آموزش ایردراپ لیر زیرو Layer zero

آموزش ایردراپ لیر زیرو Layer zero
نویسنده این مطلب
پاتریک شاه‌نظری

۱۴ لایک

۴,۳۳۴ بازدید
7m
زمان مطالعه
انتشار : ۱۴۰۲/۰۲/۰۶ ۱۸:۲۸
بروزرسانی : ۱۴۰۲/۰۲/۱۸ ۱۷:۴۶

در چند ماه گذشته بارها شاهد ایردراپ‌های چند هزار دلاری بودیم، ایردراپ‌هایی از جمله ایردراپ آپتوس و آربیتروم که اتفاق خیلی مثبتی در زندگی هزاران کاربر بود. اما اگر این ایردراپ‌ها را از دست دادید جای نگرانی نیست، چون پروژه Layer zero هنوز توکن خود را عرضه نکرده است و با توجه به شرایط مثبتی که دارد انتظار یک ایردراپ ارزنده را از آن داریم. ایردراپ layer zero نیز این پتانسیل را دارد که یک ایردراپ چند هزار دلاری را میان کاربران خود عرضه کند. اما چگونه در Airdrop لیر زیرو شرکت کنیم؟

در ادامه این مقاله با بیتفا همراه باشید تا به صورت کامل نحوه افزایش شانس خود برای واجد شرایط شدن در این Airdrop را آموزش دهیم.

 

آیا پروژه Layer zero ایردراپ خواهد داشت؟

جذابیت ایردراپ‎ها در نامشخص بودن برنامه آن‌هاست؛ همانطور که خیلی از پروژه‌ها قبل از عرضه ایردراپ ، هیچ صحبتی از آن نداشتند، پروژه Layer zero نیز تا به حال هیچ صحبتی به صورت رسمی در رابطه با ایردراپ خود نداشته است. اما با توجه به جذب سرمایه بالا و همکاری‌های گسترده‌ای که داشته است، به احتمال زیاد شاهد یک ایردراپ ارزنده از آن باشیم. این نکته را نیز در نظر داشته باشید که در داکیومنت‌های پروتکل لیر زیرو در رابطه با ارزی به نام ZRO صحبت شده که همین موضوع احتمال عرضه توکن و ارائه ایردراپ توسط این پروژه را تا حد زیادی افزایش داده است.

پروژه Layer zero یک پروتکل خدماتی در راستای ایجاد ارتباط و تبادل داده میان بلاکچین‌های مختلف است. در حال حاضر پل‌های بلاکچینی زیادی از خدمات این پروتکل استفاده می‌کنند که مهمترین و پرکاربردترین آن‌ها پلتفرم Stargate است. ایردراپ لیر زیرو به احتمال زیاد میان کاربرانی که از محصولات این پروتکل استفاده می‌کنند عرضه خواهد شد که مهمترین آن‌ها همین پلتفرم استارگیت است. از دیگر پلتفرم‌هایی که به نوعی زیر مجموعه Layer zero به حساب می‌آیند می‌توان به پلتفرم‌های "آپتوس بریج" و "لیکوئید سواپ" اشاره کرد. در ادامه این مقاله به آموزش ایردراپ Layer zero و نحوه کار با این پلتفرم‌ها خواهیم پرداخت.

 

آموزش کار با پلتفرم Stargate

استارگیت مهمترین محصولی است که از خدمات پروتکل لیر زیرو استفاده می‌کند و در کنار هم، جذب سرمایه بسیار بالایی داشته‌اند؛ کار با این پلتفرم می‌تواند اصلی‌ترین معیار برای واجد شرایط شدن در ایردراپ لیر زیرو باشد. پلتفرم Stargate یک پل ارتباطی میان بلاکچین‌های مختلف است که امکان انتقال توکن‌ها میان بلاکچین‌های مختلف را فراهم کرده است. البته در کنار آن امکاناتی از جمله تامین نقدینگی و استیکینگ را نیز دارد؛ در ادامه نحوه استفاده از تمام این خدمات را آموزش خواهیم داد. (ما در این آموزش، به دلیل هزینه تراکنش‌های پایین شبکه فانتوم را انتخاب کردیم و با این شبکه کار خواهیم کرد اما شما از هر شبکه دیگری از جمله Optimism اتریوم آربیتروم و پالیگان می‌توانید استفاده کنید – اگر هزینه تراکنش‌ها برای شما اهمیت زیادی ندارد پیشنهاد می‌کنم بر بستر اتریوم تراکنش بزنید)

در ادامه این آموزش‌ به مقداری ارز FTM جهت پوشش کارمزدها و مقداری USDC بر بستر فانتوم برای انجام تبادلات نیاز داریم.

 

آموزش انتقال میان بلاکچینی توسط Stargate

پرکاربرد ترین خدمات پلتفرم Stargate قسمت "Transfer" آن است. در این قسمت کاربران می‌توانند ارزهای خود را میان بلاکچین‌های مختلف انتقال دهند (برای مثال ارز USDC را از شبکه آربیتروم انتقال دهند به شبکه پالیگان). آموزش این کار علاوه بر آن که برای ایردراپ لیر زیرو کاربرد دارد، برای دانشجوهای Dex-Trading نیز می‌تواند به شدت کاربردی باشد!

برای کار با این قسمت ابتدا از طریق "این لینک" وارد پلتفرم استارگیت و سپس قسمت "Transfer" شوید و کیف پول خود را به پلتفرم متصل کنید. در قسمت From شبکه‌ای که قصد انتقال از آن را دارید و در قسمت To شبکه‌ای که قصد انتقال به آن را دارید انتخاب کنید و در قسمت ارزها، توکن‌های مورد نظر را قرار دهید. پس از انتخاب حجم مورد نظر، بر روی گزینه "Transfer" کلیک کنید تا با پرداخت کمی کارمزد تراکنش شما انجام شود. پس از انتقال دارایی به یک شبکه دیگر، می‌توانید همان دارایی را به شبکه اولیه برگردانده و دو بار تراکنش انجام دهید تا شانس خود را افزایش دهید.

انتقال میان بلاکچینی توسط استارگیت

قسمت Transfer کاربرد بالایی دارد و می‌توانید در امور خود برای انتقال دارایی و فعالیت در دیفای از این پل ارتباطی استفاده کنید و در کنارش شانس خود برای ایردراپ را نیز افزایش دهید.

 

آموزش تامین نقدینگی در پلتفرم Stargate

پلتفرم Stargate برای انجام معاملات میان بلاکچینی به نقدینگی در شبکه‌های مختلف نیاز دارد، در نتیجه کاربران می‌توانند در این پلتفرم تامین نقدینگی انجام داده و پاداش دریافت کنند. البته این میزان پاداش پایین است (سالیانه 4 تا 6 درصد) و انگیزه ما برای انجام این کار صرفاً بالا بردن شانس خود درایردراپ است.

برای انجام این کار به بخش "Pools" رفته و استخر مورد نظر را انتخاب کنید (از آنجایی که ما با شبکه فانتوم کار می‌کنیم استخر USDC بر بستر فانتوم را انتخاب می‌کنیم). پس از انتخاب استخر مورد نظر در قسمت "Add" میزان دارایی مورد نظر را انتخاب کنید و با کلیک بر روی گزینه‌های "Approve" و "Add" دارایی خود را به استخر انتقال دهید.

پس از انتقال دارایی مقداری LP token دریافت خواهید کرد که برای کسب سود باید آن را در قسمت Farming قرار داده و به اصطلاح توکن خود را کشت کنید. برای انجام این کار به قسمت "Farming" رفته و استخر مورد نظر را انتخاب کنید (استخری که در قسمت Pools انتخاب کرده بودید). سپس در قسمت "Stake" کل موجودی را انتخاب کرده و با کلیک بر روی گزینه‌های "Approve" و "Add Stake" دارایی‌ها را به بخش فارمینگ انتقال دهید. پس از قرار دادن دارایی، در همین قسمت و در کنار کادر، یک قسمت برای پاداش‌ها اضافه خواهد شد که میزان پاداش را نشان می‌دهد با کلیک بر روی گزینه "Claim" می‌توانید پاداش خود را برداشت کنید.

تامین نقدینگی در Stargate

 

برداشت نقدینگی ایجاد شده از پلتفرم استارگیت

برای برداشت دارایی ابتدا باید داریی را از قیمت "Farming" برداشت کنید تا به قسمت "Pools" انتقال پیدا کند و سپس از آن قسمت برداشت کنید. برای انجام این کار در قسمت "Farming" به بخش "Unstake" مراجعه کنید، کل موجودی را انتخاب کنید و سپس بر روی گزینه "Unstake" کلیک کنید. پس از آن داریی به قسمت "Pools" می‌رود، به این قسمت مراجعه کنید، در بخش "Remove" کل دارایی را انتخاب کنید و سپس بر روی گزینه "Remove Liquidity" کلیک کنید تا دارایی به کیف پول شما بر گردد. البته برای بازگشت سرمایه چند گزینه برای برداشت معرفی می‌کند و می‌تواند گزینه مورد نظر را انتخاب کنید.

کار با پلتفرم استارگیت

 

آموزش استیک کردن ارز STG

ارز STG توکن بومی پلتفرم استارگیت است و با استیک کردن این توکن می‌توانید در حاکمیت پلتفرم فعالیت داشته باشید. برای انجام این کار به مقداری ارز STG نیاز دارید. این توکن در صرافی‌های متمرکز مانند صرافی MEXC و صرافی کوکوین و در صرافی‌های غیر متمرکز مانند صرافی یونی سواپ، صرافی تریدر جو و صرافی Spooky swap قابل خرید است. استیک کردن ارز STG هزینه بالایی ندارد اما تهیه این ارز هزینه دارد و با نوسان قیمتی آن، ارزش دارایی شما نیز نوسان خواهد داشت.

برای انجام این کار ابتدا دارایی مورد نظر را از صرافی‌های ذکر شده تهیه کنید و سپس به قسمت "Stake" رفته، استخر مورد نظر را انتخاب کنید و پس از انتخاب حجم و مدت زمان قفل شدن دارایی‌ها، فرایند استیک را پیش ببرید. با استیک کردن ارز STG مقداری توکن veSTG دریافت خواهید کرد و با این توکن می‌توانید در حاکمیت شبکه نقش ایفا کنید. مدت زمان انتخاب شده، تعیین می‌کند که دارایی شما چه مدتی قفل بماند و هر چقدر این مدت زمان بالاتر باشد شما veSTG بیشتری دریافت خواهید کرد. این بازه از 7 روز تا 4 سال قابل انتخاب است و در انتخاب این میزان با توجه به شرایط شخصی خود تصمیم گیری کنید. (من یک ساله استیک می‌کنم)

پس از استیک STG و دریافت veSTG، زمان شرکت در تصمیم گیری‌ها و پروپوزال‌های پروژه است. برای شرکت در حاکمیت پروژه از طریق "این لینک" وارد قسمت اسنپ شات شده و بررسی کنید آیا پروپوزال فعال (Active) وجود دارد یا خیر، در صورتی که وجود داشته باشد با کلیک بر روی آن و شرکت در تصمیم گیری‌ها شانس خود را برای دریافت ایردراپ Layer zero افزایش دهید. اگر STG استیک کردید حتماً در رای گیری‌ها شرکت کنید چون شرکت در آن می‌تواند مهمترین امتیاز برای واجد شرایط شدن در ایردراپ لیر زیرو باشد.

شرکت در حاکمیت استارگیت

 

محصول بیتفا ایر چیست؟

محصول بیتفا ایر (BitfaAir) محصول تخصصی سایت بیتفا در زمینه شناسایی و معرفی ایردراپ‌ها است. فعالیت این محصول با معرفی ایردراپ آپتوس (این ایردراپ در کامیونیتی فارسی فقط توسط بیتفا معرفی شده بود) که به هر کاربر 150 واحد APT معادل 1500 دلار هدیه داد. پس از آن در محصول BitfaAir فعالیت و خدمات گسترده‌ای در حوزه ایردراپ‌ها ارائه دادیم؛ خدمات محصول بیتفا ایر عبارت است از یک دوره آموزشی کوتاه در جهت آموزش نحوه پیدا کردن ایردراپ‌های برتر و ارائه اشتراک یک کانال که در آن آموزش نحوه شرکت در ایردراپ‌ها به صورت صفر تا صد و ویدئویی قرار گرفته است!!

هزینه ثبت نام در محصول BitfaAIR برابر با 1،200،000 تومان است که با کد تخفیف DIS400 می‌توانید این اشتراک را با 400،000 تومان تخفیف تنها با قیمت 800،000 تهیه کنید!!

برای ثبت نام در این محصول بر روی لینک "BitfaAIR" کلیک کنید!!

 

پاسخ به سوالات پر تکرار

آموزش تصویری نحوه شرکت در ایردراپ لیرز زیرو در مقاله قرار گرفته و ویدئو آموزشی نیز جزو خدمات "Bitfaair" است؛ درصورتی که با مراجعه به موارد ذکر شده همچنان سوال داشتید، می‌توانید سوالات خود را در بخش کامنت‌ها بپرسید. در ادامه به تعدادی از سوالات پر تکرار پاسخ خواهیم داد.

 

استیبل کوین USDC بر بستر فانتوم را از کدام صرافی تهیه کنم؟

استیبل کوین USDC در اکثر صرافی‌های غیر متمرکز بر بستر بلاکچین فانتوم قابل معامله است؛ شما می‌توانید ارز FTM را از صرافی‌های متمرکز تهیه کنید و سپس در "صرافی ویگو سواپ" آن را به USDC تبدیل کنید!

کل هزینه‌ای که برای فعالیت در پلتفرم Stargate پرداخت خواهم کرد چقدر است؟

پاسخ این سوال به این موضوع بستگی دارد که بر بستر کدام بلاکچین فعالیت داشته باشید؛ اگر فعالیت شما بر بستر شبکه فانتوم باشد کل هزینه در مجموع کمتر از 0.2 دلار خواهد بود. اما اگر فعالیت بر بستر بلاکچین‌هایی از جمله پالیگان یا آپتیمیزم باشد هزینه نزدیک به 1 دلار و اگر بر بستر BSC، آولانچ یا آربیتروم باشد حدود 2-3 دلار خواهد بود. بلاکچین اتریوم نیز بالاترین هزینه را در بر خواهد داشت که می‌تواند نزدیک به 15 دلار باشد.

مهلت شرکت در این ایردراپ Layerzero تا چه زمانی است؟

پروژه Layer zero هنوز صحبتی در رابطه با ایردراپ خود نداشته است و در نتیجه محدودیتی ندارد؛ اما در حالت کلی پیشنهاد می‌شود 30 الی 45 روز یک بار در پلتفرم‌های ذکر شده مجدد فعالیت کنید تا شانس خود را برای این ایردراپ افزایش دهید.

 

سوالات خود را در بخش کامنت‌ها یا پشتیبانی تلگرامی سایت مطرح کنید!!

به اشتراک بگذارید

کپی شد!

دیدگاهتان را بنویسید

شماره موبایل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آواتار

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد

۱۴۰۲/۰۲/۱۸ ۱۹:۱۵
مهسا
سلام من تا مرحله اخر رفتم و براي راي گيري يك موردشو فقط اكتيو بود ميشد راي بدم اما گزينه بله و خير رو كه ميزنم ارور ميده ميگه قدرت راي نداريد، چكار بايد بكنم؟
پاسخ
۱۴۰۲/۰۲/۱۸ ۱۹:۱۵
مهسا
سلام من تا مرحله اخر رفتم و براي راي گيري يك موردشو فقط اكتيو بود ميشد راي بدم اما گزينه بله و خير رو كه ميزنم ارور ميده ميگه قدرت راي نداريد، چكار بايد بكنم؟
پاسخ
۱۴۰۲/۰۲/۱۵ ۰۱:۱۶
ابرام حیاتی
سلام و خدا قوت به شما عزیزان بیتفا....من می‌خوام این ایردراپ لایر زیرو را انجام بدم اما همون قسمت اول که می‌خوام usdcراازشبکه فانتوم ب شبکه دیگه انتقال بدم سایتش هنگ می‌کنه و خطا میده و میگه خطا در قسمت یا سایت گیرنده.......باید چکار کنم حالا؟؟اینم بگم که
پاسخ
۱۴۰۲/۰۲/۱۴ ۱۵:۳۱
Emisa
سلام مرسی از اشتراک گذاری مطلب مفیدتون در حال حاضر پروپوزالی فعال نیست. هر چند وقت یکبار فعال میشه؟
پاسخ

 
تیم پشتیبانی
سلام مشخص نمیکه هر چند وقت یکبار باید چک کنید
۱۴۰۲/۰۲/۱۳ ۰۹:۵۴
سعید ازاد
سلام وقت بخیر تازه با سایت شما اشنا شدم ممنون از شما بخاطر سایت جامع و کاملتون . آیا هنوز فرصت شرکت در این ایردراپ وجود دارد یا خیر؟
پاسخ

 
تیم پشتیبانی
سلام بله فرصت فعال هست
۱۴۰۲/۰۲/۱۲ ۱۵:۱۰
مسلم فلاحی
با سلام طبق راهنمایی شما پیش رفتم و فانتوم انتقال دادم داخل تراست ولت و بعد با لینک ویگو سواپ ۵۰ درصد فانتوم رو تبدیل کردم به usdc.حالا میخوام transfer کنم این ارور میاد.لطفا راهنمایی بفرمایید You must perform an action in you wallet. Some wallets don'
پاسخ
۱۴۰۲/۰۲/۱۱ ۲۳:۱۰
هادی فعل
سلام وقت بخیر ممنون بابت مطالب مفیدتون میشه کیف پول تراست ولت رو وصل کرد، با سمارت چین مراحل رو انجام داد؟
پاسخ
۱۴۰۲/۰۲/۱۱ ۰۲:۲۲
زهره کشاورز
سلام تو متامسک من fantom opera هست درسته همین شبکه؟؟
پاسخ

 
تیم پشتیبانی
بله درسته
۱۴۰۲/۰۲/۱۰ ۲۳:۴۳
حسین
سلام شانسی هست و یا اینکه قطعی هدیه میده
پاسخ

 
تیم پشتیبانی
سلام حسیت جان توضیحات لازم در مقاله قرار گرفته
۱۴۰۲/۰۲/۱۰ ۱۸:۰۷
لیلا فرمانی
بینهایت ممنون از آموزش بینظیرتان?
پاسخ

 
تیم پشتیبانی
نظر لطف شماست

بیتفا در شبکه های اجتماعی

بیتفا با حضور در شبکه های اجتماعی سعی دارد تا جدیدترین اخبار را در سریع ترین حالت ممکن به شما ارائه دهد. ما را در اینستاگرام ، تلگرام ، یوتیوب و آپارات دنبال کنید .

 
پشتیبانی