جستجو در بیتفا
  • جزئیات لایحه
  • درگیری احتمالی با SEC
  • امیدواریم از خواندن این مقاله لذت برده باشید.
لایحه ادغام رمز ارزها با سیستم مالی ایالات متحده این هفته رونمایی می‌شود!

لایحه ادغام رمز ارزها با سیستم مالی ایالات متحده این هفته رونمایی می‌شود!

متوسط
انتشار : ۱۴۰۱/۰۳/۱۷
بروزرسانی : ۱۴۰۱/۰۳/۱۷
۳ دقیقه
۴
۳۴۵
توسط :
کسری جان‌زاده

اولین پیش نویس لایحه ایالات متحده در مورد ادغام رمز ارزها با سیستم مالی قرار است این هفته توسط سناتور دوستدار بیت کوین، سناتور لومیس در کنگره آمریکا رونمایی شود.

پولیتیکو در 6 ژوئن گزارش داد که این لایحه (bill)، که انتظار می‌رود روز سه شنبه ارائه شود، مقررات رمز ارزها را در کنار طبقه بندی صحیح دارایی‌های دیجیتال روشن می‌کند.

btc usa

سناتور لومیس در 3 ژوئن از طریق حساب توییتر خود آمادگی این لایحه را تایید کرد و در عین حال خاطرنشان کرد که در صورت پذیرش این لایحه، رمز ارزها به طور رسمی بخشی از سیستم مالی خواهند شد.

توییت سناتور لومیس به شرح زیر بود :

"چند ماه‌ است که آن را به چالش می‌کشیم، اما زمان تقریباً فرا رسیده است. پیشنهادی برای ادغام کامل دارایی‌های دیجیتال در سیستم مالی ما، برای رونمایی از این تلاش در هفته آینده هیجان زده هستم. با ما همراه باشید"

 

جزئیات لایحه

قابل ذکر است که لومیس و کریستن یکی از سناتور‌های نیویورک، ماه‌ها از طریق رویدادها و حضور در رسانه‌های مختلف به این لایحه اشاره کرده‌اند. علاوه بر این، دستیاران این دو پیشنهادهای متعددی را در مورد مواردی که باید در این لایحه گنجانده شود از سوی استارت‌آپ‌های پیشرو در این صنعت دریافت کرده‌اند. بر اساس گزارش‌ها، اکثر پیشنهادات، مبتنی بر مقررات و سیاست‌های مالیاتی مبادلات رمزنگاری هستند.

پس از امضای فرمان اجرایی، رئیس جمهور، جو بایدن، که از آژانس های فدرال خواست تا توسعه رمز ارزها را در ماه مارس بررسی کنند، کنگره همچنین اشاره کرد که محتوای این لایحه تقریباً آماده است.

 

درگیری احتمالی با SEC

از جمله پیشنهادات این لایحه، ایجاد یک سازمان خودگردان است.

با این حال، با توجه به اینکه کمیسیون بورس و اوراق بهادار (SEC) معتقد است که اکثر دارایی‌های دیجیتال به طور بالقوه تحت صلاحیت آژانس قرار می‌گیرند، این پیشنهاد احتمالاً منجر به تضادهایی با این قوانین می‌شود. شایان ذکر است، برخی از مدیران در حوزه رمز ارزها در تلاش هستند تا از SEC جدا شوند.

همانطور که قانون گذاران اشاره کردند، پیشنهاد بالقوه دیگری از این لایحه، به دنبال معافیت استخراج کنندگان بیت کوین از قوانینی است که شرکت های کارگزاری مالی دارند. در عین حال، این لایحه در نظر دارد به کمیسیون معاملات آتی کالا (CFTC) اختیارات بیشتری برای نظارت بر بازار رمز ارزها را بدهد.

lummis

Finbold گزارش کرده است که، عناصری مانند حمایت از مصرف کننده، مقررات استیبل کوین و ایجاد یک سازمان جدید توسط مقامات ترکیبی SEC و CFTC مدیریت خواهند شد.

درخواست‌ برای تنظیم رمز ارزها در ایالات متحده در ماه‌های اخیر پس از سقوط اکوسیستم Terra سرعت گرفته است. در کنار پیش نویس لایحه لومیس، کاخ سفید نیز تحقیقاتی را برای بررسی استخراج بیت کوین آغاز کرده است. همچنین فدرال رزرو خواستار تنظیم مقررات رمز ارزها شده است و کریستوفر والر، فرماندار موسسه، خاطرنشان کرده که اگر کاری در حال حاضر انجام نشود، ضررهای گسترده رمز ارزها می‌تواند از نظر اخلاقی غیرقابل تحمل شود.

امیدواریم از خواندن این مقاله لذت برده باشید.

 

برچسب ها : لایحه bill

دیدگاهتان را بنویسید

شماره موبایل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آواتار

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد