معرفی بهترین ایردراپ های سال 2023 که می‌توانند سود های چند هزار دلاری داشته باشند!

معرفی بهترین ایردراپ های سال 2023 که می‌توانند سود های چند هزار دلاری داشته باشند!
نویسنده این مطلب
پاتریک شاه‌نظری

۲۲ لایک

۶,۳۶۲ بازدید
10m
زمان مطالعه
انتشار : ۱۴۰۱/۱۰/۱۵ ۱۵:۵۰
بروزرسانی : ۱۴۰۲/۰۲/۱۱ ۱۶:۲۳

حوزه ایردراپ یکی از شیرین‌ترین و پرطرفدارترین حوزه‌های بازار رمز ارزها به حساب می‌آید. در حالی که شاید به نظر بعضی از کاربران ایردراپ‌ها بیهوده هستند و وقت زیادی را از کاربران می‌گیرند اما بررسی و شناسایی فرصت‌های ایردراپی برتر می‌توانند سودهایی غیرقابل تصوری برای کاربران داشته باشد؛ سودهای چند هزار دلاری که در سال‌های گذشته نیز بارها شاهد آن بوده‌ایم. در ادامه این مقاله ابتدا به آموزش نحوه پیدا کردن ایردراپ‌های ارزنده و سپس به معرفی 5 مورد از بهترین ایردراپ های سال 2023 خواهیم پرداخت، پس تا آخر این مقاله با بیتفا همراه باشید تا این فرصت‌ها را از دست ندهید!

 

پروژه‌ای که قرار است ایردراپ ارزنده‌ای دهد چه ویژگی‌هایی باید داشته باشد؟

با بررسی بهترین ایردراپ‌هایی (Airdrop) که در دو سال گذشته پرداخت شده است می‌توان به شاخصه‌های مشترکی در میان آن‌ها پی برد. البته در نظر داشته باشید با گذشت زمان این شاخصه‌ها تا حدودی مورد تغییر قرار می‌گیرند و باید همواره دیدگاه خود را نسبت به رفتار پروژه‌ها و نحوه شناسایی ایردراپ‌های ارزنده به روز نگه داریم. در ادامه به شاخصه‌ها اصلی در جهت پیدا کردن ایردراپ های ارزنده خواهیم پرداخت.

پیدا کردن ایردراپ

 

جستوجوی برای پروژه‌هایی که هنوز ارز خود را عرضه نکرده‌اند

ایردراپ معمولاً در زمان عرضه یک ارز جدید، به جامعه آن پروژه پرداخت می‌شود. در نتیجه در قدم اول باید به دنبال پروژه‌هایی باشیم که هنوز ارز خود را عرضه نکردند. البته در نظر داشته باشید بعضی پروژه‌ها در چند مرحله ایردراپ می‌دهند و ممکن است برخی مراحل حتی پس از عرضه ارز آن پروژه صورت بگیرد؛ اما در حالت کلی برای پیدا کردن ایردراپ، بهتر است میان پروژه‌هایی بگردیم که هنوز ارز خود را عرضه نکرده‌اند.

 

یک پروژه برای ارائه ایردراپ ارزشمند به یک جامعه قدرتمند نیاز دارد

ایردراپ‌ها معمولاً در زمان عرضه یک ارز پرداخت می‌شوند و برای ارزشمند بودن آن ایردراپ، پروژه باید جامعه و طرفداران (Community) بزرگ و گسترده‌ای داشته باشد. از نگاهی دیگر یک پروژه برای قدردانی از همکاری‌های جامعه خود به آن‌ها پاداش می‌دهد و برای آن که این پاداش با ارزش باشد باید کامیونیتی نیز باید گسترده و با ارزش باشند. در نتیجه یکی از فاکتورهای مهم برای پیدا کردن ایردراپ با ارزش، بررسی کامیونیتی آن پروژه است.

پروژه‌های معتبر برای اکوسیستم خود نیز ارزش بالایی قائل هستند و برای افزایش شانس خود برای دریافت ایردراپ بهتر است با پلتفرم‌های سوار در اکوسیستم مورد نظر نیز تعامل داشته باشید!

 

ایردراپ‌های بزرگ توسط پروژه‌های بزرگ و ثروتمند ارائه می‌شوند

ایردراپ‌های ارزنده معمولاً توسط تیم‌های بزرگ و ثروتمند ارائه می‌شوند؛ پروژه‌ای می‌تواند مبلغ بالایی ایردراپ پرداخت کند که بتواند ارزش بازار (Market Cap) بالایی نیز داشته باشد (یا بتواند در آینده کسب کند). پروژه‌ها برای آن که در همان ابتدای مسیر (زمانی که ایردراپ می‌دهند) ارزش بازار بالایی داشته باشند نیاز به سرمایه گذارهای بزرگ و همکاری‌هایی با صرافی‌ها و بازارسازهای مطرح دارند. البته علاوه بر این باید میزان عرضه‌ای که احتمال دارد مورد ایردراپ قرار بگیرد را نیز بررسی کنید.

در حالت کلی برای شناسایی ارزش احتمالی یک ایردراپ باید میزان جذب سرمایه و همکاری‌های صورت گرفته توسط آن پروژه بررسی شوند. برای مثال ما در مجموعه بیتفا با بررسی جذب سرمایه 450 میلیون دلاری آپتوس و همکاری‌های آن با صرافی‌های بزرگ مانند بایننس دیدگاه مثبت نسبت به ایرداپ احتمالی آن شکل داده و نحوه دریافت آن را مورد بررسی و سپس معرفی کردیم؛ در نتیجه بیش از 1500 نفر از کاربران بیتفا این ایردراپ ارزنده را دریافت کردند! (آپتوس اولین فرصت ارائه شده از محصول Bitfa-Air بود)

اتیردراتپ آپتوس

 

شبکه‌های آزمایشی مشوق (Incentivized Testnet)، بهشت ایردراپ‌‌ها

شبکه‌های آزمایشی مشوق، بسترهای آزمایشی هستند که یک پروژه قبل از راه‌اندازی شبکه اصلی (Main net) آزمایشات خود را بر بستر آن انجام می‌دهند. در این مرحله تیم پروژه‌ها از جامعه خود (توسعه دهندگان، گره‌ها و کاربران) دعوت می‌کنند تا در شبکه آزمایشی فعالیت داشته باشند؛ فعالیت کاربران کمک می‌کند تا مشکلات شبکه نمایان شده و تیم پروژه بتواند آن مشکلات را رفع کند. برخی پروژه‌ها نیز در مقابل به کاربرانی که در فاز آزمایشی شرکت کرده و در پیدا کردن مشکلات و حتی شناسایی توان عملیاتی شبکه کمک کرده‌اند پاداش‌هایی را تحت عنوان ایردراپ پرداخت می‌کند. نکته جذابی که در رابطه با شبکه‌های آزمایشی وجود دارد این است که کاربران هیچ هزینه‌ای برای کارمزدهای شبکه پرداخت نمی‌کنند و تمام فرایندها با استفاده از توکن‌های آزمایشی و به صورت رایگان صورت می‌گیرد.

توصیه می‌شود در صورتی که پروژه‌ای فاکتورهای ذکر شده در موارد بالا را داشت و شبکه آزمایشی خود را راه‌اندازی کرد، حتماً در شبکه آزمایشی آن فعالیت کنید تا شامل ایردراپ احتمالی آن‌ها باشید.

بلاکچین آپتوس نیز ایردراپ خود را به کاربران شبکه آزمایشی پرداخت کرده است، کاربران با صرف کمترین زمان ممکن (کمتر از 5 دقیقه) و بدون هیچ هزینه‌ای می‌توانستند در این ایردراپ شرکت کنند؛ فقط کافی بود فرصت درست را در زمان درست شناسایی کنند که مجموعه بیتفا این فرصت را در اختیار کاربران خود قرار داد!

 

معرفی 5 مورد از بهترین ایردراپ های سال 2023

بالاتر به مواردی که برای شناسایی فرصت‌های ارزنده در حوزه ایردراپ باید مورد بررسی قرار گیرد اشاره کردیم. ما در مجموعه بیتفا با در نظر گرفتن موارد ذکر شده تعدادی فرصت ایردراپی ارزنده که می‌توانند برترین ایردراپ کریپتو سال 2023 باشند را شناسایی کرده‌ایم که در ادامه به معرفی 5 مورد از آن‌ها خواهیم پرداخت.

 

پروژه بلاکچینی SEI

اولین مورد از بهترین ایردراپ های سال 2023 که قرار است در این مقاله به معرفی آن بپردازیم بلاکچین SEI می‌باشد. پروژه SEI یکی از جدیدترین پروژه‌های فعال در اکوسیستم کاسماس می‌باشد و هنوز ارز بومی خود را عرضه نکرده است. در زمان نگارش این مطلب پروژه SEI در فاز آزمایشی خود قرار دارد و با کار در شبکه آزمایشی مشوق آن می‌توانید شانس خود را برای دریافت ایردراپ افزایش دهید. در رابطه با جذب سرمایه این پروژه باید گفت که SEI حدود 70 میلیون دلار جذب سرمایه داشته است (یکی از سرمایه گذاران آن صرافی MEXC می‌باشد که نشان دهنده ارتباط و همکاری پروژه SEI با بازار سازان می‌باشد) و از نظر جذب کامیونیتی نیز عملکرد خوبی داشته است؛ در زمان نگارش این مطلب پروژه SEI بیش از 130 هزار دنبال کننده در توییتر و بیش از 210 هزار عضو در سرور دیسکورد دارد. یکی از پلتفرم‌های محبوب این بلاچین، پلتفرم Vortex می‌باشد که توصیه می‌کنیم حتماً بر بستر آن تراکنش داشته باشید، سپس فورم بخصوص شبکه SEI را پر کنید تا شانس خود را در جهت دریافت ایردراپ افزایش دهید.

ایردراپ SEI

ما در مجموعه بیتفا دیدگاه ویژه‌ای نسبت به ایردراپ پروژه SEI داریم و از اوایل ماه نوامبر آن را زیر نظر داشتیم. این پروژه، پنجمین فرصت ارائه شده در محصول تخصصی ایردراپ مجموعه بیتفا است و یکی از فرصت‌هایی می‌باشد که به صورت صفر تا صد نحوه افزایش شانس خود (از نحوه انجان تراکنش بر این بستر تا نحوه دریافت NFTهای مخصوص آن) برای دریافت ایردراپ آن را آموزش داده‌ایم. با توجه به بررسی‌هایی که در رابطه با پروژه SEI داشته‌ایم به صورت قطعی 1 درصد از کل عرضه آن به صورت ایردراپ به کامیونیتی پرداخت خواهد شد و از بلاکچین SEI انتظار یک ایردراپ ارزنده را داریم!

یکی از مرحله برای افزایش شانش خود برای دریافت ایردراپ را در مقاله "ایردراپ SEI" قرار دادیم.

 

پروژه LayerZero؛ یک پروژه زیرساختی جذاب

پروژه بلاکچینی LayerZero یکی از پروژه‌های جذاب و قدرتمند در حوزه ایجاد تعامل میان بلاکچین‌ها می‌باشد، موردی که یکی از محدودیت‌های اصلی حوزه بلاکچین به حساب می‌آید. پروژه LayerZero از نظر جذب سرمایه نیز علکرد مناسبی داشته و حدود 135 میلیون دلار جذب سرمایه داشته است از نظر جذب کامیونیتی نیز عملکرد مناسبی داشته و همکاری‌های بسیار گسترده‌ای نیز با بلاکچین‌های مطرح داشته است! در دید کلی پروژه LayerZero نیز شاخصه‌های مورد نظر برای اهدای یک ایردراپ جذاب را داشته و می‌توان نسبت به آن خوشبین بود!

این پروژه در حالی که بخشی از فعالیت خود را آغاز کرده اما همچنان توکن خود را عرضه نکرده است اما با توجه به بررسی‌هایی که نسبت به کدهای این پروژه داشته‌ایم، قرار است توکن خود را تحت عنوان ZRO عرضه کند. نحوه شرکت در ایردراپ این پروژه در مقاله "ایردراپ Layer Zero" قرار گرفته شده است.

ایردراپ LayerZero

برای افزایش شانس خود در دریافت ایردراپ این پروژه توصیه می‌شود از پل‌های میان بلاکچینی آن استفاده کنید و دارایی‌ها را در میان بلاکچین‌های مختلف (برای مثال اتریوم به آوالانچ) بریج بزنید.

 

پروژه استارک نت؛ یک ایردراپ احتمالی جذاب

پروژه Stark Ware یکی از پروژه‌های فعال در حوزه لایه دو اتریوم می‌باشد و با بهره گیری از فناوری اثبات دانش صفر در حال تلاش برای افزایش مقیاس‌پذیری اتریوم می‌باشد. این پروژه نیز همانند موارد قبل جذب سرمایه خوبی داشته است و بیش از 200 میلیون دلار نقدینگی از طرف سرمایه گذاران خود جذب کرده است. این پروژه محصولات متفاوتی دارد که یکی از آن‌ها پروژه استارک نت می‌باشد. استارک نت به احتمال زیاد توکن خود رت در سال 2023 عرضه کند و در صورتی که این پروژه عرضه توکن داشته باشد، می‌توانیم انتظار ایردراپ ارزنده‌ای نیز از آن داشته باشیم.

ایردراپ Stark net

برای افزایش احتمال ایردراپ، پیشنهاد می‌شود اتریوم خود را با استفاده از بریج استارک نت به شبکه آن انتقال داده و در آن شبکه تراکنش ثبت کنید! (ایردراپ استارک نت به عنوان سومین فرصت ایردراپی در Bitfa-Air معرفی شده است)

پروژه استارک من با توجه به میزان جذب سرمایه بالایی که داشته است می‌تواند یکی ارز برترین ایردراپ‌های کریپتو باشد!!

 

بلاکچین SUI؛ بلاکچین محبوب علاقه‌مندان به حوزه ایردراپ

بلاکچین SUI تعامل زیادی با بلاکچین آپتوس داشته است و این دو بلاکچین شباهت‌های زیادی به یک دیگر دارند؛ پس از ایردارپ آپتوس کاربران به بلاکچین SUI حجوم برده و شروع به فعالیت در شبکه آزمایش آن کردند. به همین منظور بلاکچین SUI یکی از محبوب ترین بلاکچین‌ها برای فعالین حوزه ایرداپ به حساب می‌آید.

تیم پروژه بلاکچین SUI در حال توسعه یک بلاکچین قدرتمند لایه یک می‌باشد و جذب سرمایه بسیار بالایی نیز داشته است. SUI توانسته است بیش از 330 میلیون دلار جذب سرمایه داشته باشد و تمام مشخصات برای ارائه یک ایردراپ ارزنده را دارد. در حال حاضر این شبکه همچنان در فاز آزمایشی قرار دارد و تاریخ مشخصی در رابطه با راه‌اندازی شبکه اصلی آن ارائه داده نشده است. بلاکچین SUI یکی از فرصت‌هایی است که تیم بیتفا از اوایل ماه نوامبر زیر نظر داشته است و در بخش "Bitfa-Air" به صورت کامل آن را پوشش می‌دهیم.

ایردراپ SUI

برای دریافت ایردراپ آن توصیه می‌شود بر بستر SUI تراکنش ثبت کرده و با اپلیکیشن‌های سوار بر آن تعامل برقرار کنید. در صورتی که بلاکچین SUI ایردراپ داشته باشد، می‌توانیم انتظار یک ایردراپ بسیار ارزنده (همانند آپتوس) را از آن داشته باشیم! در صورتی که بلاکچین SUI ایردراپ داشته باشد (که احتمالش خیلی بالاست) به نظرم می‌تواند یکی ارز بهترین ایردراپ های امثال باشد!!

 

پروژه بلاکچینی Shardeum و ایردراپ تایید شده آن

بلاکچین شاردیوم یک بلاکچین نوظهور می‌باشد که هدف خود را بر پایه افزایش مقیاس پذیری اما با حفظ تمرکز زدایی بنا کرده است. بلاکچین Shardeum با بهره‌گیری از فناوری شاردینگ قصد دارد تا با حفظ تمرکز زدایی، مقیاس پذیری بالایی نیز ارائه دهد. این بلاکچین اقتصاد توکنی (Tokenomics) مناسبی داشته و 5 درصد از عرضه کل را به بخش مارکتینگ و ایردراپ تخصیص داده است. شاردیوم جذب سرمایه نسبتاً خوبی نیز داشته است و توانسته است در یک سری جذب سرمایه حدود 18.2 میلیون دلار سرمایه را جذب کند. بلاکچین شاردیوم در مرحله انجام آزمایشات قرار دارد و فرصت مناسبی برای دریافت ایردراپ آن می‌باشد. شاردیوم نیز مشخصات مورد نظر تیم بیتفا را داشته و یکی از فرصت‌های معرفی شده در "بیتفا ایر" می‌باشد که به صورت کامل نحوه دریافت ایردراپ آن را آموزش داده‌ایم!

ایردراپ Shardeum

با توجه به پتانسیل‌های پروژه شاردیوم و ارائه توکنومیک مناسب توسط این پروژه و دریافت تاییده در جهت ارائه ایردراپ توسط آن، می‌توان در سال 2023 انتظار یک ایردراپ خوب را از این پروژه داشت. بلاکچین Shardeum اپلیکیشن‌های غیرمتمرکز زیادی دارد و با کار کردن با این اپلیکیشن‌ها می‌توانید شانس خود را برای دریافت ایردراپ افزایش دهید. (از آن‌جایی که این شبکه هنوز در فاز آزمایشی قرار دارد، تمامی مراحل و تراکنش‌های مورد نیاز برای دریافت ایردراپ به صورت رایگان می‌باشد)

 

معرفی محصول بیتفا ایر؛ محصول تخصصی ایردراپ مجموعه بیتفا

بیتفا ایر محصول تخصصی مجموعه بیتفا می‌باشد که همزمان با معرفی ایردراپ بلاکچین آپتوس، فعالیت این محصول شروع شد. اولین فرصت این محصول (بلاکچین Aptos) عملکرد بسیار مناسبی داشته و 1200 تا 1500 دلار (49 تا 62 میلیون تومان) پاداش به هر کاربر پرداخت شد (این در حالی بود که روش واجد شرایط بودن در این ایردراپ تنها در مجموعه بیتفا ارائه شده بود!).

پس از آپتوس نیز مجموعه بیتفا فعالیت خود را در جهت شناسایی فرصت‌های ایردراپی ارزنده ادامه داد تا کاربران ما علاوه بر تلف نکردن وقت خود برای ایردراپ‌های بیهوده، از ایردراپ‌های با ارزش بازار کریپتو نیز جا نمانند. مجموعه بیتفا در محصول بیتفا ایر علاوه بر ارئه فرصت‌های مناسب و آموزش ویدئویی و گام به گام دریافت آن‌ها، یک ساعت آموزش نیز ارائه می‌دهد تا کاربران خود نیز روش پیدا کردن این فرصت‌ها را یاد بگیرند!

برای اطلاعات بیشتر و عضویت در بیتفا ایر وارد "لینک Bitfa-Air" شوید!

به اشتراک بگذارید

کپی شد!

دیدگاهتان را بنویسید

شماره موبایل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آواتار

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد

۱۴۰۲/۰۱/۱۸ ۲۲:۴۲
طلوعیان
چرا فیلم آموزشی این ایردراپ ها رو نمیزارین
پاسخ

 
تیم پشتیبانی
سلام آموزش‌های ویدئویی در بیتفا ایر قرار میگیره
۱۴۰۲/۰۱/۱۷ ۰۵:۱۵
عبدالستار حوت
سلام من آموزش صفر تا صد ایردراپ از سایت خریداری کردم لینک دانلود را برایم بفرستید
پاسخ

 
تیم پشتیبانی
سلام اگه مشکلی برای دوره ایردراپ دارید لطفا به آیدی @BitfaP_Support در تلگرام پیام دهید
۱۴۰۲/۰۱/۱۶ ۱۹:۱۹
هومن شیروانی
سلام. من دوره ایردراپ رو خریداری کردم ممنون بابت تخفیفی که دادین. چطور میتونم آموزش ها رو ببینم؟
پاسخ

 
تیم پشتیبانی
سلام اگه مشکلی برای دوره ایردراپ دارید لطفا به آیدی @BitfaP_Support در تلگرام پیام دهید
۱۴۰۲/۰۱/۱۶ ۰۸:۵۳
زهراانتظاری
سلام به جز درسایت کوین مارکت کپ دیکه کجا میشه از ایر دراپ ها استفاده کرده و اینکه مثلا ایردراپ ها رو معرفی میکنین از کجا باید دانلود کرد؟
پاسخ

 
تیم پشتیبانی
سلام از طریق بیتفا ایر :)
۱۴۰۲/۰۱/۱۶ ۰۳:۳۶
سید شادمان حسینی
سلام من بیتفا ایر رو خریداری کردم ولی بهش دسترسی ندارم کمک کنید لطفا
پاسخ

 
تیم پشتیبانی
سلام اگه مشکلی برای دوره ایردراپ دارید لطفا به آیدی @BitfaP_Support در تلگرام پیام دهید
۱۴۰۲/۰۱/۱۵ ۱۶:۵۷
zahra
مرسی از مطلب مفیدتون.همه ی این پنج ایردراپی که معرفی کردین هنوز فرصت برای انام فرایند دارند؟ایردراپ sei چطور؟
پاسخ

 
تیم پشتیبانی
سلام بله فرصت دارن، SEI هم معمولاً چند هفته یکبار یک ایونت جدید میذاره

بیتفا در شبکه های اجتماعی

بیتفا با حضور در شبکه های اجتماعی سعی دارد تا جدیدترین اخبار را در سریع ترین حالت ممکن به شما ارائه دهد. ما را در اینستاگرام ، تلگرام ، یوتیوب و آپارات دنبال کنید .

 
پشتیبانی