تعداد ارز
3,468
تعداد صرافی
608
بیشترین معامله
Ethereum

قیمت لحظه ای بایننس کوین BNB


نمودار قیمت بایننس کوین

%
$307.41
۱۳,۶۰۵,۶۵۹ تومان
محاسبه با نرخ تتر : ۴۴,۲۵۹ تومان
معاملات روزانه

میلیون دلار

حجم بازار

میلیارد دلار

سکه در گردش

134,910,477

عرضه کل

157,219,629

تومان
USD
bnb

قیمت لحظه‌ای بایننس کوین

بایننس کوین با نماد BNB، رمز ارز شبکه بلاکچین Binance، به واسطه صرافی بایننس و سودده بودن این رمز ارز در طول تاریخ خود همیشه یکی از محبوب‌ترین رمزارزهای بازار کریپتوکارنسی بوده است. این رمز ارز عمدتا در میان 10 رمز ارز برتر این بازار بوده و در حال حاضر نیز در رتبه سوم قرار دارد. فعالیت صرافی بایننس از سال 2017 آغاز کرد که به سرعت به معتبرترن و محبوب ترین صرافی تبدیل شد. کلمه Binance مخفف دو کلمه Binary Finance می‌باشد که به تحول و انقلاب در اقتصاد جهانی و دیجیتالی شدن آن اشاره دارد. ابتدا برای استفاده از یک توکن بومی در مواردی که در صرافی بایننس صورت می‌گرفت، صرافی بایننس تصمیم گرفت که توکن BNB که بر بستر ERC-20 بود را عرضه کند. این موارد شامل کارمزد تراکنش‌ها و برداشت دارایی و غیره می‌شد. اما در سال 2018 تیم بایننس تصمیم گرفت شبکه بلاکچین خود، بایننس چین، را ارائه کند و رمز ارز BNB به کوین بومی این شبکه تبدیل شد. در رمز ارز BNB فرآیندی وجود دارد به نام توکن‌سوزی، که با استفاده از این فرآیند رمز ارزها از موجودی در گردش خارج می‌شوند و به آدرسی که کلید خصوصی آن در اختیار هیچ‌کس نیست ارسال می‌شود که دیگر قابل بازگشت نیست. توکن‌سوزی صرافی بایننس 4 بار در سال انجام خواهد شد و تا زمانی که 100 میلیون کوین BNB سوزانده شود، ادامه خواهد داشت. توکن سوزی باعث کاهش عرضه در بازار این رمز ارز خواهد شد و به دلیل کاهش توکن در گردش، قیمت این رمز ارز افزایش خواهد یافت.

ارزش بازار یا مارکت کپ (Market Cap) بایننس کوین

مارکت کپ (Market Cap) یا ارزش بازار یکی از شاخص‌های مهم مقایسه دارایی‌های مختلف در بازارهای مالی می‌باشد که از ضرب قیمت یک رمز ارز دارایی در تعداد کوین‌ها یا توکن‌های در گردش آن بدست می‌آید. ارزش بازار بایننس کوین را در قسمت جزئیات این رمز ارز در همین صفحه مشاهده کنید.

قیمت لحظه‌ای بایننس کوین (BNB)

همانطور که میدانید، عوامل زیادی بر این بازار نوظهور تاثیر گذار هستند که قیمت رمز ارزها را تحت تاثیر قرار می‌دهد. از مهمترین عوامل که بر روی قیمت بایننس کوین تاثیر دارد میتوان به نوسانات قیمتی بیت کوین، خبرهای مربوط به اقتصاد کلان، توکن سوزی و کاربرد رمز ارز BNB در صرافی بایننس اشاره کرد. بعد از به وجود آمدن بایننس کوین، قیمت این رمز ارز همیشه شاهد نوساناتی بوده است؛ هم در قیمت روزانه و هم در بلند مدت، اما به صورت کلی این رمز ارز عمدتا سودده بوده است و توانسته سرمایه گذارانش را راضی نگه دارد.

تاریخچه قیمت بایننس کوین

قیمت بایننس کوین از ابتدا تا انتهای سال 2018

قیمت محدوده 0.11 دلار، قیمت شروع معاملات بایننس کوین در صرافی بایننس بود. قیمت این رمز ارز در سال 2017 حدود 113 برابر شد؛ پایین ترین قیمت برابر با 0.1 دلار و بالاترین قیمت حدود 11.38 دلار. با این حال، قیمت BNB در 8.65 دلار به پایان رسید. علیرغم شروع روند نزولی قیمت بیت کوین در ابتدای سال 2018، قیمت بایننس کوین رشد داشت به محدوده 27 دلار نیز رسید، اما بعد از آن با ریزشی شدید تا قیمت 7 دلار هم افت کرد. معاملات رمز ارز BNB در سال 2018 با قیمت 8.65 دلار شروع و با قیمت 6.03 به پایان رسید.

قیمت بایننس کوین از سال 2019 تا انتهای سال 2020

قیمت BNB با 6 دلار در سال 2019 آغاز شد، اگرچه به قیمت 43 دلار هم رسید ولی سال را با قیمت حدود 13 دلار به پایان رساند. این افزایش قیمت در نیم سال اول را میتوان تاثیر زیاد شدن تعداد کاربران صرافی بایننس و همچنین راه اندازی بلاکچین بایننس دانست. ازدیاد تعداد کاربران و افزایش حجم معاملاتی در این صرافی در سال 2020 ادامه داشت. این رمز ارز که سال را با قیمت 13 دلار آغاز کرده بود، در میان بحران کرونا ریزش شدیدی داشت و به محدود 6 دلار رسید. در ادامه سال پرقدرت رشدش را شروع کرد و سال را با قیمت حدود 39 دلار به اتمام رساند.

قیمت بایننس کوین در سال 2021

قیمت رمز ارز BNB در شروع سال 2021 حدود 39 دلار بود و در سه ماهه اول با رشد 17 برابری به قیمت حدود 700 دلاری رسید که بیشترین قیمت این رمز ارز در طول تاریخش بود. قیمت حال حاضر این رمز ارز محبوب در محدوده 570 دلار می‌باشد.

نمودار تحلیل تکنیکال بایننس کوین

کامنت ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


جزئیات بایننس کوین

قیمت بایننس کوین
$307.41
حجم کل بازار
میلیارد دلار
حجم معاملات روزانه
میلیون دلار
پایین ترین/بالاترین
در 24 ساعت گذشته
$300.19 / $308.75
رتبه در مارکت
5
اوج قیمت دلاری
$686.31
تغییرات از اوج تاکنون
%
به تومان
۳۰,۳۷۵,۳۹۴ تومان
نرخ دلار
۴۴,۲۵۹ تومان
تاریخ اوج قیمت
1400/02/20
تغییرات یک ساعته
%
تغییرات 24 ساعت گذشته
%
تغییرات 7 روز گذشته
%
تغییرات 14 روز گذشته
%
تغییرات 1 ماه گذشته
%
تغییرات 2 ماه گذشته
%
تغییرات 6 ماه گذشته
%
تغییرات 1 سال گذشته
%
تاریخ پیدایش
2017-07-08