جستجو در بیتفا

قیمت لحظه ای میکر (MKR)

$1541.6
نرخ تتر : ۵۰,۷۳۴ تومان

میکر (MKR)Maker (MKR) توکن حاکمیتی MakerDAO و Maker Protocol به ترتیب یک سازمان غیرمتمرکز و یک پلتفرم نرم­افزاری، هر دو بر اساس بلاک چین اتریوم است که به کاربران ...

معاملات روزانه
میلیارد دلار
حجم بازار
میلیارد دلار
سکه در گردش
۹۱۸,۴۷۱
عرضه کل
۹۷۷,۶۳۱

جزئیات میکر

قیمت میکر
$1541.6
به تومان
۷۸,۲۱۱,۵۳۴ تومان
حجم کل بازار
میلیارد دلار
حجم معاملات روزانه
میلیارد دلار
پایین ترین/بالاترین
در 24 ساعت گذشته
$1519.23 / $1560.28
رتبه در مارکت
48
اوج قیمت دلاری
$6292.31
تغییرات از اوج تاکنون
%
نرخ دلار
۵۰,۷۳۴ تومان
تاریخ اوج قیمت
1400/02/14
تغییرات یک ساعته
%
تغییرات 24 ساعت گذشته
%
تغییرات 7 روز گذشته
%
تغییرات 14 روز گذشته
%
تغییرات 1 ماه گذشته
%
تغییرات 2 ماه گذشته
%
تغییرات 6 ماه گذشته
%
تغییرات 1 سال گذشته
%
الگوریتم هش
تاریخ پیدایش
2017-11-25

نمودار میکر در چند ماه اخیر

۷۸,۲۱۱,۵۳۴ تومان

میکر (MKR)

Maker (MKR) توکن حاکمیتی MakerDAO و Maker Protocol  به ترتیب یک سازمان غیرمتمرکز و یک پلتفرم نرم­افزاری، هر دو بر اساس بلاک چین اتریوم  است که به کاربران اجازه می‌دهد تا استیبل کوین DAI را صادر و مدیریت کنند. Maker که در ابتدا در سال 2015 طراحی و به طور کامل در دسامبر 2017 راه اندازی شد، پروژه‌ای است که وظیفه آن راه اندازی DAI است، یک رمز ارز غیرمتمرکز مدیریت شده توسط جامعه با ارزش ثابتی که با دلار آمریکا مرتبط است. توکن‌های MKR به عنوان نوعی سهم رای برای سازمانی که DAI را مدیریت می‌کند، عمل می‌کند. در حالی که آنها به دارندگان خود سود سهام پرداخت نمی‌کنند، آنها به دارندگان حق رای در مورد توسعه پروتکل سازنده می‌دهند و انتظار می‌رود مطابق با موفقیت خود DAI از ارزش آنها قدردانی شود. اکوسیستم Maker یکی از اولین پروژه‌ها در صحنه مالی غیرمتمرکز (DeFi) است: صنعتی که به دنبال ایجاد محصولات مالی غیرمتمرکز بر روی بلاک‌چین‌های دارای قرارداد هوشمند، مانند اتریوم است. MakerDAO، اولین موجود در اکوسیستم بزرگتر Maker، در سال 2015 توسط Rune Christensen، کارآفرینی از Sealand، دانمارک ایجاد شد. کریستنسن در رشته بیوشیمی از دانشگاه کپنهاگ فارغ التحصیل شد و در دانشکده بازرگانی کپنهاگ در رشته تجارت بین المللی تحصیل کرد. قبل از MakerDAO، او شرکت بین المللی استخدام Try China را تأسیس و مدیریت کرد.

ارزش بازار یا مارکت کپ (Market Cap) MKR

نوسان می‌تواند هم ضررهای بزرگ و هم سودهای بزرگ را به همراه داشته باشد، به همین دلیل است که سرمایه‌گذاری در رمز ارزها می‌تواند هم پرخطر و هم سودآور باشد. قیمت Maker می‌تواند در مدت زمان کوتاهی به دلیل سطوح بالای نوسانات به طور چشمگیری تغییر کند. ارزش بازار Maker با ضرب قیمت فعلی MKR در تعداد توکن‌های MKR موجود در عرضه در گردش محاسبه می‌شود. مجموع عرضه MKR بسیار کمتر از بیت کوین و بسیاری از رمز ارزهای دیگر است. ارزش بازار و قیمت این رمز ارز را می­توانید در قسمت جزئیات مشاهده کنید.

قیمت لحظه‌‌ای MKR

قیمت سازنده تحت تأثیر بسیاری از عوامل سنتی مانند اخبار و تحولات پروژه، احساسات بازار، جریان رمز ارزها در صرافی‌ها و به طور کلی اقتصاد است. اما برخلاف اکثر رمز ارزهای دیگر، قیمت Maker نیز تحت تأثیر نوسانات بازار است که منجر به ضرب و سوزاندن MKR می‌شود و در نتیجه کل عرضه MKR و ارزش آن را تغییر می‌دهد.

تاریخچه قیمت MKR

این رمز ارز در زمان عرضه حدود 250 دلار قیمت داشت. بعد از آن ظرف چند ماه رشد خوبی را تجربه کرد و به قیمت 1500 دلار دست پیدا کرد. از آن به بعد تا ابتدای سال 2021 حوالی 300 تا 800 دلار در نوسان بود.

قیمت MKR در سال 2017

Maker در دو هفته آخر دسامبر 2017 بین قیمت‌های 800 تا 1500 دلار معامله شد، زمانی که بیت کوین در حال نزدیک شدن به بالاترین قیمت (ATH) خود یعنی 20000 دلار در دنیای رمزنگاری بود.

قیمت MKR در سال 2018

در ژانویه 2018، زمانی که MKR بیشتر بین 900 تا 1600 دلار معامله می‌شد، کمی نوسان داشت. در ماه فوریه، ارزش MKR به کمترین میزان 815 دلار کاهش یافت و پس از آن در ماه مارس که قیمت Maker به حدود 500 دلار کاهش یافت، افت بیشتری پیدا کرد. در ماه اکتبر زمانی که MKR بالای 750 دلار معامله شد، اصلاح قیمت مثبت مختصری رخ داد، اما قیمت‌ها در نوامبر به حدود 300 دلار کاهش یافت و در پایان سال به بالای 460 دلار رسید.

قیمت MKR از سال 2019 تا انتهای سال 2020

ژانویه 2019 ماه خوبی برای Maker نبود زیرا 20٪ از ارزش خود را از دست داد، اما قیمت‌ها در فوریه دو برابر شد. پس از رشدهای ثابت بیشتر در ماه مارس، MKR در ابتدای آوریل به اوج خود، بیش از 780 دلار رسید. با این حال، بقیه سال 2019 عمدتاً با کاهش سپری شد و MKR تا پایان سال 440 دلار ارزش داشت. سال 2020 برای میکر زیاد هیجان­انگیز نبود و پس از افزایش بیش از 60 درصدی در ژانویه و فوریه، کریپتو در مارس 2020 زمانی که قیمت MKR به 161 دلار کاهش یافت، به پایین ترین حد خود (ATL) رسید. قبل از آزمایش مجدد مقاومت در 700 دلار در آگوست 2020، قیمت سازنده به تدریج در ماه آوریل به 350 دلار بهبود یافت. در پایان ماه سپتامبر، زمانی که MKR در 430 دلار داد و ستد شد، این کاهش بیشتر شد و میانگین قیمت Maker (MKR) در دسامبر 2020، 535 دلار بود.

قیمت MKR در سال 2021

سال 2021 برای Maker و همچنین تعداد زیادی از رمز ارزهای دیگر بسیار صعودی بود. قیمت سازنده در ژانویه بهبود یافت، زمانی که MKR برای مدت کوتاهی بالای 2000 دلار معامله شد، قبل از اینکه در فوریه به بالاترین حد خود یعنی بیش از 3000 دلار رسید. پس از ردیابی مجدد در ماه مارس، قیمت MKR در آوریل به بالاترین حد خود یعنی 4100 دلار رسید.

روند رشد MKR

پس از سال‌ها همکاری و برنامه‌ریزی، کدنویسی و ایجاد جامعه، مدیریت علمی و اکوسیستم، بنیاد میکر آماده است تا کارهای مرحله آخر مورد نیاز برای راه‌اندازی چند وثیقه دای (MCD) در Mainnet را آغاز کند. البته، از آنجایی که میکر یک سازمان غیرمتمرکز است، تصمیم نهایی برای فعال سازی
Multi-Collateral Dai توسط رای دهندگان MKR گرفته خواهد شد. اما نقش کلیدی بنیاد تسهیل گفتگوهای مربوط به جنبه‌های حیاتی پروتکل ساز است.

سرمایه گذاری در MKR

اگرچه هیچ کس نمی‌تواند آینده را با قطعیت پیش بینی کند، MKR به دلیل کاربرد آن به عنوان یک نشانه حاکمیتی ارزشمند است و دارندگان را تشویق می‌کند تا پروتکل سازنده را به خوبی اداره کنند. بنابراین، اگر پذیرش اکوسیستم Maker افزایش یابد و MakerDAO به تصمیم گیری‌های خوب ادامه دهد، می‌توان انتظار داشت که ارزش MKR افزایش یابد.

 

candle نمودار تحلیل تکنیکال میکر

نمودار تمام صفحه