آموزش تبدیل pGala به ارز گالا

آموزش تبدیل pGala به ارز گالا
نویسنده این مطلب
پاتریک شاه‌نظری

۴ لایک

۱,۳۴۷ بازدید
8m
زمان مطالعه
انتشار : ۱۴۰۱/۱۱/۰۲ ۱۱:۵۸
بروزرسانی : ۱۴۰۲/۰۱/۲۸ ۱۷:۰۳

بعد از رشد بالایی که ارز گالا در هفته گذشته تجربه کرد، کاربران به فکر فروش ارز پی گالا افتاده‌اند اما با مشکلاتی در جهت تبدیل آن به گالا مواجه هستند. ارز پیگالا که به عنوان معادل ارز گالا در زنجیره هوشمند بایننس ایجاد شده بود، در سه ماه گذشته با مشکلاتی رو به رو بوده است و در راستای حل این مشکلات، ایده تبدیل آن به نسخه جدید پی گالا مطرح شد. مشکلات ذکر شده ریشه در هک گالا دارند که این موضوع زمینه ساز تبدیل این رمزارز به نسخه جدید بوده است. در ادامه این مقاله با بیتفا همراه باشید تا ابتدا به صورت کامل با ماجرا هک گالا و دلایل تبدیل پی گالا به گالا آشنا شویم و سپس به آموزش تبدیل پی گالا به گالا بپردازیم.

 

ارز پی گالا چیست؟

قبل از آن که به آموزش تبدیل pGala به ارز دیجیتال گالا بپردازیم، بهتر است ابتدا با رمزارز پی گالا آشنا شده، تفاوت آن با رمزارز گالا را بررسی کرده و سپس به دلیل انجام این تبدیل بپردازیم.

ارز گالا، ارز بومی پروژه بلاکچینی گالا گیمز است که در اواخر سال 2020 بر بستر بلاکچین اتریوم راه‌اندازی شد؛ پروژه گالا گیمز یک پروژه بلاکچینی فعال در حوزه گیمینگ است که قصد ترکیب فناوری بلاکچین با حوزه گیمیگ را دارد. این پروژه محصولات و بازی‌های متفاوتی توسعه داده است که از معروف‌ترین آن‌ها می‌توان به بازی بلاکچینی تاون استار اشاره کرد. شخصیت‌های این نوع بازی‌ها به صورت NFT هستند و کاربران می‌توانند به خرید و فروش این NFT و کسب درآمد از این طریق بپردازند.

محصولات گالا گیمز

اما قبل از معرفی ارز پی گالا باید با پلتفرم pNetwork نیز آشنا شویم. این پروژه بلاکچینی یک پروژه فعال در حوزه ارتباط میان بلاکچینی است و بر روی انتقال دارایی‌های با پشتوانه در میان شبکه‌های مختلف فعالیت دارد. در اواخر سال 2021 پی نتورک پیشنهاد ایجاد معادل ارز گالا بر بستر زنجیره هوشمند بایننس را ارائه داد. در آن زمان ارز دیجیتال گالا صرفاً بر بستر اتریوم و با استاندارد ERC20 راه‌اندازی شده بود، اما پس از راه‌اندازی پل میان بلاکچینی توسط پی نتورک، کاربران با استفاده از آن قادر بودند تا ارز گالا را به یک قرارداد هوشمند انتقال دهند و معادل آن را تحت عنوان پی گالا و به صورت 1 به 1 دریافت کنند. ارز جدیدی که بر بستر زنجیره هوشمند بایننس ایجاد می‌شود پی گالا نام داشته و از آنجایی که پشتوانه آن ارز گالا است قیمتی معادل با آن را داشت!

 

هک شدن ارز گالا

ارز پی گالا در اواخر سال 2021 راه‌اندازی شد و حدود یک سال بدون مشکل فعالیت داشت؛ این رمزارز هم قیمت با خود ارز گالا معامله می‌شد و کاربران با استفاده از پلتفرم pNetwork قابل به تبدیل پی گالا به گالا بودند. اما در تاریخ 3 نوامبر خبری مبتنی بر ضرب حجم بالایی از ارز pGala منتشر شد که این ذهنیت را میان مخاطبین ایجاد می‌کرد که پل تبدیل ارز pGala به گالا هک شده است. در ادامه این خبر ارز پیگالا تنها در کمتر از نیم ساعت 90 درصد ریزش را تجربه کرد. اما ساعاتی بعد مشخص شد دلیل این حجم از عرضه هک نبوده و این کار توسط خود پلتفرم پی نتورک صورت گرفته است. اما دلیل این کار پی نتورک چی بود؟

 

پشت پرده هک گالا چی بود؟

در تاریخ 3 نوامبر پروژه pNetwork متوجه شد که Owner Address یا همان مدیر قرارداد هوشمند مرتبط با بریج تبدیل پی گالا به گالا فرد دیگری است و دسترسی لازم برای ایجاد اختلال و سو استفاده را دارد. در حالی که در یک سال گذشته هیچ مشکلی توسط این فرد برای قرارداد هوشمند ذکر شده پیش نیامده بود، اما پلتفرم پی نتورک طی مشورت با پروژه گالا گیمز به سرعت اقدام به رفع این خطر احتمالی کردند. در نظر داشته باشید ضرب حجم بالایی از ارز پیگالا که یک هک به نظر رسیده بود نیز در جهت پیشگیری از همین خطر احتمالی صورت گرفته بود که در ادامه به دلیل این موضوع خواهیم پرداخت.

هک شدن پی گالا

 

بررسی اقدامات صورت گرفته توسط پی نتورک

مهم‌ترین اقدامی که پی نتورک باید در ابتدا انجام می‌داد متوقف کردن پل تبدیل پی گالا به گالا بود که همین اقدام نیز صورت گرفت. در ادامه هماهنگی‌های لازم برای متوقف شدن واریز و برداشت‌های این رمزارز در صرافی‌های متمرکز انجام شد تا در صورت نوسان قیمتی آن، مشکلی در صرافی‌های متمرکز پیش نیاد. اما مدیریت استخرهای نقدینگی این رمزارز در صرافی‌های غیرمتمرکز به این سادگی نبوده و پی نتورک برای رفع این مشکل راهی جز خالی کردن استخرها پیدا نکرد. در راستای انجام این کار، حجم بسیار بالای رمزارز pGala ضرب کرد (که با انجام این کار کاربران در ابتدا فکر کردند هک صورت گرفته است) تا با تزریق آن به استخر نقدینگی BNB-pGala در صرافی پنکیک سواپ، اقدام به تخلیه BNB های این استخر کند؛ با این منظور که پس از رفع خطر احتمالی، BNB های موجود در این استخرها را مجدد میان تامین کنندگان این استخر توزیع کند.

پس از اقدامات ذکر شده قیمت pGala ریزش سنگینی را تجربه کرده و به دلیل عرضه بی پشتوانه عملاً همبستگی خود را ارز گالا از دست داد. در ادامه این اتفاقات، پلتفرم پی نتورک اقدام به راه‌اندازی نسخه جدید ارز پی گالا کرد و آن را در دسترس توزیع به متضررین این ریزش قرار داد. به این شکل که کاربران قادر بودند تا معادل میزان حجمی که از نسخه قبلی این رمزارز داشتند، به عنوان نسخه جدید آن دریافت کنند.

 

چه افرادی واجد شرایط برای دریافت نسخه جدید ارز پی گالا هستند؟

پلتفرم پی نتورک قبل و بعد از انجام اقدامات ذکر شده اسنپ شات‌هایی از موجودی پی گالا در آدرس‌های مختلف گرفت. اولین اسنپ شات در تاریخ 12 آبان سال 1401 و دومین اسنپ شات 4 روز پس از آن و در تاریخ 16 آبان گرفته شد. موجودی دارایی کیف پول‌ها در این دو اسنپ شات مورد بررسی قرار گرفته و میزان کمتر ملاک برای دریافت نسخه جدید ارز پیگالا قرار گرفت. به این منظور که از میان این دو اسنپ شات در هر کدام که موجودی یک کیف پول پایین تر بوده است، کاربر به معادل آن می‌تواند از نسخه جدید ارز پی گالا دریافت کند (واضح است که اگر حتی در یکی از این دو اسنپ شات موجودی صفر بوده باشد کاربر واجد شرایط برای دریافت نسخه جدید نمی‌باشد). در ادامه به نحوه دریافت نسخه جدید ارز پی گالا خواهیم پرداخت.

 

آموزش تبدیل نسخه قدیمی pGala به نسخه جدید آن

در نظر داشته باشید که نسخه قدیمی ارز pGala فاقد ارزش بوده و کاربران باید آن را با نسخه جدید جایگزین کنند. اگر با توجه به توضیحات ذکر شده شما واجد شرایط برای دریافت نسخه جدید از ارز پی گالا هستید اما تا کنون اقدام به دریافت آن نکرده‌اید، به "این لینک" مراجعه کرده و نسخه جدید ارز پیگالا خود را دریافت کنید. برای انجام این کار باید ابتدا متن قرار گرفته شده را مطالعه کرده با کلیک بر روی گزینه "Accept" آن را تایید کنید. سپس بر روی گزینه "Connect" کلیک کنید و کیف پول خود را به آن متصل کنید و سپس با کلیک بر روی گزینه "Accept and Claim" اقدام به دریافت ارزهای خود کنید. (در نظر داشته باشید که نسخه قدیمی پی گالا قابل تبدیل به گالا نبوده و برای تبدیل pGala به ارز دیجیتال گالا شما به نسخه جدید ارز پیگالا نیاز دارد)

دریافت نسخه جدید ارز pGala

 

نحوه تبدیل pGala به ارز دیجیتال گالا

بالاتر نحوه دریافت نسخه جدید ارز پی گالا را آموزش دادیم، دقت داشته باشید نسخه قدیم قابل تبدیل به گالا نمی‌باشد. برای تبدیل pGala به گالا باید از طریق "پلتفرم پی نتورک" اقدام کنید. برای انجام این کار ابتدا وارد پلتفرم شده و کیف پول خود را به آن متصل کنید، سپس جفت ارز پی گالا (بر بستر زنجیره هوشمند بایننس) و گالا (بر بستر اتریوم) را انتخاب کرده و اقدام به تبدیل آن کنید. در نظر داشته باشید این تبادل به صورت دو طرفه می‌باشد به این منظور که از این طریق هم قادر به تبدیل پی گالا به گالا هستید و هم می‌توانید گالا را به پی گالا تبدیل کنید. (در نظر داشته باشید برای پوشش کارمزد تراکنش به رمزارز BNB و برای پوشش کارمزد تبدیل گالا به پی گالا به رمزارز ETH نیاز است)

 

ارز پی گالا را کجا می‌توانیم معامله کنیم؟

ارز پی گالا نسخه Peg شده ارز گالا بوده و ارزش آن از طریق خود ارز گالا تعیین می‌شود، به این منظور که اگر مجدد مشکلی برای این رمزارز به وجود نیاد ارز pGala همواره هم ارزش با رمزارز گالا خواهد بود. اما در رابطه با معامله مستقیم این رمزارز باید گفت که هنوز هیچ صرافی متمرکزی از معامله این رمزارز پشتیبانی نمی‌کند و طبق گزارشات، پلتفرم پی نتورک برنامه‌ای برای لیست شدن این رمزارز در صرافی‌های متمرکز ندارد. در رابطه با صرافی‌های غیرمتمرکز نیز شرایط به همین صورت است و پی نتورک هیچ استخر نقدینگیی در رابطه با این رمزارز در صرافی‌های غیرمتمرکز ندارد.

اما با توجه به آموزش‌های بالا کاربران قادر به تبدیل pGala به ارز دیجیتال گالا و سپس معامله آن در صرافی‌های متمرکز و غیر متمرکز می‌باشند!‌

به اشتراک بگذارید

کپی شد!

دیدگاهتان را بنویسید

شماره موبایل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آواتار

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد

۱۴۰۲/۰۲/۲۸ ۲۲:۴۲
محسن رسالت
سلام برا. من تغییر نمیکنه تو تراست دارم لطفا اگه میتونی راهنمایی کنید
پاسخ
۱۴۰۲/۰۱/۳۱ ۲۳:۲۵
بابک قادری
من الان راهی هست که بتونم این کارهارو انجام بدم؟ امکان برداشت والکس فقط در بستر Bscهست میشه کاری کرد؟توروخدا لطفا راهنمایی کنین پولمون زنده شه
پاسخ

 
تیم پشتیبانی
بابک جان من اطلاعی از فرایند کاری والکس ندارم تو مقاله هم گفته شد که برای صرافی های متمرمز باید با پشتیبان خودشون ارتباط بگیرید
۱۴۰۲/۰۱/۳۱ ۲۳:۱۸
بابک قادری
سلام من به پشتیبانی صرافی والکس پیام دادم و جواب دادن هیچ خبر موثقی از جانب وبسایت پی گالا ارائه نشده از طرفی هم پی گالایی که در صرافی توی کیف پولمون مونده هیچ آدرسی نداره که بخوایم کاری کنیم نمیدونم چی به چیه اصلا سر در نمیارم از کار صرافی
پاسخ
۱۴۰۱/۱۱/۲۲ ۱۹:۵۹
کسری
سلام...من در ۱۳ آبان در والکس خریدم..اما الان شده پی گالا.. باید چکارکنیم پشتیبانی والکس هیچ حمایتی نمی کنه
پاسخ

 
تیم پشتیبانی
سلام متاسفانه اطلاعی از میزان همکاری صرافی والکس ندارم، با پشتیبان خودشون باید در ارتباط باشید
۱۴۰۱/۱۱/۲۲ ۱۹:۵۸
کسری
سلام...من در ۱۳ آبان در والکس خریدم..اما الان شده پی گالا.. باید چکارکنیم پشتیبانی والکس هیچ حمایتی نمی کنه
پاسخ
۱۴۰۱/۱۱/۰۵ ۱۵:۴۸
رضا
سلام من درصرافی والکس این ارز رودارم وفقط بستر اسمارتش فعاله چکار باس بکنم..ممنون میشم راهنمایی کنید..?
پاسخ

 
تیم پشتیبانی
سلام رضا جان با پشتیبانی خودشون در ارتباط باشید برای حل این مشکل
۱۴۰۱/۱۱/۰۵ ۰۰:۳۹
سهراب
ببخشید من داخل کیفم ارز های دیگه هم دارم اگه وصلش کنم مشکلی پیش نمیاد آیا برای ارز های دیگه مون؟
پاسخ

 
تیم پشتیبانی
سلام نه مشکلی نداره

بیتفا در شبکه های اجتماعی

بیتفا با حضور در شبکه های اجتماعی سعی دارد تا جدیدترین اخبار را در سریع ترین حالت ممکن به شما ارائه دهد. ما را در اینستاگرام ، تلگرام ، یوتیوب و آپارات دنبال کنید .

 
پشتیبانی