جستجو در بیتفا

قیمت لحظه ای اتریوم کلاسیک (ETC)

$19.05
نرخ تتر : ۵۰,۶۹۹ تومان

اتریوم کلاسیک (ETC) از هارد فورک اتریوم (ETH) در جولای 2016 به وجود آمد. به همین دلیل، طراحی اولیه و عملکرد این دو شبکه اساساً یکسان می‌باشد.

معاملات روزانه
میلیارد دلار
حجم بازار
میلیارد دلار
سکه در گردش
۱۴۳,۲۰۲,۱۲۰
عرضه کل
۲۱۰,۷۰۰,۰۰۰

جزئیات اتریوم کلاسیک

قیمت اتریوم کلاسیک
$19.05
به تومان
۹۶۵,۸۱۵ تومان
حجم کل بازار
میلیارد دلار
حجم معاملات روزانه
میلیارد دلار
پایین ترین/بالاترین
در 24 ساعت گذشته
$18.52 / $19.07
رتبه در مارکت
30
اوج قیمت دلاری
$167.09
تغییرات از اوج تاکنون
%
نرخ دلار
۵۰,۶۹۹ تومان
تاریخ اوج قیمت
1400/02/16
تغییرات یک ساعته
%
تغییرات 24 ساعت گذشته
%
تغییرات 7 روز گذشته
%
تغییرات 14 روز گذشته
%
تغییرات 1 ماه گذشته
%
تغییرات 2 ماه گذشته
%
تغییرات 6 ماه گذشته
%
تغییرات 1 سال گذشته
%
الگوریتم هش
Ethash
تاریخ پیدایش
2015-07-30

نمودار اتریوم کلاسیک در چند ماه اخیر

۹۶۵,۸۱۵ تومان

اتریوم کلاسیک (ETC)

اگر بخواهیم به طور خلاصه و ساده در مورد اتریوم کلاسیک توضیح بدهیم، اتریوم کلاسیک (ETC) از هارد فورک اتریوم (ETH) در جولای 2016 به وجود آمد. به همین دلیل، طراحی اولیه و عملکرد این دو شبکه اساساً یکسان بود. اکثر توسعه‌دهندگان تصمیم گرفتند به پروتکل جدید اتریوم ارتقا یابند و اندازه جامعه ETC و توانایی آن برای بهبود شبکه را محدود کنند. خود اتریوم در ابتدا توسط ویتالیک بوترین در سال 2013 پیشنهاد شد و دو سال بعد در ژوئیه راه اندازی شد با این حال، در سال 2016 همه چیز تغییر کرد. سازمان غیرمتمرکز خودمختار (DAO) پلتفرمی بود که به مردم اجازه می‌داد برنامه‌های راه‌اندازی خود را تبلیغ کنند و از همه مهم‌تر، پول جمع‌آوری کنند. برای ورود باید توکن‌های DAO را با اتر خریداری می‌کردید، رأی‌گیری در مورد تأمین مالی یا عدم تأمین مالی انجام می‌شد و برنامه‌هایی که 20 درصد یا بیشتر پشتیبانی می‌کردند، سهمی از سرمایه‌گذاری داشتند. تابع تقسیم به مردم این امکان را می‌دهد که در ازای بازگرداندن اتر پس از یک دوره انتظار 28 روزه، پشتیبانی خود را پس بگیرند. متاسفانه در کد Split Function نقصی وجود داشت. این بدان معناست که شبکه همچنان به بازپرداخت همان توکن‌ها ادامه می‌دهد بدون اینکه چیزی در ثبت عمومی ظاهر شود. اگرچه همه چیز از بین نرفت، اما این واقعیت که این شبکه حول اتریوم مستقر بود به این معنی بود که شهرت زیادی به آن وارد شد. سرمایه گذاران مورد نظرسنجی قرار گرفتند و اکثریت تصمیم به راه اندازی هارد فورک گرفتند، به این معنی که تمام سکه‌های اتری که پس از یک تاریخ خاص منتشر می‌شوند، در واقع نامعتبر خواهند بود. مردم بازپرداخت دریافت کردند و همه خوشحال بودند. خوب، همه به جز تعداد قابل توجهی از سرمایه گذارانی که نیازی به انجام چنین اقدامات افراطی نمی‌دیدند. این افراد بلاک چین اصلی را حفظ کردند و آن را به عنوان Ethereum Classic تغییر نام دادند. برای مدت طولانی، ETC بسیار نادیده گرفته شد و مردم ترجیح می‌دادند اتر اصلی را به جای شاخه آن داشته باشند. با این حال، در سه ماهه دوم 2021، بازار یک دوره اصلاحی را پشت سر گذاشت و ارزش رمز ارز شروع به افزایش کرد. با محبوبیت هر چه بیشتر اتر و در نتیجه گرانتر شدن، بسیاری از مردم به ETC روی آوردند.

ارزش بازار یا مارکت کپ (Market Cap) اتریوم کلاسیک ETC

قیمت اتریوم کلاسیک به طیف گسترده‌ای از عوامل خاص بستگی دارد که به شکل گیری ارزش بازار آن کمک می‌کند. اتریوم کلاسیک دارای حداکثر عرضه محدود است، به این معنی که پس از گردش تمام عرضه، هیچ توکن جدیدی عرضه نخواهد شد. این عرضه ثابت، به این معنی است که ETC مانند ارزهای فیات در معرض تورم نیست و افزایش تقاضا باعث افزایش قیمت آن می‌شود. به طوریکه، ارزش بازاری معادل 3.53 میلیارد دلار دارد که با توجه نقشه راه و برنامه‌هایی که تیم این پروژه دارد، انتظار میرود در آینده بیشتر هم شود. در حال حاضر از لحاظ شاخص ارزش بازار یا مارکت کپ (Market Cap)، این رمز ارز در رده 36 در سایت Coinmarketcap قرار دارد.

 

قیمت لحظه‌‌ای اتریوم کلاسیک (ETC)

عجیب است، اگر بخواهیم پاسخی برای عملکرد احتمالی اتریوم کلاسیک در آینده پیدا کنیم، باید به ارز دیجیتال دیگری نگاه کنیم. از آنجایی که اتریوم کلاسیک شاخه‌ای از اتریوم است، موفقیت اتر می‌تواند سرمایه گذاران را به سمت اتریوم کلاسیک سوق دهد. اگر اتریوم بیش از حد گران می‌شود، ETC می‌تواند جایگزین خوبی باشد، زیرا به روش‌های بسیار مشابهی استفاده می‌شود. رویدادهایی مانند اخبار، شراکت‌ها، فهرست‌های جدید در صرافی‌ها، پذیرش توسط شرکت‌ها یا کاربران، ارتقاء و به‌روزرسانی، و فعالیت تیم توسعه‌دهنده می‌تواند بر قیمت ETC و سایر رمز ارزها تأثیر بگذارد. فقدان این پیشرفت‌ها نیز می‌تواند بر قیمت تأثیر بگذارد، و معمولاً با منفی شدن احساسات پیرامون پروژه، حرکت قیمت آن را نزولی می‌‌کند.

تاریخچه قیمت اتریوم کلاسیک (ETC)

اتریوم کلاسیک، در ابتدای عرضه یعنی آگوست ۲۰۱۶ قیمتی معادل 0.64 دلار داشت. یکسال و شش ماه بعد قیمت این رمز ارز به 22.84 دلار رسید. در حالی که، نتوانست در این محدوده بماند و ۹‌ ماه بعد یعنی اکتبر ۲۰۱۷ تا ۱۰ دلار نزول کرد. اما در ژانویه ۲۰۱۸ جایگاه خود را پس گرفت و تا ۴۷ دلار هم صعود کرد و بعد از این اوج قیمت، این رمز ارز وارد یک روند نزولی طولانی مدت شد. با توجه به اخبار فاندامنتال بد و حمله‌های ۵۱ درصدی زیادی که به این رمز ارز شد، مشخص نیست چه زمانی‌ دوباره صعود خود را اغاز خواهد کرد. هرچند، در ژانویه 2019، گروهی از هکرها کنترل اکثریت بلاک چین اتریوم کلاسیک - معروف به حمله 51 درصدی را به دست گرفتند. اما، گروه در نهایت وجوه را برگرداند و شبکه Ethereum Classic دوباره قربانی حملات 51 درصدی در جولای و آگوست 2020 شد.

قیمت اتریوم کلاسیک (ETC) در سال 2017

به دلیل ارتقاء، عرضه Ethereum Classic به 210.7 میلیون محدود شد و پاداش بلاک آن در هر 5 میلیون بلاک یا تقریباً هر دو سال و نیم یکبار 20 درصد کاهش یافت. بر اساس داده‌های Coindesk. com قیمت تاریخی ETC در طول دوره صعودی سال ۲۰۱۷ به اوج ۴۲ دلار رسید، و در بازار نزولی رمز ارز به پایین‌ترین حد خود یعنی ۳ دلار سقوط کرد.

قیمت اتریوم کلاسیک (ETC) در سال 2018

در ژانویه 2018، قیمت اتریوم کلاسیک به بالاترین حد تاریخ (ATH) به ارزش 47 دلار رسید سپس، در همان ماه به 28 دلار کاهش یافت. طی دو ماه آینده، ETC با 50 درصد کاهش به 14 دلار در ماه مارس  و همچنین، قیمت اتریوم کلاسیک در ماه آوریل با افزایش 51 درصدی و بالاترین قیمت ماهانه 22 دلاری مواجه شد. تا دسامبر 2018، قیمت ETC بین 9 دلار و بالاترین حد 20 دلار معامله شد و تا پایان سال قیمت به 4 دلار سقوط کرد.

قیمت اتریوم کلاسیک (ETC) از سال 2019 تا انتهای سال 2020

با مشاهده قیمت ETC در سال 2019، می‌توان نتیجه گرفت که سال بسیار متعادلی بود و پس از کاهش جزئی از 5.50 دلار به 3.70 دلار در 5 فوریه، خریداران وارد عمل شدند و قیمت را در 6 آوریل به 8 دلار رساندند. به طوریکه، حمایت جدید در 5.50 دلار قوی بود و ETC را به جهش از 9. 70 به 3 دلار در ماه ژوئن کمک کرد. اتریوم کلاسیک در 26 ژوئن یک بار دیگر تلاش کرد تا از 9.70 دلار عبور کند اما شکست خورد و این رمز ارز تا اواسط دسامبر به 3.50 دلار سقوط کرد. با وجود سطح حمایت بحرانی، ETC دوباره رشد کرد و سال را با 4.80 دلار به پایان رساند. در سه ماهه اول 2020، قیمت اتریوم کلاسیک عملکرد خوبی داشت و در 13 فوریه از 5 دلار به 13 دلار رسید. با این حال، بلافاصله پس از آن، یک عقب نشینی عمده در تمام بازارها منجر به کاهش قیمت شد و برای لحظه‌ای، ETC سطح حمایت 3.50 دلاری خود را شکست و در 13 مارس قیمت 3.10 دلار را ثبت کرد. در ادامه، در 3 می‌نوساناتی رخ داد و در 3 سپتامبر، ETC به زیر 5.50 دلار سقوط کرد و حمایت جدیدی در 4.50 دلار پیدا کرد.

قیمت اتریوم کلاسیک (ETC) در سال 2021

اتریوم کلاسیک سال گذشته شتاب زیادی به دست آورد. شاخه اتریوم به خودی خود موج‌هایی ایجاد کرده است، با افزایش قابل توجه ارزش در هفته اول ماه مه به بالاترین رقم تاریخ 176.16 دلار - تقریباً 10 برابر بیشتر از یک ماه قبل و تقریباً پنج برابر ارزش آن در ماه قبل. پایان ماه آوریل با این حال، در پایان سه ماهه چهارم سال 2021، سکه تنها با 34.12 دلار معامله می‌شد.

روند رشد اتریوم کلاسیک (ETC)

پس از رد پیشنهاد ارتقای Aztlan، توسعه دهندگان Ethereum Classic تصمیم گرفتند با Phoenix که نسخه آگاهانه‌تر امنیتی Aztlan بود و به‌روزرسانی‌های برجسته استانبول را که در اتریوم به اتریوم کلاسیک پیاده‌سازی شده بود، معرفی کرد تا حداکثر سازگاری را در این شبکه‌ها فراهم کند. این زنجیره پس از فورک مشکلات همگام‌سازی را تجربه کرد، که باعث شد برخی از شرکت‌های تحلیلی بر این باورند که ETC پس از فورک تقسیم می‌شود. تعاونی ETC بعداً گفت که این یک شکاف زنجیره‌ای بحث برانگیز نیست. در عوض، باگ‌های موجود در کلاینت‌های OpenEthereum و Hyperledger Besu منجر به عملکرد ضعیف همگام‌سازی شدند. به علاوه، Connext یک گروه توسعه و چارچوب مقیاس بندی لایه 2 است که از کانال‌های دولتی استفاده می‌کند. کانال‌های دولتی به کاربران و برنامه‌های کاربردی اجازه می‌دهند تا عملیات‌های سنگین تراکنش را خارج از زنجیره انجام دهند و در نهایت این تراکنش‌ها را در یک لایه پایه، مانند Ethereum Classic، با تاخیر انجام دهند. آنها با جذب بخش عمده‌ای از تراکنش‌ها، امکان مقیاس پذیری بلاک چین را فراهم می‌کنند و رشد حالت بلاک چین زیربنایی را محدود می‌کنند.

سرمایه گذاری در اتریوم کلاسیک (ETC)

در حال حاضر اتریوم کلاسیک در بین رمز ارز‌های موجود، به نظر می‌آید که ماندگار باشد. توکن اتریوم کلاسیک از سال 2016 تا 2017 بیش از 1600 درصد سود به کاربران خود داده است. ETC آینده درخشانی در سال 2022 در پیش دارد. با پیشرفت‌های مداوم در اکوسیستم ETC و همچنین در کل بازار رمز ارزها، ممکن است شاهد رسیدن ETC به ارتفاعات جدیدی باشیم. همانطور که در بالا گفته شد، اگر سرمایه‌گذاران تصمیم بگیرند که ETC سرمایه‌گذاری خوبی در سال 2022 باشد، حتی ممکن است به ATH جدید خود نیز برسد، در کنار عملکرد رمز ارزهای اصلی مانند بیت‌کوین و اتریوم، می‌تواند به 100 دلار برسد.

candle نمودار تحلیل تکنیکال اتریوم کلاسیک

نمودار تمام صفحه