جستجو در بیتفا
 • نگاهی به اتفاقات هفته گذشته (8 آبان تا 15 آبان) در ارزهای دیجیتال
 • تحلیل تکنیکال بیت کوین (15 آبان)
 • تحلیل دامیننس بیت کوین (هفته سوم آبان)
 • این هفته (هفته سوم آبان) بیت کوین بخریم یا اتریوم؟
 • آخرین تحلیل اتریوم (15 آبان)
 • آیا این هفته نیز می‌توانیم شاهد رشد آلتکوین‌ها باشیم؟
 • معرفی 5 فرصت معاملاتی در آلتکوین‌ها
 • تحلیل تکنیکال ارز ONE
 • تحلیل تکنیکال ارز FTM (15 آبان)
 • تحلیل تکنیکال ارز SOL (15 آبان)
 • تحلیل تکنیکال ارز SHIB (مارکت ریپورت 15 آبان)
 • تحلیل تکنیکال ارز Aave
 • نتیجه گیری از مارکت ریپورت 15 آبان
تحلیل جامع بازار ارزهای دیجیتال + معرفی 5 فرصت

تحلیل جامع بازار ارزهای دیجیتال + معرفی 5 فرصت

مبتدی
انتشار : ۱۴۰۲/۰۸/۱۵
بروزرسانی : ۱۴۰۲/۰۸/۱۵
۱۰ دقیقه
۱۲
۱,۰۴۱
توسط :
پاتریک شاه‌نظری

امروز، 15 آبان، طبق روال هر دوشنبه قرار است یک تحلیل جامع از بازار ارزهای دیجیتال داشته باشیم و شرایط کلی آن را تحلیل کنیم. هفته گذشته فرصت‌های جذابی در برخی از آلتکوین‌ها ایجاد شده بود؛ اما آیا این هفته نیز شاهد رشد مجدد آلتکین‌ها خواهیم بود؟ در این قسمت از مارکت ریپورت بیتفا، قرار است ابتدا یک تحلیل جامع از بیت کوین و شاخص‌های مرتبط با آن داشته باشیم. سپس با تحلیل آلتکوین‌ها، 5 فرصت معاملاتی جذاب در بازار ارزهای دیجیتال به شما معرفی خواهیم کرد.

در مارکت ریپورت 15 آبان با سایت بیتفا با ما همراه باشید یک دیدگاه جامع نسبت به بازار بدست بیاوریم. آیا آخرین هفته صعودی برای آلتکوین‌ها را شاهد هستیم؟ در این مقاله تحلیلی به تحلیل شرایط آلتکوین‌ها نیز خواهیم پرداخت.

 

نگاهی به اتفاقات هفته گذشته (8 آبان تا 15 آبان) در ارزهای دیجیتال

هفته‌ای که گذشت قیمت بیت کوین تا حدودی در حال استراحت بود اما آلتکوین‌ها عملکرد خوبی از خود نشان دادند. برخی از ارزهای پر پتانسیل با استفاده از فرصت موجود، رشدهای بالایی را تجربه کردند. ما در تیم بیتفا نیز در مارکت ریپورت 8 آبان، 5 آلتکوین مستعد رشد معرفی شد که نتیجه معاملات به شرح زیر بود.

 • ارز Rune : برای ارز دیجیتال Rune در قیمت 2.2 دلار پیشنهاد خرید ارائه شد و قیمت آن با 59 درصد رشد به 3.49 دلار رشید.
 • ارز AGIX : ارز AGIX دقیقاً نسبت به نقطه ورود ما (0.214) واکنش نشان داد و اکنون با 20 درصد رشد به 0.257 دلار رسیده است.
 • ارز XRP : ریپل با 27 درصد رشد تا 0.7 دلار رشد کرده است.
 • ارز TOMO : ارز تومو بعد از خبر ریبرندینگ یک ریزش سنگین را تجربه کرد که به صورت میانگین (دو پله ورود) معامله با 15 درصد ضرر مواجه شد. البته به دلیل ریزش سنگین و عدم واکنش به سطوح اعلامی انتظار داریم وارد معامله نشده باشید.
 • ارز NEAR : ارز دیجیتال NEAR نیز با صعود تا محدوده 1.62 دلار، 26 درصد سود را تجربه کرد.

مارکت ریپورت هفته پیش میانگین 23.4 درصد (بدون اهرم) سودآوری داشت. در ادامه به تحلیل‌های این هفته و معرفی فرصت‌های جدید خواهم پرداخت.

 

تحلیل تکنیکال بیت کوین (15 آبان)

ارز بیت کوین در تایم فریم های کوتاه مدتی، ساختاری کاملاً صعودی دارد و اکنون به حمایت مهم 34300 دلار بازگشته است. با توجه به واکنش خوبی که نشان داد، می‌توانیم انتظار شکل گرفتن موج صعودی بعدی را داشته باشیم. مقاومت‌های مهم پیش روی قیمت نواحی 36000 و 36500 دلار است که خریداران می‌‌توانند از آن برای قرار دادن حد سود استفاده کنند. (در بخش "تحلیل تکنیکال بیت کوین" از سایت بیتفا به صورت روزانه تحلیل ارز BTC قرار می‌گیرد.

تحلیل بیت کوین 15 آبان

در ادامه به تحلیل دو شاخص مهم و مرتبط با بیتکوین خواهیم پرداخت.

 

تحلیل دامیننس بیت کوین (هفته سوم آبان)

دامیننس بیت کوین (BTC.D) در یک روند کاملاً صعودی قرار دارد. انتظار رسیدن به محدوده مقاومتی 59.7 را برای این شاخص متصور هستیم. لازم به ذکر است که اصلاح قیمت نیز در حال اتمام است و به زودی شاهد ادامه حرکت صعودی خواهیم بود.

تحلیل دامیننس بیت کوین 15 آبان

ترکیب دامیننس و قیمت BTC نشان می‌دهد احتمالاً به زودی روند رشد آلتکوین‌ها کم‌رنگ‌تر خواهد شد و باید منتظر ادامه حرکت بیت کوین بمانیم.

 

این هفته (هفته سوم آبان) بیت کوین بخریم یا اتریوم؟

شاخص ETC/BTC، نسبت قیمتی اتریوم بر حسب بیت کوین است و به ما نشان می‌دهد کدام یک شرایط بهتری دارند. اگر این نمودار صعودی باشد، یعنی اتریوم شرایط بهتری دارد؛ اما اگر نزولی باشد یعنی شرایط بیت کوین بهتر است.

با توجه به تغییر روندی که در تایم فریم روزانه شاهد هستیم، انتظار داریم این نسبت قیمتی تا سطح مقاومتی 0.058 رشد کند. از آنجایی که مقاومت محدوده 0.053، پس از شکسته شدن به حمایت تبدیل شد، انتظار داریم طبق شماتیک رسم شده پس از یک اصلاح کوچک به روند صعودی خود ادامه دهد. این تحلیل به ما نشان می‌دهد تا رسیدن نسبت قیمتی به محدوده 0.058 شرایط اتریوم بعتری خواهد بود. انتظار داریم این اتفاق در همین هفته (15 آبان تا 23 آبان) رخ دهد.

تحلیل اتریوم بر حسب بیت کوین

نتیجه : فعلاً تا رسیدن نسبت قیمتی به محدوده 0.058 شرایط برای خرید ارز اتریوم بهتر از شرایط برای خرید بیت کوین است.

 

آخرین تحلیل اتریوم (15 آبان)

رمز ارز اتریوم در تایم فریم 4 ساعته با شکست مقاومت داینامیک در محدوده 1877 دلار به وضوح قدرت خریداران را نشان می‌دهد. مقاومت داینامیک مذکور (1877 دلار) با سقف رنج معاملاتی این رمز ارز نیز تلاقی دارد؛ در نتیجه سناریو صعودی تقویت می‌شود.

در تحلیل تکنیکال اتریوم، با توجه به شکست مقاومت‌های قیمتی، اکنون آنها به حمایت قیمتی تبدیل شده‌اند و خریداران می‌توانند در نواحی 1877 و 1840 دلار وارد معاملات خرید شوند. مقاومت‌های پیش رو، قیمت نواحی 1968 دلار و 2000 دلار است که برای قرار دادن حد سود خریداران محدوده‌های مناسبی هستند.

تحلیل اتریوم 15 آبان

نتیجه : با قرار دادن حد سود اول در محدوده 1968 و حد سود دوم در محدوده 2000 دلار، می‌توانید وارد معاملات خرید برای اتریوم شوید. بهینه‌ترین محدوده برای ورود به معامله، محدوده 1840 تا 1877 دلار است.

 

آیا این هفته نیز می‌توانیم شاهد رشد آلتکوین‌ها باشیم؟

تحلیل قیمت BTC، سلطه بیت کوین و نسبت قیمتی اتریوم بر بیتکوین، این سیگنال را به ما می‌دهد که شرایط بازار همچنان برای آلتکوین‌ها مناسب است. اما به احتمال زیاد این روند به مرور قدرت خود را از دست خواهد داد و مجدد باید منتظر رفتار و عملکرد بیت باقی بمانیم. احتمالاً از هفته آینده قدرت روند رشد آلتکوین‌ها کمتر خواهد شد.

دامیننس نشان می‌دهد اصلاح آن رو به پایان است و در حال آماده شدن برای ادامه حرکت صعودی خود به سمت محدوده 59 درصد است. در این صورت انتظار داریم در هفته‌های آینده شرایط برای خرید بیت کوین مناسب‌تر از آلتکوین‌ها باشد.

اما در هر صورت فعلاً شرایط کلی بازار مخصوصاً برخی از آلتکوین‌ها صعودی است و ما از این فرصت استفاده خواهیم کرد!

در صورت به وقوع پیوستن سناریوهای ذکر شده، از هفته‌های آینده تمرکز ما بر روی بیت کوین نسبت به آلتکوین‌ها، بیشتر خواهد بود. در ادامه این مقاله تحلیلی با بیتفا همراه باشید تا به معرفی 5 فرصت معاملاتی بپردازیم!

 

معرفی 5 فرصت معاملاتی در آلتکوین‌ها

در مارکت ریپورت قبلی 5 فرصت معاملاتی معرفی کردیم؛ تحلیل هفته گذشته میانگین 23.4 درصد بدون اهرم، در یک هفته سوددهی داشت. با توجه به شرایط مناسب بازار ارزهای دیجیتال، این هفته نیز در بخش "معرفی فرصت" قرار است 5 موقعیت معاملاتی پر پتانسیل معرفی کنیم.

 

تحلیل تکنیکال ارز ONE

ارز دیجیتال one با شکست مقاومت مهم قیمتی در ناحیه 0.0134 دلار روند نزولی خودش را در میان مدت به صعودی تغییر داده است. این می‌تواند نشان دهنده شروع یک روند صعودی در ارز One باشد. با توجه به قدرت کندل‌های صعودی و قدرت خریداران، انتظار رشد قیمت تا سطح بالاتر (0.0216 دلار) را می‌توانیم داشته باشیم.

تحلیل ارز دیجیتال One

نتیجه : شرایط ورود برای ارز دیجیتال One مناسب است و با حد سود 0.0216 دلار می‌توانیم وارد معامله خرید شویم.

 

تحلیل تکنیکال ارز FTM (15 آبان)

در مارکت ریپورت 2 آبان دو سناریو برای ارز دیجیتال FTM متصور بودیم. سناریو اول برگشت قیمت به محدوده 0.20 دلار و ورود پس از بازگشت قیمتی بود که رخ نداد. اما سناریو دوم ورود پس از شکست مقاومت 0.24 دلار بود که اکنون اتفاق افتاده است. اکنون با شکست این سطح مقاومتی و تقویت داده‌های فاندامنتالی ارز FTM می‌توانیم مححد انتظار رشد از این ارز را داشته باشیم. در ادامه به آخرین تحلیل ارز فانتوم خواهیم پرداخت.

ارز فانتوم در تایم فریم 4 ساعته مقاومت قیمی مهم خودش رو به سمت بالا شکسته و با توجه به کندل‌های صعودی قدرتمند، انتظار ادامه‌دار بودن موج صعودی تا گام بعدی را داریم. گام بعدی صعود قیمت می‌تواند تا ناحیه 0.2922 دلار باشد. خریداران جا مانده از سطح 0.24 دلار می‌توانند وارد بازار شوند، نواحی 0.265 و 0.26 دلار وارد معاملات خرید شوند.

تحلیل ارز دیجیتال FTM

نتیجه : همراهان مارکت ریپورت‌های سایت بیتفا، با توجه به تحلیل 2 آبان در محدوده 0.24 دلار وارد معاملات خرید شدند. اکنون می‌توانید حد سود معاملات خود را بر روی محدوده 0.29 دلار قرار دهید. اگر هنوز وارد معامله در این ارز نشدید، محدوده 0.26 تا 0.265 دلار محدوده مناسبی برای ورود با دیدگاه حد سود 0.29 دلار است.

 

تحلیل تکنیکال ارز SOL (15 آبان)

از آنجایی که صندوق آلامدا حجم زیادی ارز SOL در اختیار داشت، بعد از مشکلات صرافی FTX و این صندوق، ارز سولانا با پالش‌های جدی مواجه شد. این موضوع باعث ریزش قیمت Sol تا محدوده 9 دلار شد. اما اکنون با کمرنگ‌تر شدن تاثیرات این اتفاق شاهد بهبود شرایط سولانا هستیم.

حال به تحلیل تکنیکال ارز SOL بپردازیم. سولانا کانال قیمتی خودش را به سمت بالا شکسته و شاهد تغییر روند قیمتی (از نزولی به صعودی) در تایم فریم‌های میان مدتی هستیم. با توجه به این شکست انتظار ادامه موج صعودی تا نواحی مقاومتی 58.7 و سپس 77.3 دلار را داریم. دو محدوده 38 دلار و 23 دلار، بکرترین محدوده‎‌های قیمتی برای ورود به معاملات خرید با دیدگاه میان مدت و بلندمدت است.

تحلیل ارز دیجیتال SOL

نتیجه : سولانا یک روند صعودی مشهود ایجاد کرده است و انتظار ادامه این روند تا محدوده 58.7 دلار را محتمل می‌دانیم. می‌توانید پله اول در محدوده قیمتی 38 دلار و پله پایین‌تر در محدوده قیمتی 23 دلار (در صورت ادامه ریزش) ارز SOL را خرید کنید. حد سود اول این معامله می‌تواند 58.7 دلار و در حد سود دوم 77.3 دلار باشد.

 

تحلیل تکنیکال ارز SHIB (مارکت ریپورت 15 آبان)

اگر هولدر ارز شیبا هستید، احتمالاً از نوسانات رنج آن خسته شدید و منتظر یک رشد دلنشین از آن هستید. در ادامه به تحلیل تکنیکال ارز شیبا می‌پردازیم تا ببینیم بالاخره روند قیمتی این ارز به کدام سو خواهد بود.

رمزارز shiba بالاخره سقف رنج معاملاتی خودش را با قدرت به سمت بالا شکسته است و انتظار یک روند صعودی را از آن داریم. با توجه به کندل‌های صعودی قدرتمند، می‌توانیم انتظار ادامه موج صعودی تا محدوده مقاومتی 0.0000087 دلار را داشته باشیم. محدوده حمایتی 0.0000081 دلار محدوده مناسبی برای وارد به معاملات خرید است.

تحلیل ارز SHIB

نتیجه : اگر به دنبال معاملات خرید برای ارز SHIB هستید محدوده 0.0000081 دلار محدوده مناسبی است. حد سود اسن معامله را می‌توانید 0.0000087 دلار قرار دهید.

 

تحلیل تکنیکال ارز Aave

داده‌های موجود در Defilama نشان دهنده بهبود شرایط در حوزه دیفای است. بر همین دلیل قصد داریم یکی از فرصت‌های معاملاتی موجود در این حوزه دیفای را نیز به شما معرفی کنیم. پلتفرم Aave به عنوان یک پلتفرم پیشرو در حوزه دیفای فعالیت دارد و شرایط بسیار خوبی رد یک ماه گذاشته داشته است. در ادامه به تحلیل نمودار آن خواهیم پرداخت.

ارز دیجیتال Aave سقف قیمتی خودش را با قدرت شکسته است. با توجه به قدرت بالا در کندل‌های صعودی شکل گرفته، می‌توانیم انتظار ادامه موج صعودی قیمت را داشته باشیم. مقاومت‌های پیش روی قیمت، نواحی 102 و 115 دلار است. بکرترین نواحی قیمتی برای ورود خریداران می‌تواند محدوده 91 تا 88 دلار باشد.

تحلیل ارز دیجیتال Aave

نتیجه : می‌توانید در محدوده 88 تا 91 دلار، با انتظار صعود قیمت تا محدوده 102 و سپس 115 دلار وارد معاملات خرید شوید.

 

نتیجه گیری از مارکت ریپورت 15 آبان

در دو هفته گذشته شاهد استراحت قیمت بیت کوین و فرصت دادن به آلتکوین‌ها در جهت صعود قیمت بودیم. ارزهای پرپتانسیل از این فرصت استفاده کردند و رشدهای چشم‌گیری را تجربه کردند. با توجه به تحلیل شرایط دامیننس بیت کوین انتظار داریم این هفته نیز آلتکوین‌ها یک رشد خوبی را تجربه کنند اما به مرور روند رشد آن‌ها کمی محدودتر خواهد شد.

سه نتیجه گیری مهم :

 • برای یک روند صعودی قدرتمند در آلتکوین‌ها باید منتظر واکنش نمودار دامیننس بیت به سطح 59.7 بمانیم.
 • در این میان اتریوم نیز شرایط مناسبی دارد و هفته پیش رو می‌تواند عملکرد خوبی را از خود نشان دهد.
 • پیشنهاد می‌کنیم از شرایط فعلی بازار ارزهای دیجیتال استفاده کنید و از آلتکوین‌ها کسب سود کنید.

 

این مقاله تحلیلی پیشنهاد معاملاتی یا سرمایه گذاری نیست و صرفاً دیدگاه و تحلیل شخصی آکادمی بیتفا نسبت به بازار است. این مقاله تحلیلی سیگنال خرید یا فروش نیست!


دیدگاهتان را بنویسید

شماره موبایل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آواتار

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد

۱۴۰۲/۰۸/۲۲ ۲۱:۱۶
مهدی گرشاسبی
سایت بسیار عالی و کاربردی...هر کسی که میخاد به اطلاعات دست اول برسه و به سود عالی باید بیتفا رو انتخاب کنه.. شعار ما ..بیتفا عالی بیتفا کاری 🥰🥰👏👏🌺🌺🥳🥳
پاسخ

 
تیم پشتیبانی
ممنون اقای گرشاسبی از انرژی خوبی که میدید به ما
۱۴۰۲/۰۸/۱۵ ۲۲:۲۱
امین محمدپناه
سلام عرض میکنم خدمت تیم خوب بیتفا این مارکت ریپورت‌ها چقدر خوب، روان و دقیق ارائه میشه خدا به کارتون برکت بده واقعاً لذت میبریم
پاسخ
۱۴۰۲/۰۸/۱۵ ۲۱:۵۹
محمد منوچهری
سلام من از صرافب ارزone رو خرید کردم از همون سایت abantether ولی نمیزاره انتقال بدم به ولت میشه راهنمای کنید ممنون
پاسخ
۱۴۰۲/۰۸/۱۶ ۲۰:۵۱
Reza keshavarz
از صرافی آبان تتر یا هر صرافی ایرانی فقط ریال رو تبدیل ب دلار کن بعد تتر رو انتقال بده به صرافی خارجی (bingx,mexc,...) اونجا ارز معرفی شده رو بخر
۱۴۰۲/۰۸/۱۵ ۱۸:۴۹
مرتضی میرفتاحی
آقا لذت می برم از تحلیل های مارکت ریپورت سایت بیتفا هفته پیش رو ارز Rune کلی سود کردم دمتون گرم!!
پاسخ
۱۴۰۲/۰۸/۱۵ ۱۸:۴۴
محسن رضایی
واقع مارکت ریپورت بیتفا عالیه
پاسخ
۱۴۰۲/۰۸/۱۵ ۱۸:۳۹
محمد مهدی شعبانی
مثل همیشه عالی
پاسخ