جستجو در بیتفا
  • مارتین شکرلی کیست؟
  • دیدگاه شکرلی
  • همراهی اشخاص معروف با شکرلی
مارتین شکرلی:«من استفاده از Uniswap را در زندان شروع کردم!»

مارتین شکرلی:«من استفاده از Uniswap را در زندان شروع کردم!»

مبتدی
انتشار : ۱۴۰۱/۰۲/۳۱
بروزرسانی : ۱۴۰۱/۰۲/۳۱
۳ دقیقه
۶
۷۴۳
توسط :
کسری جان‌زاده

استفاده از دیفای (اقتصاد غیر متمرکز) حتی به زندان‌ها هم راه یافته است. اظهارات مارتین شکرلی درباره رمز ارزها منتشر شده است. مارتین شکرلی معروف به فارما برو (Pharma Bro) که تازه از زندان به اتهام کلاهبرداری اوراق بهادار آزاد شده است نظرات خود را در مورد بیت کوین، دیفای و وب ۳.۰ با جامعه در میان گذاشته است. مارتین شکرلی پیش از این به دلیل این که موجب ۵۰۰۰٪ افزایش قیمت یک داروی حیاتی شده بود تبدیل به شخصی بسیار بدنام شده بود!

مارتین شکرلی

 

مارتین شکرلی کیست؟

مارتین شکرلی (Martin Shkreli) کارآفرین و مدیر اجرایی و مالی شرکت دارویی است. او مؤسس یک صندوق پوشش ریسک و مؤسس و مدیر عالی اجرایی سابق شرکت زیست‌فناوری رتروفورین و شرکت دارویی تورینگ بود. در سپتامبر ۲۰۱۵ شکرلی بابت افزایش قیمت داروی پیریمتامین مورد انتقاد قرار گرفت. شرکت او پس از کسب امتیاز این دارو قیمت آن را از هر قرص ۱۳٫۵۰ دلار به ۷۵۰ دلار افزایش داد. در ۱۷ دسامبر ۲۰۱۵ شکرلی توسط اف‌بی‌آی به جرم تخلفات بورس بازداشت شده و با قرار وثیقه آزاد شد. در پی این حوادث او از مدیر عاملی شرکت تورینگ استعفا داد و ران تایلز به جانشینی‌ او منصوب شد. افزایش قیمت داروی پیریمتامین که از داروهای مورد استفاده بیماران مبتلا به ویروس اچ آی وی بود، موجب اعتراض شدید بیماران شد.

 

دیدگاه شکرلی

در صبح شنبه در تماسی تحت عنوان توییتر اسپیس این کارآفرین جنجالی افکار خود را در مورد آینده بیت کوین و DeFi برای علاقه‌مندان مطرح کرده است. مارتین اعلام کرد که نسبت به آینده دیفای خوشبین است و همچنین فاش کرد که در گذشته از این فناوری استفاده کرده است. «Uniswap واقعاً عالی است من استفاده از Uniswap را در زندان شروع کردم!»

همچنین طبق صحبت‌های شکرلی درباره رمز ارزها اقتصاد غیر متمرکز می تواند سیستم مالی سنتی را کنار بزند و این بخش از بازار را متعلق به خود کند. وی افزود اقتصاد غیر متمرکز به اینجا ختم نمی‌شود و من فکر می‌کنم ما شاهد موجودیت های رمزنگاری بیشتری خواهیم بود که از غول های بانکی نیز جلو خواهند زد. همچنین مارتین نظر خود را در مورد کاربرد های اقتصاد غیرمتمرکز بیان کرده است و گفت در آینده حتما باید یک سکه اپل و یک سکه تسلا داشته باشیم! وی روند خرید سهام در ایالات متحده را بی ارزش دانسته و پیشنهاد کرد که دیفای می‌تواند به این تجربه حس بهتری منتقل کند.

مارتین شکرلی و یونی سواپ

 

همراهی اشخاص معروف با شکرلی

در سال ۲۰۱۸ شکرلی برای شرکت در دو فقره کلاهبرداری اوراق بهادار و یک فقره توطئه اوراق بهادار مجرم شناخته شد. اما در این تماس توییتری بدون توجه به این موارد سیا خواننده و ترانه سرای استرالیایی به بحث با شکرلی پیوست و در مورد اینکه وب 3.0 چگونه زندگی او را در چند سال گذشته تغییر داده است به گفتگو پرداخت. سیا همچنین افزود که از نظر او اقتصاد غیر متمرکز می‌تواند به فقر جهانی پایان دهد.

پس از این صحبت ها شکرلی سیا را با خالق بیت کوین مقایسه کرد و گفت فکر کردن خارج از چهارچوب به نبوغ واقعی نیاز دارد و همچنین او را تشویق کرد تا پروژه‌های proof of humanity را مورد بررسی قرار دهد. دیفای و وب 3.0 هر روز در حال گسترش هستند و روزانه طرفداران بیشتری پیدا می‌کنند. خوب است با مزایای این دنیا آشنا شویم و در استفاده بهینه از آن به مهارت برسیم.


دیدگاهتان را بنویسید

شماره موبایل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آواتار

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد