جستجو در بیتفا

قیمت لحظه ای مونرو (XMR)

$170.62
نرخ تتر : ۵۰,۷۳۴ تومان

مونرو (XMR) یک رمز ارز منبع باز و حریم خصوصی است که در سال 2014 راه اندازی شد. این ارز جهت انجام معاملات غیرقابل ردیابی به کار گرفته می‌شود.

معاملات روزانه
میلیارد دلار
حجم بازار
میلیارد دلار
سکه در گردش
۱۸,۱۴۷,۸۲۰
عرضه کل
۰

جزئیات مونرو

قیمت مونرو
$170.62
به تومان
۸,۶۵۶,۲۳۵ تومان
حجم کل بازار
میلیارد دلار
حجم معاملات روزانه
میلیارد دلار
پایین ترین/بالاترین
در 24 ساعت گذشته
$167.41 / $171.36
رتبه در مارکت
26
اوج قیمت دلاری
$542.33
تغییرات از اوج تاکنون
%
نرخ دلار
۵۰,۷۳۴ تومان
تاریخ اوج قیمت
1396/10/19
تغییرات یک ساعته
%
تغییرات 24 ساعت گذشته
%
تغییرات 7 روز گذشته
%
تغییرات 14 روز گذشته
%
تغییرات 1 ماه گذشته
%
تغییرات 2 ماه گذشته
%
تغییرات 6 ماه گذشته
%
تغییرات 1 سال گذشته
%
الگوریتم هش
RandomX
تاریخ پیدایش
2014-04-18

نمودار مونرو در چند ماه اخیر

۸,۶۵۶,۲۳۵ تومان

مونرو (XMR)

مونرو (XMR) یک رمز ارز منبع باز و حریم خصوصی است که در سال 2014 راه اندازی شد و اکوسیستم مونرو توسط نرم افزار Nitrogen Nebula راه اندازی می‌شود. این نرم افزار امکان انجام معاملات غیرقابل ردیابی را فراهم می‌کند و علاوه بر این، تراکنش‌های موجود در شبکه توسط Dandelion++ ارسال می‌شود. این پروتکل، ردیابی تراکنش‌ها را بسیار پیچیده می‌کند و بنابراین ناشناس بودن تراکنش‌ها را بهبود می‌بخشد. هر تراکنش در شبکه توسط یک کیف پول تامین می‌شود و این کیف پول‌ها به عنوان روش ذخیره سازی اولیه استفاده می‌شوند. بنابراین اگر توکن‌ها از فردی به فرد دیگر منتقل شوند، تنها در کیف پول‌های جداگانه قابل مشاهده هستند. تراکنش‌های انجام شده توسط ماینرهایی پردازش می‌شوند که مسئولیت امنیت و اعتبارسنجی تمام اقدامات در شبکه را بر عهده دارند. پروتکل فعلی مورد استفاده مدل اثبات کار (PoW) است. این مدل در اکوسیستم بیت کوین نیز استفاده می‌شود. ویژگی نوآورانه مدل PoW این است که معماهای ریاضی قبل از استخراج توکن یا انجام تراکنش‌ها باید حل شوند. تیم توسعه دهنده رمز ارز مونرو در ابتدا شامل ۷ نفر بود، ۵ نفر از این افراد ترجیح دادند هویت خود را مخفی نگه دارند. فقط دو نفر به نام‌های ریکاردو اسپاگنی (Riccardo Spagni) و دیوید لاتاپی (David Latapie) هویت خود را فاش کرده اند. از سوی دیگر، کارمزد تراکنش مونرو به طور متوسط 0.0022 دلار در هر تراکنش است و این هزینه‌های پایین تراکنش نتیجه تراکنش‌های خرد است. با این حال، پرداخت‌ها دائماً متفاوت ارزش گذاری می‌شوند و احتمال دارد به دلیل افزایش قیمت توکن، هزینه‌های تراکنش افزایش یابد.

ارزش بازار یا مارکت کپ (Market Cap) مونرو XMR

ویژگی‌های عالی حریم خصوصی Monero باعث شده است که XMR به یکی از محبوب‌ترین و پرکاربردترین رمز ارزها در جهان تبدیل شود. مهمترین چیزی که باید در مورد مونرو یا هر رمز ارز دیگری در این زمینه به خاطر بسپارید این است که هیچ چیز قطعی نیست. بازار بزرگی برای توکن­های حریم خصوصی وجود دارد، اما تنها ماهی در این دریای شلوغ نیست. در نتیجه، ارزش بازاری معادل 3.33 میلیارد دلار دارد و در حال حاضر از لحاظ شاخص ارزش بازار یا مارکت کپ (Market Cap)، این رمز ارز در رده 36 در سایت Coinmarketcap قرار دارد.

 

قیمت لحظه‌‌ای XMR

از طرف دیگر، مونرو یک بلاک چین خصوصی است که همیشه عالی نیست. به این معنی که، در یک صرافی معروف به نام Bittrex تصمیم به حذف Monero و برخی رمز ارزهای خصوصی دیگر مانند Zcash و Dash را اعلام کرد. دلیل این تصمیم مشخص نشده است، اما ممکن است ناشی از مقررات در حوزه رمزنگاری و فشار FATF باشد. پس از این اعلام، قیمت XMR از 169 دلار به 95 دلار کاهش یافته است. اما اکنون، قیمت XMR در حال افزایش است. همه این داده­ها به ما این مفهوم را نشان می­دهد که این اخبار و اتفاقات می­توانند به صورت لحظه­ای بر قیمت مونرو تاثیرگذار باشند.

تاریخچه قیمت XMR

Monero در سال 2014 به عنوان یک فورک بایت­کوین (Bytecoin) شروع به کار کرد علاوه بر این، قیمت اصلی Monero زمانی که برای معامله در بازار در دسترس قرار گرفت، حدود 2.47 دلار بود. XMR حدود سه سال پیش در ژانویه 2018 به بالاترین حد خود یعنی 495.84 دلار رسید. قیمت Monero در ژانویه 2015 به کمترین میزان خود یعنی 0.2130 دلار رسید و رکورد جدیدی را ثبت کرد. از 26 آگوست 2021، Monero با 295.05 دلار معامله شد و ارزش بازار آن 5.3 میلیارد دلار بود. این تفاوت فاحش با قیمت بسته شدن 89.12 دلار در 26 اوت 2020 است که ارزش بازار آن به 1.58 میلیارد دلار رسید.

قیمت XMR در سال 2017

در سال 2017، مونرو چهار جهش را تجربه کرد، که ارزش بازار آن برای اولین بار در ماه اوت از 1 میلیارد دلار گذشت. این امر XMR را تا آغاز نوامبر به ارزش حدود 85 دلار برای هر توکن رساند.

قیمت XMR در سال 2018

پس از آن که XMR بزرگترین رالی خود را تجربه کرد، طی دو ماه تقریباً 450 درصد رشد و در ژانویه 2018 به بالاترین قیمت خود یعنی حدود 480 دلار رسید. در این مرحله، مونرو ارزش بازاری بیش از 7 میلیارد دلار داشت. با این حال، سودها دوام نخواهند داشت، زیرا قیمت به سرعت به پایین سقوط کرد و طی یک ماه بعد، XMR فشار رو به پایین شدیدی را تجربه کرد و حدود 60 درصد از ارزش خود را کاهش داد. به دنبال آن یک سری از اوج‌ها و پایین ترین سطح‌ها را به دنبال داشت و تا پایان سال 2018 XMR کمتر از 50 دلار ارزش داشت.

قیمت XMR از سال 2019 تا انتهای سال 2020

XMR در نیمه اول سال 2019 پیشرفت‌های تامل برانگیزی را تجربه کرد اما، در نیمه دوم سال دوباره آنها را از دست داد. جالب اینجاست که XMR سال را تقریباً با همان قیمتی که در ابتدای سال 2019 داشت به پایان رساند. سال 2020، موفقیت زیادی را در کارنامه خود به همراه نداشت – اگرچه قیمت مونرو در ماه مارس کاهش یافت، پس از یک افت جزئی در آغاز ماه سپتامبر، XMR برای بقیه سال به رشد ثابتی دست یافت. Monero سال 2020 را با 156 دلار به ازای هر XMR به پایان رساند که نشان دهنده افزایش 240 درصدی از ابتدای سال است.

قیمت XMR در سال 2021

دستاوردهای XMR در ماه آگوست و افت آن در سپتامبر 2020 نیز در بسیاری از رمز ارزهای دیگر رایج بود، همانطور که افزایش مجدد آن در پایان سال و شروع سال 2021 پس از آخرین روند صعودی بیت کوین اتفاق افتاد. این روند تا سال 2021 ادامه یافت و قیمت XMR در کمتر از دو هفته در فوریه بیش از 80 درصد افزایش یافت و به حداکثر 270 دلار رسید.

روند رشد XMR

آخرین به روز رسانی Nitrogen Nebula در سه ماهه دوم 2020 انجام شد. تیمی متشکل از 49 توسعه دهنده توانستند تا 81539 خط کد را کامل کنند تا اکوسیستم را تسریع و ایمن کنند. در نتیجه، به روز رسانی بهبود امنیت و کاهش استفاده از پهنای باند است و زمان پردازش تراکنش‌های سریع تری پیش بینی می‌شود. ارتقاها و عرضه‌های فناوری جدید به طور بالقوه می‌توانند بر قیمت Monero تأثیر بگذارند، بنابراین بیایید نگاهی به برخی از پیشرفت‌های کلیدی در نقشه راه Monero بیندازیم. موارد بعدی در لیست عبارتند از:

  • پیاده‌سازی فناوری چند امضایی، که در حال حاضر در مرحله آزمایش است، می‌تواند به طور بالقوه سطوح پذیرش مونرو را در کسب‌وکارها و سرمایه­گذاران افزایش دهد.
  • انتشار آلفا Kovri، این پیاده سازی C++ از شبکه I2P برای افزایش امنیت تراکنش ها طراحی شده است.
  • راه حل های لایه دوم برای سرعت و مقیاس پذیری، راه حل های متعددی برای کمک به بهبود سرعت تراکنش و کاهش هزینه ها در نظر گرفته شده است.
  • اثبات محدوده کارآمدتر برای RingCT برای کاهش اندازه تراکنش. اینها که به عنوان ضد گلوله شناخته می شوند، برای کاهش اندازه تراکنش مونرو تا 80٪ و همچنین کاهش هزینه تراکنش طراحی شده اند.

سرمایه گذاری در XMR

بازار کریپتو به دلیل ناپایدار بودن شهرت دارند با این حال، کارشناسان سرمایه گذاری همیشه می‌گویند: "هر چه ریسک بیشتر باشد، پاداش نیز بیشتر است. قیمت‌های بالا فرصت‌های خوبی را برای معامله‌‌گرانی که توکن‌ها را با قیمت پایین خریداری کرده‌اند فراهم می‌کند و قیمت‌های پایین فرصت‌های خوبی را برای معامله گران فراهم می‌کند تا توکن‌ها را ارزان خریداری کنند. این به معامله‌‌گر دو فرصت خوب برای استفاده از نوسانات قیمت می‌دهد. بنابراین، به خاطر داشته باشید که هیچ تضمینی برای کسب سود از معامله وجود ندارد. اگر به رمز ارزها علاقه دارید، مونرو ممکن است سرمایه گذاری خوبی باشد. علاوه بر این، جهت استخراج این ارز شروع آن هزینه زیادی ندارد، زیرا به سخت افزار خاصی نیاز ندارید. شما در واقع می‌توانید از CPU کامپیوتر خود برای استخراج آن استفاده کنید و Monero با تمام سیستم عامل‌های اصلی کار می‌کند. این امر باعث صرفه جویی زیادی در هزینه‌ها می شود.

candle نمودار تحلیل تکنیکال مونرو

نمودار تمام صفحه