جستجو در بیتفا

قیمت لحظه ای نیر (NEAR)

$1.88
نرخ تتر : ۵۰,۶۵۶ تومان

ارز نیر یک پلتفرم غیرمتمرکز است. این پروژه با هدف ایجاد یک پلتفرم محاسبات ابری با تمرکز بر قابلیت استفاده از توسعه دهنده و کاربر پسند بودن ایجاد شده است.

معاملات روزانه
میلیارد دلار
حجم بازار
میلیارد دلار
سکه در گردش
۱,۰۰۳,۳۷۳,۴۲۲
عرضه کل
۱,۰۰۰,۰۰۰,۰۰۰

جزئیات نیر

قیمت نیر
$1.88
به تومان
۹۵,۲۳۳ تومان
حجم کل بازار
میلیارد دلار
حجم معاملات روزانه
میلیارد دلار
پایین ترین/بالاترین
در 24 ساعت گذشته
$1.85 / $1.9
رتبه در مارکت
38
اوج قیمت دلاری
$20.44
تغییرات از اوج تاکنون
%
نرخ دلار
۵۰,۶۵۶ تومان
تاریخ اوج قیمت
1400/10/27
تغییرات یک ساعته
%
تغییرات 24 ساعت گذشته
%
تغییرات 7 روز گذشته
%
تغییرات 14 روز گذشته
%
تغییرات 1 ماه گذشته
%
تغییرات 2 ماه گذشته
%
تغییرات 6 ماه گذشته
%
تغییرات 1 سال گذشته
%
الگوریتم هش
تاریخ پیدایش

نمودار نیر در چند ماه اخیر

۹۵,۲۳۳ تومان

پروتکل نیر(NEAR)

Near Protocol یک بلاکچین مبتنی بر قرارداد هوشمند است که شبکه اصلی خود را در سال 2020 راه اندازی کرد. این شبکه دارای یک راه حل مقیاس پذیر منحصر به فرد به نام Nightshade و یک موتور اجماع قدرتمند به نام Doomslug است. پروتکل Near در تلاش است که توان عملیاتی پایین، سرعت‌ کم و سازگاری ضعیف، سایر پروژه‌‌های این حوزه را در محیطی ایده‌آل و در جهت برنامه‌های غیرمتمرکز (dApps) فراهم ‌کند. Near از یک ابزار بلاک چین به نام گواه اثبات سهام (POS) استفاده می‌‌کند و همچنین، تعدادی نوآوری برای افزایش مقیاس پذیری و کاهش هزینه برای توسعه دهندگان و کاربران نهایی در این پروژه به کار گرفته است. از بنیان‌‌گذاران این شبکه می‌‌توان به الکساندر کاینوف (Alexander Skidanov) و ایلیا پولوسوکین (Illia Polosukhin) اشاره کرد. کاینوف کار حرفه‌ای خود را از سال ۲۰۰۹ در مایکروسافت آغاز کرده و به مدت ۵ سال در این شرکت فعالیت داشته است. همچنین، پولوسوکین نیز به مدت ۱۰ سال در شرکت گوگل فعالیت داشته است. تیم این شبکه متشکل از افراد بسیار زیادی است که از نقاط مختلف جهان به توسعه این شبکه مشغول هستند و می‌‌توان آنها را تیم NEAR Collective نامید. در همین راستا، پروژه‌‌هایی مانند Ethereum، Cardanainsi و TRON، Near Protocol را می‌توان به عنوان یک بلاک چین "لایه پایه" توصیف کرد، به این معنی که بستری را تشکیل می‌دهد که سایر برنامه‌ها بر روی آن ساخته و مستقر می‌شوند. Near Protocol از فناوری معروف به Nightshade برای دستیابی به توان عملیاتی عظیم خود استفاده می‌کند، راه‌حلی مقیاس‌پذیر است که به مجموعه‌ای از اعتبار‌دهنده‌ها اجازه می‌‌دهد تا تراکنش‌ها را به صورت موازی در چندین زنجیره تقسیم و پردازش ‌کنند. در نتیجه، ظرفیت حمل تراکنش کلی زنجیره بلاک را بهبود می‌‌بخشد. مانند اکثر بلاک چین‌ها، Near Protocol نیز دارای توکن کاربردی خاص خود است که «NEAR» نامیده می‌شود. این توکن برای تامین انرژی گره‌ها،  تراکنش‌ها و بسیاری از قراردادهای هوشمند در شبکه NEAR استفاده می‌شود، دارندگان توکن NEAR به عنوان یک پلتفرم مدیریت شده توسط جامعه، می‌توانند در مدیریت پلتفرم NEAR شرکت کنند، یا می‌توانند از طرف خود رای تأییدکننده داشته باشند. انجمن هیئت مدیره در حال حاضر در حال بحث در مورد توسعه و تجاری سازی محصولات NEAR و اکوسیستم آن است. کاربران همچنین می‌توانند پیشنهادات خود را به سامانه NEAR Enhancement Proposals (NEP) در Github ارسال کنند. به طور کلی، این پروتکل شامل یک جامعه جهانی از محققان، توسعه دهندگان و متفکرانی است که کد اصلی پروتکل NEAR را نوشتند و با انتشار، رفع اشکال و به روز رسانی، و توسعه اکوسیستم Near Protocol، به حمایت از پروژه ادامه می‌دهند. از آنجایی که کد NEAR منبع باز است، هر کسی می‌تواند به مجموعه بپیوندد و در توسعه آن مشارکت داشته باشد.

ارزش بازار یا مارکت کپ (Market Cap) NEAR

توکن Near به توکنی فوق‌العاده کاربردی تبدیل شده و عرضه آن، یک میلیارد واحد است که سالانه کمتر از 5% آن استخراج می‌شود. عرضۀ نسبتاً پایین NEAR یکی از دلایلی است که باعث شده به سرمایه‌گذاری خوبی در حوزه کریپتو تبدیل شود. زیرا از افزایش عرضه مصون است و انتظار می‌رود قیمت آتی‌اش روبه‌رشد باشد. با این حال، ارزش بازاری معادل 5.95  میلیارد دلار دارد که با توجه نقشه راه و برنامه‌هایی که تیم این پروژه دارد، انتظار میرود در آینده بیشتر هم شود. در حال حاضر از لحاظ شاخص ارزش بازار یا مارکت کپ (Market Cap)، این رمز ارز در رده 23 در سایت Coinmarketcap قرار دارد.

قیمت لحظه‌‌ای NEAR

جدیدترین افزایش قیمت به دنبال اعلامیه‌ای مبنی بر اینکه تیم آخرین دور سرمایه خود را با موفقیت بسته است، 150 میلیون دلار از سرمایه گذاران مختلفی از جمله Dragonfly Capital، a16z، Alameda و Circle Ventures جمع آوری کرده است. طبق آخرین داده‌های گردآوری‌شده از سایت کوین مارکت کپ، عرضه کل توکن NEAR، یک میلیارد توکن است. با توجه به اینکه قیمت عرضه اولیه NEAR در ابتدا 1. 2 دلار بود، لذا اواخر سال 2020 به بازدهی مثبت رسید. از اواخر سال 2020 تا سه ماهه اول 2021، قیمت NEAR از 1.2 به 7.4 دلار رسید و این به معنی سودی 610% بود. در ادامه، قیمت رمز ارز نیر در سراشیبی افتاد و تا اواخر ماه جولای، تا 1.68 دلار پایین آمد. اما، بر خلاف انتظار این پروژه توانست که 900% سود را تجربه و کسب کند.

تاریخچه قیمت NEAR

طبق آخرین داده‌ها از سایت Coinmarketcap.com، با توجه به اینکه قیمت عرضه اولیه NEAR در ابتدا 1.2 دلار بود، لذا اواخر سال 2020 به بازدهی مثبت رسید و تا اواخر سال 2020 تا سه ماه اول سال 2021، قیمت NEAR از 1.2 به 7.4 دلار افزایش یافت، که در همین مرحله به سود 610% دست یافت. در ادامه، قیمت رمز ارز NEAR نیر در سراشیبی افتاد و تا اواخر ماه جولای، تا 1.68 دلار پایین آمد. اما این پایان داستان نبود و کمتر کسی انتظار داشت که رمزارز NEAR بتواند 900% رشد کند. NEAR برخلاف روند غالب بازار، روند صعودی خوبی از خود نشان داده و جذب ارزش بازارش پایدار است.

قیمت NEAR از سال 2019 تا انتهای سال 2020

پس از راه اندازی شبکه اصلی در آوریل 2020، یک بار دیگری برای تأمین بودجه با رهبری صندوق بلاکچین Andreessen Horowitz اقدام شد که 21.6 میلیون دلار جمع گردید. در ماه آگوست سال 2020، فروش توکن عمومی NEAR یک موفقیت بزرگ و زودهنگام بود و طی کمتر از دو ساعت نزدیک به 1 میلیارد توکن که در همان آغاز ایجاد شده بود، به فروش رسید. قیمت رمز ارز NEAR در زمان عرضه اولیه آن در حدود 1.7 دلار بود. پس از فرآیند عرضه، قیمت نیر (NEAR) با کاهش مواجه شد و طی چند روز قیمت توکن NEAR در نوامبر 2020 به حدود 0.5 دلار رسید. در حالی‌‌که، قیمت NEAR پس از آن وارد کانال صعودی شد اما تا اواخر 2020 به قیمت اولیه خود باز نگشت.

قیمت NEAR در سال 2021

قیمت در 24 ژانویه 2020 به 2.65 دلار و به سرعت در اوایل فوریه 2021 به بالاترین حد خود رسید. در 11 فوریه، این قیمت شروع به رنج شدن کرد و در 12 فوریه به 5.32 دلار رسید و سپس سیری نزولی را تجربه کرد. همچنین، در 6 مارس، بار دیگر به صورت رنج به حرکت خود ادامه داد و در 13 مارس 2021 به بالاترین قیمت فعلی خود یعنی 7.48 دلار رسید. به طور قابل پیش بینی، قیمت بلافاصله پس از بالاترین سطح خود در آن زمان، سقوط کرد و بقیه ماه آوریل را همچنان نزولی طی کرد. در نهایت، در 11 می، قیمت دوباره شروع به افزایش کرد و به حدود 6.93 دلار رسید.

روند رشد NEAR

پیش از این، Near Protocol پل موردانتظار Ethereum-to-NEAR خود را منتشر کرد که با نام Rainbow Bridge شناخته می‌شود. این پل به کاربران اجازه می‌دهد تا توکن‌های اتریوم ERC-20 خود را برای استفاده در اکوسیستم NEAR dapp به NEAR پیوند دهند. این یک گام مهم به سمت برنامه‌های Near Protocol برای دسترسی هر چه بیشتر این پلتفرم است. در مرحله بعدی، Near Protocol در حال حاضر پشتیبانی از ماشین مجازی اتریوم (EVM) را اجرا می‌کند، پشته نرم افزاری که توسط اتریوم برای اجرای برنامه‌های غیرمتمرکز استفاده می‌شود. پس از تکمیل، توسعه‌دهندگان می‌توانند بدون نیاز به سفارشی‌سازی، Dapp‌های اتریوم خود را مجدداً در NEAR نصب کنند و مانع اصلی راه‌اندازی زنجیره‌ای متقابل را از بین ببرند. پروتکل NEAR بر حذف موانعی که بر سر راه پذیرش Web3 وجود دارد تمرکز دارد و سرعت تراکنش بالا را با کارمزد تراکنش کمتر فراهم می‌کند در نتیجه، یک تجربه کاربری مترقی (UX) برای کاربران dApps در پلتفرم DeFi دارد. به علاوه، سازگار با محیط زیست است، و آن را برای رشد انفجاری آتی در اکوسیستم بازار رمز ارزها مناسب تر می‌کند. Sharding به ایجاد یک راه کارآمدتر برای بازیابی داده‌های شبکه در بلاک چین و مقیاس dApps در پلت فرم DeFi کمک می‌کند. پروتکل NEAR از مکانیزم انتخاب اثبات سهام به نام آستانه اثبات سهام (TPoS) استفاده می‌کند. بنابراین در این سیستم یک راه از پیش تعیین شده برای ایجاد تعداد زیادی شرکت کننده برای حفظ شبکه بلاک چین ایجاد می‌کند و به افزایش تمرکززدایی و امنیت بلاکچین کمک می‌کند. با استفاده از مکانیسم آستانه اثبات سهام (TPoS)، یک سیستم توزیع پاداش منصفانه برای کاربران dApps ایجاد می‌کند و با تمام ویژگی‌های انحصاری موجود، این پروتکل می‌تواند بهترین گزینه برای پروتکل بلاک چین برای پروژه بعدی توسعه dApps شما باشد.

سرمایه گذاری در NEAR

قبل از خرید توکن‌های NEAR، طبیعتاً می‌خواهید قیمت آن را بدانید. به این ترتیب می‌توانید تعیین کنید که آیا توکن‌ها با قیمت ارزان یا بسیار بالا ارائه می‌شوند. از این گذشته، شما می‌خواهید تا حد امکان از سرمایه‌گذاری خود سود ببرید، به همین دلیل است که بهتر است NEAR را با ارزان‌ترین قیمت ممکن خریداری کنید. NEAR یک شبکه امیدوارکننده با ظرفیت میزبانی برنامه‌های کاربردی دیگر است. در آینده، پروژه‌های تاثیرگذار ممکن است در شبکه ساخته شوند و برای سرمایه گذارانی که به دنبال تنوع بخشیدن به سایر شبکه‌های لایه 1 هستند، NEAR ممکن است یک سرمایه گذاری عالی برای شما باشد. اما، برای سرمایه گذارانی که به دنبال کسب بازدهی بالا در یک دوره کوتاه هستند، NEAR ممکن است بهترین سرمایه گذاری برای شما نباشد.

 

 

 

candle نمودار تحلیل تکنیکال نیر

نمودار تمام صفحه