جستجو در بیتفا

قیمت لحظه ای کازماس (ATOM)

$9.44
نرخ تتر : ۵۰,۶۸۴ تومان

اتم، «اینترنت بلاک چین»،اکوسیستمی است که بلاک چین های مختلف را قادر می سازد تا با هم ارتباط برقرار کنند. و‌‌بر قابلیت همکاری، سرعت و مقیاس پذیری تمرکز دارد.

معاملات روزانه
میلیارد دلار
حجم بازار
میلیارد دلار
سکه در گردش
۲۹۲,۵۸۶,۱۶۴
عرضه کل
۰

جزئیات کازماس

قیمت کازماس
$9.44
به تومان
۴۷۸,۴۵۶ تومان
حجم کل بازار
میلیارد دلار
حجم معاملات روزانه
میلیارد دلار
پایین ترین/بالاترین
در 24 ساعت گذشته
$9.2 / $9.46
رتبه در مارکت
29
اوج قیمت دلاری
$44.45
تغییرات از اوج تاکنون
%
نرخ دلار
۵۰,۶۸۴ تومان
تاریخ اوج قیمت
1400/10/27
تغییرات یک ساعته
%
تغییرات 24 ساعت گذشته
%
تغییرات 7 روز گذشته
%
تغییرات 14 روز گذشته
%
تغییرات 1 ماه گذشته
%
تغییرات 2 ماه گذشته
%
تغییرات 6 ماه گذشته
%
تغییرات 1 سال گذشته
%
الگوریتم هش
تاریخ پیدایش

نمودار کازماس در چند ماه اخیر

۴۷۸,۴۵۶ تومان

کازماس(ATOM)

با کلامی ساده، Cosmos یک شبکه از بلاک چین است و هدف پروژه این است که بلاک چین‌های مجزا بتوانند به صورت یکپارچه با یکدیگر ارتباط برقرار کنند و Cosmos با اجازه دادن به هر بلاک چین برای برقراری ارتباط، به اشتراک گذاری داده‌ها و تراکنش با هر بلاک دیگری، می‌تواند اصطکاک در بازار را به یک نیروی محرکه مثبت برای توسعه تبدیل کند. توسعه‌دهندگان این رمز ارز، ایتان باکمن(Ethan Buchman)  و جی کووان (Jae Kwon) در سال ۲۰۱۴، الگوریتم اجماع شبکه کازماس را با نام Tendermint طراحی کردند. سپس این دو،  وایت پیپر این پروژه را در سال ۲۰۱۶ منتشر کردند و در همان سال اولین توکن شبکه با نام اتم (ATOM) به فروش رسید. یک سازمان غیرانتفاعی سوئیسی به نام The Interchain Foundation در راه‌اندازی و توسعه این پروژه به Kwon و Buchman کمک کرد، از این‌رو توسعه‌دهندگان از آن با نام اینترنت بلاک چین (The Internet of Blockchain) یاد می‌کنند. به طور دقیق، Cosmos چیزی بیش از یک پل بین بلاک چین است و این پلتفرم همچنین دارای مجموعه کاملی از محصولات و ویژگی‌هایی است که آن را به گزینه‌ای چشمگیر در بازار تبدیل می‌کند. Cosmos یک پشته فناوری نسل بعدی را معرفی می‌کند که به توسعه دهندگان امکان دسترسی به ابزارهای قدرتمندی را می‌دهد که کارایی ایجاد بلاک چین را افزایش می‌دهد.

ارزش بازار یا مارکت کپ (Market Cap) کازماس

با این حال، ارزش بازاری معادل 10 میلیارد دلار دارد که با توجه نقشه راه و برنامه‌هایی که تیم این پروژه دارد، انتظار میرود در آینده بیشتر هم شود. در حال حاضر از لحاظ شاخص ارزش بازار یا مارکت کپ (Market Cap)، این رمز ارز در رده 17 در سایت Coinmarketcap قرار دارد.

 

قیمت لحظه‌‌ای کازماس(ATOM)

به طور کلی تمام هدف توسعه‌دهندگان کازماس این است که آن را به اینترنت بلاکچین تبدیل کنند و حالا هم با کمک Zones، می‌توانند برترین رمزارزهای جهان از جمله بیت کوین و اتریوم را به هم متصل کنند. با این وجود، راه‌اندازی کوین‌های جدیدی که برای خلق بلاکچین و منابع خود از پلتفرم کازماس استفاده کرده باشند، باعث می‌شود که ارزش توکن ATOM در آینده افزایش یابد و به یکی از موفق‌ترین پروژه‌های صنعت کریپتو تبدیل شود. البته کمپانی‌های بلاکچینی دیگری هم در بازار وجود دارد که چنین پلتفرمی را با تکنولوژی متفاوتی ارائه می‌دهند ولی مقیاس پذیری، سادگی استفاده و حق حاکمیت، از جمله دلایلی است که کازماس را نسبت به سایر پروژه‌‌های رقیب متفاوت و متمایز کرده است. در نهایت، رشد قیمتی این توکن در برگیرنده تمامی مطالب و نکاتی است که به آن‌‌ها اشاره شد و به آن بستگی دارد.

تاریخچه قیمت ATOM

در حالی که عملکرد گذشته شاخصی برای نتایج آینده نیست، دانستن آنچه که این رمز ارز در گذشته انجام داده است می‌تواند برای پیش بینی قیمت ATOM مفید باشد. اوضاع برای رمز ارز ATOM در سال 2020 بدتر شد، زمانی که ترکیبی از عوامل، از جمله شروع همه‌گیری کووید-19، موجب کاهش قیمت، و در 13 مارس همان سال به پایین‌ترین حد خود یعنی 1.13 دلار رسید. در ادامه سال 2020 مقداری بهبود یافت و این رمز ارز در 23 آگوست به 8.52 دلار رسید.

قیمت ATOM در سال 2017

دو فروش خصوصی در ژانویه 2017 و به دنبال آن یک فروش عمومی در آوریل همان سال برگزار شد. این در مجموع 16 میلیون دلار جمع آوری کرد که معادل حدود 0.1 دلار به ازای هر ATOM است. با شکستن توزیع توکن، حدود 80٪ به سرمایه گذاران اختصاص یافت، در حالی که 20٪ باقی مانده بین دو شرکت تقسیم شد: All In Bits و Interchain Foundation.

قیمت ATOM در سال 2018

در دسامبر ۲۰۱۸ برنامه گاس (Game of Stakes) اجرا شد و برای اولین بار، شبکه کازماس را به طور جدی تست کرد.

قیمت ATOM از سال 2019 تا انتهای سال 2020

درنهایت، در سال ۲۰۱۹ شرکت Tendermint با هدف ادامه فرایند توسعه پروژه Cosmos توانست ۹ میلیون دلار جمع‌آوری کند. بر اساس داده‌‌های Coinmarketcap رمز ارز Cosmos در می ‌2019 و با قیمت 7 دلار در این سایت، معامله شد ولی بلافاصله بعد از راه‌اندازی، سقوطی 45 درصدی را تجربه کرد و سپس نوسانات قیمت آن شروع شد. با اینکه کازماس تا مدتی نتوانست رشد قیمت بزرگی را ایجاد کند ولی تکنولوژی پیشرفته و آزادی در تحقیق و آزمایش روی بلاکچین‌ها باعث شد که مورد توجه سرمایه‌‌گذاران قرار بگیرد و حجم بازار آن افزایش قابل توجهی داشته باشد.

قیمت ATOM در سال 2021

از سال 2021، این توکن با سرعت فوق العاده‌ای توانست رشد کند و ماه اکتبر زمانی بود که قیمت ثابت و دلگرم کننده نمایان شد و در طول ماه بالای 30 دلار باقی ماند. در ادامه، بالاترین قیمت 43.22 دلار در 26 اکتبر و قیمت پایانی 37.26 دلار، که اندکی نسبت به پایان ماه سپتامبر افزایش داشت نشان از وضعیت صعودی این رمز ارز بود. در همین حال، ماه نوامبر شاهد برخی مشکلات در کلیت بازار رمز ارزها بودیم و قیمت ماهانه در 4 نوامبر 39.22 دلار را به ثبت رساند. قیمت از آن زمان به آهستگی کاهش یافت و در 30 نوامبر در حدود 29 و در 14 دسامبر به 21.21 دلار کاهش یافت که کمترین میزان از ماه اوت بوده است.

روند رشد ATOM

 بنیاد Interchain، یک سازمان غیرانتفاعی در اکوسیستم Cosmos، انتشار حساب‌های Interchain را در 17 فوریه 2022 اعلام کرد. پروتکل ارتباطات بین بلاک چین (IBC) که در آوریل 2021 راه اندازی شد، یک استاندارد در پروتکل Cosmos برای قابلیت همکاری بلاک چین محسوب می‌‌شود. به طوریکه، به یک بلاک چین اجازه می‌دهد تا یک حساب کاربری را در یک زنجیره جداگانه کنترل کند. در حال حاضر 38 پروژه از IBC استفاده می‌کنند، از جمله Terra، زنجیره Crypto. org. ارتقاء حساب‌های بین زنجیره‌ای بزرگترین ارتقاء اکوسیستم از زمان Stargate خواهد بود که بلاک چین‌های Cosmos را قادر ساخت تا با استفاده از پروتکل استاندارد شده برای IBC برای اولین بار با یکدیگر ارتباط برقرار کنند. با حساب‌های Interchain، کاربران می‌توانند در دیگر بلاک‌چین‌ها به اشتراک بگذارند، رای دهند و توکن‌ها را مبادله کنند.

سرمایه گذاری در ATOM

اما پیشرفت این رمز ارز و جذابیت‌هایی که ارائه داده است، نظر کارشناسان و تحلیلگران متعددی را در بر داشته است. مطمئناً Cosmos در 12 ماه گذشته عملکرد بسیار خوبی داشته و ارزش آن بالا رفته است. از آنجایی که Cosmos همچنان از مزیت اولین حرکت خود به عنوان یک پلتفرم بلاک چین قابل همکاری بهره می‌برد، بسیاری از تحلیلگران و کارشناسان رمزنگاری معتقدند که Cosmos (ATOM) سرمایه گذاری خوبی در مقایسه با سایر رمز ارزهای اصلی و حوزه DeFi است. علیرغم تمام فراز و نشیب‌های تاریخ کازماس، تحلیلگران بر این باورند که قیمت ATOM می‌تواند در بلندمدت بیشتر رشد کند. یکی از عواملی که بر سرمایه گذاری در ATOM تأثیر می‌گذارد، امتیاز دارایی رمزنگاری بنیادی (FCAS) آن است.

candle نمودار تحلیل تکنیکال کازماس

نمودار تمام صفحه