معرفی پروژه هوکد پروتکل (Hooked Protocol)

معرفی پروژه هوکد پروتکل (Hooked Protocol)
نویسنده این مطلب
مائده پیمان

۳۷ لایک

۳,۵۴۶ بازدید
8m
زمان مطالعه
انتشار : ۱۴۰۱/۰۷/۰۶ ۱۵:۵۰
بروزرسانی : ۱۴۰۱/۰۹/۱۰ ۱۴:۰۴

با ظهور اینترنت نسل سوم (Web 3)، در حال حاضر خیلی از برنامه ها و اپلیکیشن ها در مسیر انتقال از اینترنت نسل دو به دنیای غیرمتمرکزی هستند که هدف و تفاوت اصلی آن به مانند نام‌ش، همان تمرکززدایی است. پروژه‌های بلاکچینی متعددی در این مسیر ظهور و رشد کردند که در این مقاله به معرفی یک از بهترین آن‌ها، پروژه Hooked Protocol پرداختیم. پروژه هوکد پروتکل (Hooked Protocol) با هدف کمک به کاربران Web2 برای انتقال یکپارچه و آسان به اکوسیستم Web3، ساخته شده است و با ایجاد زیرساختی مناسب برای اپلیکیشن‌ها، آن‌ها را به DApps تبدیل می‌کند. از دیگر جذابیت‌های این پروژه سرمایه‌گذاران مطرح و تیم حرفه‌ای آن است و همچنین دو توکن HOOK و HGT که به زودی در صرافی‌ها دردسترس قرار می‌گیرند.

اگر هنوز درمورد Web3 و Web2 نمی‌دانید، مقاله‌ی "آشنایی با Web 3.0؛ اینترنت غیرمتمرکز نسل سوم" را حتما مطالعه کنید.

 

پروژه هوکد پروتکل (Hooked Protocol) چیست؟

پروتکل هوکد Hooked Protocol با شعار توانمند سازی همه‌ی افراد بدون تجربه در زمینه دسترسی و کسب سود از رمزارزها شروع به فعالیت کرد تا همه‌ی افراد بتوانند سهمی از بازار ارزهای دیجیتال داشته باشند. هدف اکوسیستم هوکد، کمک به مهاجرت برنامه‌ها از web2 به web3 و غیرمتمرکردن آن‌ها می‌باشد. این پروژه با ساز و کار خود، زیرساخت رشد همه‌گیر را در پیاده‌سازی برنامه های وب ۳، اینترنت غیرمتمرکز نسل سوم ایجاد می‌کند و پلی بین دنیای Web2 و دنیای نسل سه اینترنت ایجاد می‌کند. این پروژه به کاربران اجازه‌ی خلق و مالکیت بدون محدودیت و بدون مرز در اینترنت را می‌دهد و با ایجاد پل ارتباطی بین جوامع web2 و دنیای جدید web3 بدون هیچ محدودیتی، به کاربران اجازه ‌می‌دهد تجربه‌ی خلق و مالکیت بدون مرز را تجربه کنند.

این پروژه با ساخت لایه on-ramp، در تلاش برای جذب گسترده‌ی فعالان Web3 است و در پی فراهم کردن برنامه‌های آموزشی، محصولات درآمدزایی و زیرساختی برای کاربران و بیزینس‌هایی است که به دنبال ورود به این دنیای بزرگ هستند. اولین محصول اصلی این پروژه  Wild Cash است که در سه ماهه سوم 2022 راه‌اندازی شد و به کاربران امکان درآمدزایی از طریق پاسخ به سوالات را میدهد و جزو دسته‌ی Quiz-to-Earn محسوب می‌شود. این برنامه، بیش از دو میلیون کاربر ماهانه‌ی فعال دارد و در حال حاضر کاربران اندروید می‌توانند اپلیکیشن وایلد کش (Wild Cash) را به صورت رایگان از اینجا دانلود کنند. قابل ذکر است که نسخه‌ی ios این اپلیکیشن هنوز اجرا نشده است.

 

اپلیکیشن wild cash

دانلود اپلیکشن Wild Cash برای اندروید

 

همچنین پروژه Hooked در حال ساخت یک لایه پایه برای کاربران Web3 با ویژگی‌هایی منحصر به فرد است که به آن‌ها قابلیت اجرای نوآوری‌ها و خلق ایده‌ی آزادانه و بدون سانسور را می‌دهد. هوکد به دنبال ساختن راه ارتباطی برای تقویت تعامل شبکه‌‌های اجتماعی و به دنبالش روشی برای رشد اپلیکیشن‌های غیرمتمرکز است. این پروژه مشغول ساختن یک شبکه‌ی اجتماعی با طراحی توکنومیک درون زنجیره‌ای است که کاربران می‌توانند در این اکوسیستم یاد بگیرند، درآمد داشته باشند و از تجربه‌ی بازی کردن لذت ببرند. در حال حاضر این پروتکل روی زنجیره BNB راه اندازی شده است اما قرار است در آینده نزدیک به شبکه لایه یک مستقل خود منتقل شود. 

کاربرد پروتکل Hooked توسط سه ستون کلیدی شناسایی، تعامل و انتساب تعریف می‌شود. تیم توسعه دهنده این پروژه, کیف پول‌ها و شناسه‌های غیرمتمرکز (decentralized identifiers) را در اکوسیستم هوکد ادغام می‌کند و به کاربران این امکان را می‌دهد که به طور خودکار به هویت Web3 خود دسترسی داشته باشند. همچنین آن‌ها در حال ایجاد لگوهای تعامل (engagement legos) در مورد جذب و حفظ کاربران هستند تا به این روش به سازندگان کمک کنند تا تعاملات اجتماعی خود را خودکار کنند. 

 

توکن پروژه هوکد پروتکل (Hooked Protocol)

 پروژه‌ی بلاکچینی هوکد پروتکل Hooked Protocol، فعال در زمینه‌ی اینترنت نسل سوم، دو توکن حاکمیتی (Governance Tokens) و توکن کاربردی (utility token) درون برنامه دارد که در ادامه‌ی مقاله به جزئیات آن‌ها بیشتر خواهیم پرداخت.

 

ارز Hooked Protocol (HOOK)

رمزارز  Hooked Protocol با نام اختصاری HOOK، توکن حاکمیتی (Governance Tokens) این اکوسیستم است و عرضه‌ای محدود، به تعداد 500 میلیون واحد دارد. ارز دیجیتال HOOK برای اداره‌ی جامعه و استفاده در برنامه‌ی حاکمیتی این پروژه ساخته شده است و به عنوان توکن گس برای فعالیت‌های آنچینی و زنجیره‌ای پلتفرم استفاده می‌شود. همچنین شما می‌توانید با استیک و هولد کردن رمزارز HOOK، پاداش دریافت کنید.علاوه بر همه‌ی این موارد، این توکت برای اهداف دوربردتر و نوآوری‌های ارزشمندی که به شکوفایی اکوسیستم کمک می‌کنند ساخته شده است و ارزش آن در بلند مدت به اعتماد مردم و استقبال آن‌ها بستگی دارد.همچنین ارز دیجیتال هوکد پروتکل (HOOK) در حال حاضر از تاریخ آذر 1401، در لانچ‌پد صرافی بایننس قابل پیش خرید است و این 29امین پروژه‌ای است که در لانچ‌پد بایننس به پیش فروش گذاشته می‌شود. این فروش توکن از تاریخ 24 نوامبر شروع شده و تا 1 دسامبر فرصت دارد.

 

توکنومیک ارزدیجیتال HOOK :

فروش خصوصی 20%

فروش در لانچ‌پد بایننس 5%

جامعه و کامیونیتی 25%

اکوسیستم 30%

تیم 20%

توکنومیک hook

همچنین توزیع ارز HOOK به صورت آهسته و پیوسته تا سال 2029 انجام خواهد شد. می‌توانید نسبت آزادسازی را در عکس زیر مشاهده کنید.

 

توزیع hook

 

 

ارز  Hooked Gold Token (HGT)

 توکن کاربردی یا همان یوتیلیتی توکن (utility token) رسمی پروژه هوکد، رمزارز Hooked Gold Token با نام اختصاری HGT است که توکن اختصاصی درون برنامه‌ی آن است و عرضه‌ی نامحدود دارد. همان‌طور که قبلا‌تر گفتیم این تیم در حال توسعه یک لایه on-ramp جدید است که برای پذیرش گسترده Web3 طراحی شده است. هدف این پروژه ارائه محصولات یادگیری و کسب درآمد به همراه زیرساخت‌های داخلی برای کاربران و کسب‌وکارها جهت ورود به دنیای جدید web3 است و HGT، تنها توکن کاربردی درون اکوسیستمی هوکد پروتکل است که جامعه‌ هوکد را دائماً به مشارکت پویا در اکوسیستم ترغیب می‌کند.

توکن‌ HGT، توکن درون برنامه‌ی هوکد پروتکل توسط کاربرانی که وظایف درون‌برنامه‌ای را انجام می‌دهند و ماموریت‌های برنامه را تکمیل می‌کنند، به دست می‌آید و توکن HGT در ازای فعالیت‌های آنان، به عنوان جایزه داده می‌شود. یکی از روش‌های کسب ارزدیجیتال HGT، شرکت در برنامه‌ی Quiz-to-earn است که کاربران می‌توانند با پاسخ به کوئیزها و شرکت در رقابت این توکن را جایزه بگیرند. این برنامه به کاربران این امکان را امکان می‌دهد با محتوای بانک سوالات آشنا شوند و خود را برای مسابقات و کسب درآمد آماده کنند. همچنین افراد می‌توانند با استفاده از کد ریفرال خود و دعوت از دوستان و آشنایان به استفاده از این برنامه، رمز ارز HGT را هدیه بگیرند و به این شیوه به گسترش جامعه پروژه Hooked Protocol کمک کنند.
همچنین افراد می‌توانند با کمک و بهبود تجربه کاربران Hooked در دنیای Web3 به صورت روزانه با ویژگی‌های درون‌برنامه‌ای مانند مینی بازی‌های استخراج ارزدیجیتال مانند نسخه شبیه‌سازی مکانیسم اثبات کار بیت‌کوین به پروتکل هوکد کمک کنند و پاداش HGT دریافت کنند و در آخر بازی‌های انگیزشی هستند که در اکوسیستم هوکد فعالیت می‌کنند و به کاربران خود در کنار تجربه‌ی جذاب بازی‌‌، ارز HGT را پاداش می‌دهد.

 

پروژه هوکد پروتکل

 

توکن uHGT (توکن آزاد شده‌ی HGT)

این توکن مربوط به مکانیسم مدیریت نقدینگی HGT است که جهت مبارزه با ریسک‌های سفته‌بازی در زمان نوسانات قیمتی می‌تواند اعتبار و ارزش شبکه را حفظ کند. اگرچه توکن HGT خود غیرقابل نقد است، مکانیسم آزاد سازی توکن، uHGT که مبتنی بر جامعه است به تنظیم الگوریتم برای اطمینان از یک مدل پایدار کمک می‌کند. هوکد همواره  اقدامات احتیاطی برای مقابله با نوسانات قیمت رمز را در اولویت قرار می دهد و بر نقدینگی و سودمندی در عین حفظ ثبات و تضمین پایداری بلندمدت تاکید می‌کند.

 

 عرضه اولیه یا لانچ پد بایننس (Binance Launchpad) برای خرید توکن Hook

همان‌طور که قبل‌تر گفته شد در حال حاضر طرفداران می‌توانند توکن پروژه‌ی جذاب Hooked Protocol با نام اختصاری HOOK را در لانچ‌پد بایننس خریداری کنند. پروتکل هوکد قرار است تنها فقط 5 درصد از کل توکن‌های خود که معادل 2،500،000 واحد است را در این برنامه IEO به قیمت هر توکن 0.1 دلار عرضه کند. با افتخار هوکد 29امین پروژه‌ای است که بایننس تصمیم به عرضه اولیه آن در بخش لانچ پد خود ( Binance Launchpad) گرفته است و کاربران تا اول دسامبر فرصت شرکت در این عرضه اولیه را دارند. قابل ذکر است که پروژه‌ی قبلی‌ایی که در لانچ‌پد بایننس عرضه شد، StepN بود که پس از آن شاهد رشد خوب توکن پروژه بودیم.کاربران باید توجه داشته باشند ملزمه‌ی شرکت در لانچ‌پد باننس، داشتن حساب کاربری KYC  شده در صرافی بایننس است که متاسفانه به علت تحریم‌ها، ثبت‌نام برای کاربران ایرانی محدود و ناممکن است.

 

لانچ پد بایننس Hook

 

سرمایه گذاران و تیم پروژه Hooked Protocol

صندوق سرمایه‌گذاری پرریسک بایننس، Binance Labs از سرمایه‌گذاران اصلی و اولیه این پروژه است. همچنین از دیگر سرمایه‌گذاران مهم این پروژه، می‌شود به Sequoia اشاره کرد که یک شرکت سرمایه‌گذاری خطرپذیر آمریکایی است که حدود ۸۵ میلیارد دلار دارایی تحت مدیریت دارد. موسس و فاندر پروتکل هوکد، Jason Y است که با بیش از 10 سال سابقه‌ی فعالیت در بخش مصرف‌کنندگان اینترنت و استراتژی‌های رشد آن، موفق به راه‌اندازی محصولات مختلف با بیش از 100 میلیون کاربر شد. او در رشته علوم کامپیوتر تحصیل کرده است و  از سابقه‌داران سیلیکون ولی می‌باشد و در سال‌های 2015-2011 از مدیران فیس‌بوک و در سال‌های 2017-2015 از مدیران تاکسی اینترنتی اوبر (Uber) بوده است. از دیگر مدیران Hooked Protocol می‌شود به Mike Y مدیر ارشد فناوری و Jess L مدیر ارشد بازاریابی اشاره کرد که هر دو در تخصص خود از بهترین‌ها هستند و قبل‌تر در شرکت‌های سیلیکون ولی (Silicon Valley) سابقه‌ی کار داشتند.

 

جمع‌بندی

پروژه Hooked Protocol با هدفِ کمک به کاربران Web2 برای انتقال یکپارچه به اکوسیستم Web3 راه‌اندازی شده است و به برنامه‌ها و توسعه‌دهندگان کمک می‎‌کند سریع و راحت به دنیای اینترنت نسل سوم ورود کنند. همچنین از اهداف اصلی پروژه Hooked Protocol کمک به آشنایی بیشتر افراد حتی آن‌هایی که تجربه قبلی در دنیای رمزارزها ندارند، با این فضا است و قصد دارد آنان را در دسترسی راحت و کسب درآمد از ارزهای دیجیتال یاری رساند. این پروژه، زیرساخت رشد برای برنامه‌های غیرمتمرکز (dApps) را با رشد ویروسی می‌تواند پیاده‌سازی کند؛ به صورتی که این اپلیکیشن‌ها می‌توانند به طور مستقل عمل کنند و در نهایت یک جامعه‌ی فعال و با تعامل در هوکد ایجاد کند. در این مقاله به توضیح بیشتر اهداف این پروژه و دو توکن‌ آن به اسم HOOK و HGT پرداختیم.

به اشتراک بگذارید

کپی شد!

دیدگاهتان را بنویسید

شماره موبایل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آواتار

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد

۱۴۰۱/۰۹/۱۴ ۱۵:۲۲
محمد74
سلام از پروژه cat star خبر دارین؟ توکن cat چیه اینکه لیست شده تو باینس
پاسخ

 
تیم پشتیبانی
سلام، اینستاگرام و تلگرام بیتفا رو دنبال کنید، لونجا اطلاع رسانی می‌شود.
۱۴۰۱/۰۹/۱۴ ۱۴:۱۴
محمدساعی
باسلام خدمت شما میشه به کیف پول واریزش کرد و اینکه میشه به ارز دیگه ای تبدیلش کرد؟ودرآخر 800000هزارتوکن هوک چقدر میشه چنددلار میشه به نرخ دلار
پاسخ

 
تیم پشتیبانی
سلام، بله در حال حاضر حدود ۳ دلار
۱۴۰۱/۰۹/۱۳ ۱۴:۴۸
محمد
سلام 800000هزارتا توکن چقدر میشه چنددلار میشه؟واینکه میشه واریز کرد به کیف پول و البته کیف پول تراس ولت؟ واگه بمونه توخود برنامه ارزشش بالا میره؟
پاسخ

 
تیم پشتیبانی
سلام حدود 4 دلار میشه در حال حاضر. به زودی امکان پذیر خواهد بود ولی در حال حاضر میتونید توکن ها رو تبدیل به BUSD کنید.
۱۴۰۱/۰۹/۱۲ ۲۱:۲۹
هادی لایق
مچکریم از تیم قوی بیتفا
پاسخ

 
تیم پشتیبانی
مرسی از حمایت شما
۱۴۰۱/۰۹/۱۲ ۱۰:۴۲
سامی
سلام الان که با برنامه ویلد کش دارم کار میکنم نوشته برای برداشت باید 800000 توکن برسه که بتونم برداشت کنم به این مقدار که برسم میتونم برداشت کنم ممنون
پاسخ

 
تیم پشتیبانی
سلام دوست عزیز بله، باید حداقل به این تعداد توکن برسه و بعد میتونید به uHGT تبدیل کنید و بعدتر به BUSD
۱۴۰۱/۰۹/۱۲ ۱۰:۳۴
محمد حسین
سلام این اپلیکشن هوک دان نمیشه برام مشکل کجاست
پاسخ

 
تیم پشتیبانی
سلام، فقط کاربران اندروید قادر به دانلود هستند.
۱۴۰۱/۰۹/۱۲ ۰۰:۱۶
حسن فولادی
سلام چطور باید HGT داخل اپلیکیشن برداشت کنم
پاسخ

 
تیم پشتیبانی
سلام، شما باید در ابتدا HGT ها را به uHGT تبدیل کنید و سپس به BUSD
۱۴۰۱/۰۹/۱۱ ۱۳:۰۷
حمیدرضا خادمی
الان یعنی از طریق برنامه اش میشه کسب درآمد کرد و نقدش کرد؟
پاسخ

 
تیم پشتیبانی
سلام دوست عزیز بله!
۱۴۰۱/۰۹/۱۱ ۱۰:۳۴
محمد عیدزاده
گروهتون عالیه ،فقط اکه لطف کنید اموزشش کار با این اپ رو هم بزارید عالی میشه
پاسخ

 
تیم پشتیبانی
سلام ممن.ن از شما، چشم حتما!
۱۴۰۱/۰۹/۱۱ ۰۱:۲۱
رضا
درمورد بازی و اینکه کجا میتونیم منبعی داشته باشیم که بتونیم به سوالات پاسخ بدیم توضیح میدین؟ واینکه سوالات برای همه کاربرا یکیه؟ تشکر
پاسخ

 
تیم پشتیبانی
سلام، به زودی مقاله بازی رو در اختیارتون میذایم
۱۴۰۱/۰۹/۱۱ ۰۰:۴۶
vahid jafari
برای iOS برنامه نداره!؟
پاسخ

 
تیم پشتیبانی
سلام! فعلا خیر
۱۴۰۱/۰۹/۱۰ ۲۱:۲۱
منصور فرهادی
سلام من تو پوکوین خریدم ادرسش رو چک کردم کل هولدراش مال باینسس هست نمیدونم خودشه یا نه
پاسخ

 
تیم پشتیبانی
سلام، باید بررسی بشه!
۱۴۰۱/۰۹/۱۰ ۱۴:۳۲
امیر
خب چطوری این کارو کنم؟
پاسخ

 
تیم پشتیبانی
سلام دوست عزیز، کدوم کار رو ؟
۱۴۰۱/۰۹/۱۰ ۱۱:۴۱
sara
مرسی از مقاله‌ی خوبتون من به این پروژه خیلی امیدوارم
پاسخ

 
تیم پشتیبانی
مرسی از توجه‌تون
۱۴۰۱/۰۹/۱۰ ۱۰:۵۸
امیر
سلام جسارتا من الان تو بخش spot صرافی بایننس bnb دارم برای شرکت در این لانچ پد باید چکار کنم؟
پاسخ

 
تیم پشتیبانی
سلام دوست عزیز! شما باید BNB های خود را کامیت کنید و بعد از آن به نسبت BNBهاتون بهتون ارز تعلق می‌گیرد.

بیتفا در شبکه های اجتماعی

بیتفا با حضور در شبکه های اجتماعی سعی دارد تا جدیدترین اخبار را در سریع ترین حالت ممکن به شما ارائه دهد. ما را در اینستاگرام ، تلگرام ، یوتیوب و آپارات دنبال کنید .

 
پشتیبانی