, June 2, 2022. ⚠️ As with any launch, we'd like to warn our users about the potential limitations of the first release. At launch, our dApp will render best in desktop en
پاسخ
۱۴۰۱/۱۲/۰۷ ۱۳:۱۱
حمید جلیلی
سلام وقت بخیر در قسمت برداشت نقدینگی در مرحله چهارم من وقتی withdraw رو میزنم و متامسک وا میشه هیچ پیامی برای تایید نمیاد که برداشت بشه.باید چیکار کنم؟چندبار اینکارو کردم حتی برازرم رو هم عوض کردم.
پاسخ

 
تیم پشتیبانی
سلام از مرورگر خود کیف پول استفاده کنید
۱۴۰۱/۱۲/۰۳ ۱۱:۰۳
موسوی
سلام وقت بخیر برای پروژه آپتیمیزم بنده برای برگشت نقدینگی در مرحله 3 و 4 کارایی که در مقاله بود انجام دادم از حسابم در سایت کم شد اما به کیف پولم نیومد. من این کارو دیشب ساعت 11 انجام دادم و تا الانم برگشت نخورده. میخواستم راهنماییم کنید.
پاسخ
۱۴۰۱/۱۱/۲۵ ۱۳:۲۰
شاهین غلامی
سلام. الان دیگه نمیشه این مراحلو انجام داد؟ فرصتش تموم شده؟
پاسخ
۱۴۰۱/۱۱/۲۱ ۱۴:۱۵
موثرر
سلام من ۵تا ان اف تی گرفتم اما بهم هدیشو نداده! فکر کنم گزینشی عمل کردن. امیدواریم برای ایردراپ اصلیش به همه توجه کنند. ممنون
پاسخ

 
تیم پشتیبانی
سلام به احتمال زیاد فاقد ارزش باشند
۱۴۰۱/۱۱/۲۱ ۱۳:۵۱
سپهر نورافشان
سلام امروز ۱۰ فوریه دوتا ان اف تی به ولتم ارسال شده که نوشته ایردراپ هست اما نمیدونم چطور میشه ایردراپ رو‌ دریافت کرد ممنون میشم راهنمایی کنید
پاسخ
۱۴۰۱/۱۱/۱۳ ۱۶:۴۶
hasan
salam . nft ke gereftimo mitonim sell konim ?
پاسخ

 
تیم پشتیبانی
سلام بله میتونید ولی بعدش دیگه تو ایردراپ احتمالیش شاید شرکت نکنید
۱۴۰۱/۱۱/۰۴ ۰۱:۰۸
نیماصادقی
سلام نتیجه اومده من 10 تا nft رو گرفتم ولی بهم تعلق نگرفت
پاسخ

 
تیم پشتیبانی
سلام نه فعلاً هیچ نتیجه‌ای نیومده، کلاهبردی هستن پیام های که به نام این ایردراپ ارسال میشه
۱۴۰۱/۱۱/۰۳ ۱۸:۴۵
Milad
سلام و خسته نباشید. این NFT هایی که گرفتیم رو به کیف پول انتقال بدیم یا بذاریم توو همون پلتفرم galxe بمونه؟
پاسخ
۱۴۰۱/۱۱/۰۲ ۱۳:۳۷
م.طالبی
با سلام و احترام خدمت جنابعالی و مجموعه جوان، پویا و خوب بیتفا. ضمن تشکر از مقاله جامع و خوبیتون در رابطه با ایردراپ آپتیمیزم چطور میتونم نقدینگی خودم رو از استخرها برداشت کنم ممنون میشم راهنمایی کنید.
پاسخ

 
تیم پشتیبانی
سلام وقت بخیر آموزش ها قرار گرفته شده در مقاله
۱۴۰۱/۱۰/۲۹ ۲۰:۱۱
هادی خدابنده لو
سلام نتیجه ایردراپ کی مشخص میشه؟
پاسخ

 
تیم پشتیبانی
سلام نمیتونیم انتظار نتیجه زودهنگام ازش داشته باشیم، آپتوس حدود 2-3 ماه بعد از معرفی ایردراپش رو داد...
۱۴۰۱/۱۰/۲۹ ۱۵:۱۹
موثرر
سلام خوبین؟ سوالی داشتم،من ایر دراپو شرکت کردم .حالا میخوام ارزهامو از بستر اپتیموس به کیف پولی جز متامسک انتقال بدم خطای json-RPC میده! نمیدونم چیکار کنم بر این بستر اپتیموس تا بتونم اونو به mex انتقال تا بتونم بعدش با سواپ زدن به کیف پولم برش گردونم؟ می
پاسخ

 
تیم پشتیبانی
سلام کل پول رو انتقال ندید تا ارور json نده، حدود 0.1 دلار بذارید باقی بمونه
۱۴۰۱/۱۰/۲۹ ۱۳:۳۱
رحیمی
سلام چرا نقدینگی مرحله سوم رو نمیشه برداشت کرد؟؟؟الان یک هفته گذشته و انفتیش رو هم کلیم کردم
پاسخ

 
تیم پشتیبانی
آموزش برداشت نقدینگی از پلتفرم Pooltogether به مقاله اضافه شد!
۱۴۰۱/۱۰/۲۹ ۱۳:۳۱
رحیمی
سلام چرا نقدینگی مرحله سوم رو نمیشه برداشت کرد؟؟؟الان یک هفته گذشته و انفتیش رو هم کلیم کردم
پاسخ
۱۴۰۱/۱۰/۲۹ ۱۳:۱۳
جواد
سلام. کی جوایز ایردراپ توزیع میشه؟ من ۸ تاشو انجام دادم
پاسخ

 
تیم پشتیبانی
سلام به نظر نباید انتظار ایردراپ زود هنگام از این پروژه داشت، آپتوس 2-3 ماه بعد از توزیع NFT هاش ایردراپ داد!
۱۴۰۱/۱۰/۲۹ ۰۴:۴۳
علیرضا مرادی
سلام تاریخ ایردراپ کی هستش
پاسخ
۱۴۰۱/۱۰/۲۸ ۲۰:۳۹
hamid
???????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????? 30 dolar man koja rafte? bad az ersal 5 email hanoz javabi nadadin
پاسخ

 
تیم پشتیبانی
سلام نقدینگی هایی که تو استخرها قرار دادید رو برداشت کنید، اگه مشکل از جای دیگه‌ای هست بگید راهنمایی کنم

بیتفا در شبکه های اجتماعی

بیتفا با حضور در شبکه های اجتماعی سعی دارد تا جدیدترین اخبار را در سریع ترین حالت ممکن به شما ارائه دهد. ما را در اینستاگرام ، تلگرام ، یوتیوب و آپارات دنبال کنید .

 
پشتیبانی